Facebook hozzászólás

Otthoni gumiszalag edzés gyakorlatok

Az erősítő gumiszalagok többféle színben kaphatók a különböző ellenállási szintek jelölésére. A hagyományos súlyzós edzéshez képest a gumiszalaggal végzett gyakorlatok hasonló izom- és erőnövelést biztosítanak. Ráadásul megfizethető és rugalmas eszközökről van szó, amelyekkel bárhol edzhetsz. A gumiszalaggal végzett gyakorlatok jót tesznek a hátnak, a mellkasnak, a vállaknak, a karoknak és a lábaknak. Az egész testre jótékony hatással vannak.

Az erősítő gumiszalaggal végzett edzés 6 előnye

Építsd be ezeket a speciális gumikat heti 2-3 alkalommal az edzésébe, és máris olyan fejlődést érhetsz el, amelynek a legkülönbözőbb sportágakban hasznát veheted. De nem kell feltétlenül sportolónak lenned ahhoz, hogy az erősítő gumikkal végzett gyakorlatok az előnyödre váljanak. Javítsd velük az életminőségedet.

  1. Erősebb izmok a gumik nyújtásakor nő az ellenállás, ami intenzívebb munkát jelent az izmok számára. Ez növeli az izmok erejét és állóképességét.
  2. Jobb rugalmasság az erősítő gumiszalagok nagyon hasznos eszközei a nyújtásnak és a dinamikusabb izommunkának is, segítve a mozgástartomány, a rugalmasság és az ízületek mozgásának javítását.
  3. A stabilizáló izmok aktiválása az erősítő szalagokkal végzett edzés hozzájárul a törzs és az ízületek jobb stabilitásához is, az edzésbe való bevonásuk fontos a sérülések megelőzése szempontjából.
  4. Kíméletesebb edzés félsz a hirtelen mozdulatoktól, fájdalomtól, szakadásoktól erőnléti edzés közben? Az erősítő gumiszalagok a súlyzókkal és más súlyokkal ellentétben kevésbé terhelik az ízületeket, és minimálisra csökkentik a sérülés kockázatát. A rehabilitációs programokban is használják őket.
  5. Alkalmas minden edzettségi szinthez az erősítő gumiszalagok különböző ellenállási szintekben (könnyű, közepes, nehéz) kaphatók, így fokozatosan növelheted az edzés intenzitását.
  6. Az egész testet igénybe veszi az erősítő szalagokkal erősítheted az alsó és felső végtagok izomcsoportjait, valamint a törzset is.

 

Milyen erősítő gumiszalagok vannak a piacon és melyiket válasszuk?

Győződj meg róla, hogy nem csak egyféle színű expandered van otthon, mivel a szervezet fokozatosan alkalmazkodni fog a terheléshez. Ha nem akarsz stagnálni, változtasd az intenzitási szintet. A kezdőknek a sárga, a világoszöld vagy a világos lila színeket érdemes keresniük. A gumigyakorlatok középhaladó szintjeit a piros, zöld vagy sötétebb lila szín képviseli. A haladók számára pedig a kék, a narancssárga és a fekete színek jelentik az igazi kihívást. Azonban gyakran találkozhatsz olyan gyártókkal is, akik egyszínű gumikészleteket kínálnak, az ellenállási szinteket pedig csak a színárnyalatok különböztetik meg.

6 gumiszalaggal végzett gyakorlat minden testrészre

Az erősítő gumiszalagokkal a gyakorlatok széles skáláját végezheted, beleértve a felső és alsó testgyakorlatokat, valamint a stabilitást és koordinációt célzó gyakorlatokat. Megmozgatják a mély hátizmokat, az ízületek körüli részeket és a nagy izomcsoportokat. A gumiszalaggyakorlatok jót tesznek a comboknak, a hasnak, a mellkasnak és a vállaknak. A következő gumiszalaggal végzett gyakorlatokat érdemes beiktatni a fitneszrutinba.

1. Lépések oldalra, előre és hátrafelé

A lábak gumiszalaggal történő edzése az egyik leggyakoribb és legkeresettebb terület. Ebben a gyakorlatban alulról felfelé irányú edzést kapsz. Vádli, térd combok, fenék. Helyezd az erősítő gumit a bokádra, tedd a lábad vállszélességbe, a karjaidat pedig nyújtsd ki oldalra. Kissé dőlj előre, és kezd az edzést az egyik lábaddal oldalra lépve, majd igazítsd hozzá a másik lábadat. Próbálj így megtenni öt lépést. Ezután ismételd meg ugyanezt a másik oldalra lépdelve. Kezdetnek választhatsz mondjuk 5 sorozatot. Ha végeztél, ismételd meg a gyakorlatot előre és hátrafelé történő lépésekkel. Figyelj arra, hogy a hátadat ne görbítsd meg, a térdedet pedig ne húzd befelé.

