Facebook hozzászólás
1 084

TÉVHITEK GYŰJTEMÉNYE

Tegyük tisztába spermákat!

Nemcsak a megtermékenyítésben merül ki a férfiak szerepe a családalapításban. A sperma minősége ugyanis a baba egészségét, sőt, a várandósság lefolyását is befolyásolhatja. Mindezek ellenére viszonylag keveset tudnak az emberek a spermáról, illetve arról, hogy mit is tehetnek a mennyiség és minőség javítása érdekében. Ratkó Tünde szülésznő, termékenységi szakember foglalja össze a tényeket.

Tápanyag!

A sperma minőségén és mennyiségén is lehet javítani a tápanyagokkal. Mára eljutottunk oda, hogy a meddő párok esetében a problémát már fele arányban a férfiaknál kell keresni, és sajnos néhány évtizeden belül több lesz a problémás nemzőképességű férfi, mint a normál értékekkel rendelkező. Ennek hátterében pedig a tápanyag-ellátottság áll.

Messze nemcsak arról van szó, hogy nem étkezünk megfelelően, hiszen sokszor láthatjuk, hogy kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás és mozgás mellett sem lesz jó a spermakép. Ez a két tényező mindamellett elengedhetetlen a jó spermához, de sajnos a stressz, a vegyszerek és más környezeti hatások erősen igénybe veszik a szervezetet. A védekezéshez pedig a test azokat a tápanyagokat kénytelen használni, melyeket egyébként a spermatermelésre fordítana. Vagyis a tápanyagok mennyiségének növelése jó megoldás lehet, erre azonban az étkezés már nem alkalmas.

Ahogyan ma már a szakemberek többsége javasol várandósvitamint a kismamáknak, úgy a férfiak számára is létezik megfelelő vitaminkészítmény, hogy termékenységüket – ráadásul sportteljesítményüket is – javítani tudják. Ehhez azonban olyan férfivitamin kell, melyben szerves kötéssel, komplex formában vannak jelen az anyagok, hiszen így azok hasznosulása 80%-kal is jobb lehet! A szerves kötés praktikusan -citrát és -glükonát formákat jelent (pl.: cink-citrát, réz-glükonát), míg a komplexitás kérdésében a több a jobb elvet érdemes követni.

Időtényező

Bár a férfiak átlagosan heti két-három alkalommal “ürítik készleteiket”, a spermatermelés nem ilyen rövid időt vesz igénybe. A herékben végbemenő folyamat tudományos neve spermatogenezis, és egy 72 napos ciklust ölel fel, hiába a rendszeres magömlés. Ez pedig azt is jelenti: ahhoz, hogy a javulás megmutatkozzon, minimum ennyi időre lehet szükség, hiszen a már “legyártott” spermiumok minőségén és mennyiségén sem javít utólag a megfelelő tápanyag-ellátottság!

(Forrás: ratkotunde.hu)





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!