− Ez nem varázslat, és nem is légből kapott módszerekről van szó. Egyszerűen csak visszatérünk az alapokhoz, ahol sokan elrontják – hangsúlyozza az orvos. Szerinte ugyanis a fogantatáshoz sokszor elég az is, ha olyan hétköznapi rutinjainkon változtatunk, mint a mozgás vagy a táplálkozás, de sokat számít a pszichés állapot is, épp úgy, mint a ciklus pontos nyomon követése. Többek közt ebben segít a PregProgram, ahol személyre szabott felületen kapnak segítséget a teherbe esni vágyók.
A PregProgramban résztvevők szert tehetnek egy sor olyan ismeretre, ami nagyban elősegíti a teherbeesést: ilyen például, hogy miként vizsgálhatjuk a saját ciklusunkat, és hogyan dönthetjük el, épp termékenyek vagyunk-e, vagy sem, de fény derülhet akár a betegségre utaló mintázatokra is.
Ebben az is segít, hogy a program teljességgel személyre szabható. Először részletes kérdőívet töltünk ki a saját céljainkról, egészségügyi problémáinkról, életmódbeli szokásainkról, így később a preferenciáknak megfelelő tartalmak jelennek meg. Az anyagok között vannak receptek, cikkek, videók és szakértői anyagok is: az oldalt három dietetikus, egy pszichológus, egy gyógytornász és persze a szülész-nőgyógyász állította össze, aki – reális keretek közt – a felmerülő kérdésekre is szívesen válaszol.
Igen magas, és évről évre egyre csak nő Magyarországon a meddő párok száma. Ez már önmagában is nagyon aggasztó, hiszen rámutat arra, hogy nagyon sok felderítetlen betegséggel állunk szemben. Ugyanakkor számolni kell azokkal a tényezőkkel is, melyeket mi magunk generálunk. Ebben az esetben a szüléstől való beteges rettegéssel, vagyis a tokofóbiával foglalkozunk. A témában dr. Angyal Géza szülész nőgyógyász főorvos segít eligazodni.
− A program időtartama azért is 2 hónap – két teljes ciklus -, mert általában ennyi időbe telik egy szokásunkat megváltoztatni, és ezzel mérhető eredményeket felmutatni. Mivel maga a program oktatóanyag is egyben, az így megszerzett tudás velünk marad, és a továbbiakban is hasznosítható – zárja Dr. Bakos.