2. Törzsdöntés előre és oldalt

A gerincgumival keresel hatékony gyakorlatot? A törzskörzés, törzsdöntés előre és oldalt a vállkörzéssel együtt feszesítik ezt a területet és aktiválják a törzset is. Első ránézésre nagyon egyszerű, de több ismétléssel erősít. Vedd mindkét kezedbe az erősítő gumiszalagot, és feszítsd ki minél nagyobb terjedelemben. Nyújtott karral hajolj vele először az egyik, majd a másik oldalra, és ezt ötször ismételd meg. Ezután ismételd meg ugyanezt a műveletet előre és hátrafelé hajlásokkal.

3. Lábemelések erősítő gumival

Erősítsd a hasad, miközben kíméled a hátad. Ugyanakkor ezek nagyon jó gumiszalaggal végzett gyakorlatok a fenékre. Számos variáció létezik. A legjobb hatás érdekében ideális, ha többféle gyakorlatot végzel. Feküdj hasra, helyezd az erősítő gumiszalagot a bokád köré. Tedd a kezed a feneked alá, tedd össze és lassan emeld fel a lábadat. Ne hajlítsd be a térded és csak kis mozdulatokat végez közvetlenül a hasad szintje felett. Ebben az esetben a kevesebb több. Végezz 20-30 ismétlést három sorozatban. Ha még marad energiád, kipróbálhatod a váltott láblendítések változatát ugyanezzel a kis mozgástartománnyal. Ha gumiszalaggal végzett belső combgyakorlatot szeretnél, fordulj az oldaladra, és emeld a felső lábadat a mennyezet felé.

4. Hegymászás erősítő gumival

Egy másik nagyon hatékony, gumiszalaggal végzett lábgyakorlat a hegymászás. Alkalmazd, hogy egy szinttel magasabb szintre emeld ezt az erőfejlesztésre alkalmas dinamikus gyakorlatot. Elsősorban a törzsizmokat (rectus abdominis és obliques) dolgoztatja meg. Másodsorban a felső és alsó végtagok izmait (váll, mellkas, fenék és lábak) is igénybe veszi. Helyezz egy erősítő gumiszalagot a bokád köré, és vedd fel a kiinduló helyzetet plankban (tenyérrel a váll alatt, lábfejek csípőszélességben). Ezután az egyik térded húzd a mellkasod felé, míg a másik lábadat nyújtva hagyod. Gyorsan váltogasd a lábakat, mintha helyben futnál. Ismételd mindkét lábbal 20-30-szor 3 sorozatban.

5. Javított guggolás

Ha e klasszikus gyakorlat közben erősítő gumiszalagot helyezel a bokád vagy a térded köré, javíthatod a stabilitásukat és a gyakorlat általános technikai kivitelezését, miközben az ellenállás hozzáadásával fokozod a guggolás hatékonyságát. Az erősítő gumiszalag a csípő- és farizmokat is keményebb munkára kényszeríti, ami jobb aktiválódáshoz vezet. Lefelé irányuló mozgás közben arra összpontosíts, hogy a térdeidet kifelé nyomd, a gumi ellenállásával szemben. Tartsd egyenesen a hátad, és ereszkedj le guggolásba úgy, hogy a combjaid párhuzamban legyenek a talajjal. Amikor visszatérsz álló helyzetbe, koncentrálj a farizmok és a combizmok aktiválására, miközben mindvégig tartsd meg a gumi ellenállását.

6. Deadlift erősítő gumiszalaggal

A deadliftnek ez a változata a teljes testet erősítő, gumiszalaggal végzett ideális gyakorlat. Egyszerre javítja az erőnlétet és a stabilitást. Amellett, hogy erősíti az alsótestet (fenék, combfeszítők és alsó hátizmok), a karjaidat is érezni fogod a gumival végzett gyakorlat során. Állj egy kifeszített gumiszalag közepére úgy, hogy a lábaid csípőszélesre legyenek egymástól, a térdeid pedig enyhén behajlítva. Fogd meg a szalagvégeket mindkét kezeddel, tenyérrel a tested fölé vagy a testedtől elfelé. Lassan hajolj be derékban, miközben a hátad tartsd egyenesen, a mellkasod emelve és a hasad behúzva. A lábakat, majd a hátizmokat megdolgoztatva emeld felfelé a törzsed, kinyújtott karokkal. Próbálj meg néhány másodpercig ebben a pózban maradni. Ismételd meg a gyakorlatot 20-30-szor három sorozatban.

Az erősítő gumiszalagokkal végzett gyakorlatok nagyszerű kiegészítő edzés, bármilyen sportot is űzöl is. Sérülésből lábadozóknak vagy ízületi fájdalmaktól szenvedőknek is ajánlott. A gumiszalagos gyakorlatok jót tesznek a lábaknak, a hátnak, a törzsnek és a karoknak. Bárhol végezheted őket, hiszen ez a felszerelés a legkisebb táskában is könnyen elfér.

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!