Az első részben az MKK a kerékpározással kapcsolatos legjellemzőbb tévhiteket veszi számba. Szó van arról, hogy mi a különbség "biciklisek és autósok" között, szükség van-e bringás ruhákra a kerékpározáshoz, és hogy a kerékpár sport-, vagy közlekedési eszköz-e. Azt is megtudhatjuk a videóból, hogy tényleg veszélyes-e kerékpározni.
A második részben az MKK azt mutatja be, hogyan közlekedjünk együtt biztonságosan az utakon, mire figyeljünk, ha éppen autót vezetünk vagy kerékpárra ülünk. A videóban szó van a szabályokról, de olyan hasznos tanácsokat is kapunk, hogy mi az, ami ugyan nem szerepelnek a KRESZ-ben, de érdemes szem előtt tartani. Felsorolják a kötelező kerékpáros felszerelés darabjait, felhívják a figyelmet a gyengébb közlekedők védelmére - akár autózunk, akár bringázunk.
Egy filmbeli autós szereplő elmondja, miért kell minimum 1 méteres oldaltávolsággal előzni a kerékpározókat. Megmutatják, hogyan helyezkedjünk el biciklivel az úttesten, miként előzzünk meg álló kocsisort és hogyan használjuk a kerékpározható buszsávot, valamint az autóval egyirányú, de bringával kétirányú utcát.
Azt is megtudhatjuk a videóból, mire figyeljünk a beláthatatlan kereszteződésekben és ajtónyitás előtt, mi az a holttér, és miért is ne álljunk pont ott meg bringával.
A sorozat utolsó, harmadik részében olyan mindennapi szituációkat mutatnak be, amikből kiderül, sokkal többféle helyzetben lehet megoldás a kerékpáros közlekedés, mint azt eddig a többség gondolta. A videóban szó esik a munkába bringázásról, a gyerekekkel iskolába, óvodába kerékpározásról és a biciklis bevásárlásról is.
Arra is kitérnek ebben az epizódban, hogyan lehet ingázni autó nélkül, és miként lakatoljuk le a biciklinket az állomáson.