Luxuskonyha pár négyzetméteren
Sok hely helyett inkább sok luxus mellett döntött a Duna-parti lakópark aprócska lakásába beköltöző fiatal pár. A másfél szobás otthon kialakításakor ragaszkodtak a minőségi alapanyagokhoz és tervezéshez, így a végeredmény a szűkös négyzetméterek ellenére nagyvonalú és hatásos lett.
A legtöbb válaszfalat eltávolították a lakásban, így egy térbe került a nappali és a konyha. A jelképes elválasztásról csak a térbe forduló rövid pult gondoskodik. Ez a látszólag egyszerű asztalrész rejti a konyha legnagyobb attrakcióját, a használaton kívül teljesen eltüntethető, négyszemélyes asztalt. A pult rövidebb oldalából, mint egy dupla falú bőrönd rejtett rekeszéből, úgy húzható ki az asztallap, ami a szekrényben megbújó, összecsukható székekkel a lehető leghelytakarékosabb megoldás. A pult evés közben tálalóként funkcionál, így az asztalon csak a tányéroknak kell hely.
Elég tárolóhelyet létrehozni egy ekkora konyhában talán az egyik legnehezebb feladat. A szinte csak egy beugrót elfoglaló főzőhelyiség minden falát szekrénnyel borították, méghozzá a mennyezetig, ennek és a szekrények körültekintő belső kialakításának köszönhetően jutott hely mindennek. Az alsó- és felsőszekrény közötti falszakaszra szálcsiszolt fémlemez került – a csempe semmiképp nem illett volna a letisztult, nagy, sima felületekre épülő koncepcióba -, ez praktikus, és egy kis fényt is visz a sötét bútorba. Ez a falfelület sem maradt kihasználatlan, az elé szerelt síneken kapott helyet számos gyakran használt apróság.
[galeria azonosito=”old_45″ nyitokep=”” kepalairas=””]
Kattintson a galériáért!
Az előszobával határos, szekrény nélküli falszakaszra a szekrényajtók anyagával megegyező faborítás került, s ez az egységes burkolat szépen kijelöli a helyiség határait.
Mindenképpen sok fát akartak használni a konyhában is, hiszen a lakásban mindenütt a sötét faanyag dominál. Az egész lakáson töretlenül végigfutó parkettának szintén a tér optikai növelésében van szerepe, és bár sokan óvták őket tőle, a háziasszony szerint nincs vele probléma a konyhában sem.
A bútor világosabb árnyalatú, kissé mintás felülete kellemesen mozgalmassá teszi a zárt összképet. A felületek játékát a sötét és világosabb faanyag változatossága okozza. A természetes anyagokhoz való ragaszkodás jele, hogy még a bárszekrény belsejét burkoló tapéta is valódi bambuszból készült.
Hozzászólás zárolva.