Temetés cikkek

Megkezdődött II. Erzsébet királynő búcsúztatása
A múlt héten elhunyt uralkodótól egész napos szertartássorozatban vesznek búcsút.

Végső búcsút vettek Csollány Szilveszter olimpiai bajnoktól
A Farkasréti temetőben szerdán elbúcsúztatták Csollány Szilveszter olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornászt, aki január 24-én, 51 éves korában hunyt el.

Az indiai járványhelyzet miatt ideiglenes máglyákat építenek Delhiben
Az indiai temetkezési szokások, bár számunkra, európaiak számára talán idegennek tűnhetnek, mégis az ottani szertartások méltóságteljessége belőlünk is tiszteletet vált ki. Delhiben annyira sok áldozata van a koronavírusnak, hogy a város krematóriumai nem bírják a terhelést, ezért több helyen halotti máglyák építését kezdték meg, több indiai nagyvároshoz hasonlóan.

Végső útjára kísérték Fülöp herceget
Végső búcsút vettek II. Erzsébet angol királynő férjétől, Fülöp hercegtől, aki április 9-én reggel, békében hunyt el a Windsori-kastélyban.

A brit miniszterelnök és Meghan Markle sem lesz ott Fülöp herceg temetésén
Pénteken jelentette be a Buckingham-Palota, hogy 99 éves korában elhunyt II. Erzsébet királynő férje Fülöp herceg. Azóta a királyi család ismertette a temetés részleteit is, ami a koronavírus járvány miatt rendhagyó lesz. Nem vesz részt például a szertartáson Boris Johnson, brit kormányfő és a családból sem mindenki, hiszen a résztvevők száma limitált.

Újratemetik Gesztesi Károlyt?!
Halála után alig egy évvel, úgy tűnik, egy rokon szembemenne a színész végakaratával, és ez ügyben már meg is tette az első lépést...

Gábor Zsazsa hazajön?
Gábor Zsazsa, a legendás színész- és életművésznő, aki kilencszer ment férjhez - úgy tűnik hazatér a szülőföldjére. Utolsó férje, Frédéric von Anhalt herceg most Orbán Viktor miniszterelnök segítségét kéri az állami temetéshez.

No, és ki fogja eltemetni a nagyit!?
A magyarok harmada gondolja úgy, hogy teljesen saját magának kellene előteremtenie a temetésének költségeit, 44 százalékuk szerint ez mások, az állam, a hozzátartozók vagy az örökösök dolga – derült ki a 4Life Direct biztosításközvetítő megbízásából készült országos reprezentatív kutatásból.

Betiltanák a sztriptízt a temetéseken
Az egyes kínai vidékeken elterjedt "temetési sztriptíz", vagyis a gyászolók toborzását szolgáló vetkőzős táncok megszüntetését szeretné elérni a kínai Kulturális Minisztérium. A máig tartó hagyomány, hogy sok helyütt a halotti tor mellett kínai operaelőadással oldják a gyász hangulatát. A "modern világban" filmvetítésekkel egészültek ki a régi szokások.

Égbe temetés? Micsoda barbár szokás ez?!
Sokan gyomorforgató, lelketlen dolognak, míg mások szükségszerű megoldásnak tekintik az égbe temetést, a tibetiek és mongolok hagyományos temetkezési szertartását. A dögevőkre bízott búcsút a jövőben törvény fogja szabályozni.
Komoly gond a családoknak a temetkezés
Több mint két és fél havi nyugdíjnak megfelelő összegbe kerül hazánkban átlagosan a temetkezés, de módjától és helyszínétől függően jelentősek az eltérések. A legtöbben ezt nem képesek megfizetni: ötből négy embernek anyagi problémát okozna egy temetés finanszírozása.
Pluszpénzekkel támogatják a tengerbe temetkezést
A hamvak tengerbe szórását jelentő tengeri temetésekre ösztönzi a lakosságot Sanghaj vezetése a városi temetők telítettsége miatt. Az ilyen temetés ingyenes, emellett még pénzt és szociális segítséget is nyújtanak a hozzátartozóknak.
Az ember nem feledheti halottait!
Manapság a temetés az egyik legszomorúbb eseménye az életnek, fájdalmas búcsú ez az eltávozott szerettünktől, ismerősünktől. Ám nem mindig volt ez így.
Mit vinnél magaddal a túlvilágra?
Nagyon sok megdöbbentő vagy éppen viccesnek, furcsának tűnő népszokás él ma is több magyarországi tájegységen a halottakkal és a temetéssel kapcsolatban.
Rékasi Károlyt több százezren hallgatták
20 évvel ezelőtt, 1989. június 16-án temették újra Nagy Imrét, Magyarország egykori miniszterelnökét. Ezen a napon a budapesti Hősök terén, a Műcsarnok épületénél felépített gigantikus ravatal előtt több százezren rótták le kegyeletüket. Az újratemetési ünnepség meghatározó pillanata volt Rékasi Károly életének is, bár személyesen nem vett részt a megemlékezésen, a téren mégis mindenki őt hallgatta.
Szeretnének meghalni !
Jelenleg Európában igen eltérő az eutanázia jogi szabályozása. Van, ahol az eutanázia gyakorlata egyenesen tabu, bizonyos országokban ki nem mondva, de szemet hunynak a rejtett eutanázia "a segített öngyilkosság" gyakorlata fölött, más országok elutasítanak bármiféle törvényt az aktív eutanáziáról. Hollandia és Belgium az a két ország a világon, ahol elsőként legalizálták az eutanáziát.