Dr. Némedi Erzsébet leszögezte, a fogyókúrás termékek esetén éppúgy, mint bármilyen táplálékkiegészítőnél, a célunknak megfelelő készítmény kiválasztásához az egyik legfontosabb szempont az, hogy milyen hatóanyagból készült az adott szer.
A szakemberek szerint, ha a 30-as éveidben jó voltál az testedhez, az a 40-es, 50-es éveidben meghálálja magát. Bár a helyes táplálkozás és a mozgás minden életszakaszban alapkövetelmény, a minőségi életért és a formás alakért életkoronként másképp kell megküzdeni. Szakember segít most ebben.
- A táplálékkiegészítők esetében gyakran használnak természetes forrásból származó hatóanyagokat, például különböző gyógynövénykivonatokat. Általánosságban elmondható, hogy azok a készítmények tekinthetők megbízhatóbbnak, amik nem csak a gyógynövény kivonatának mennyiségét, hanem azon belül a hatóanyag-tartalmat is feltüntetik - magyarázta az Expedit Nodum Kft. nevű cég ügyvezetője.- Attól még, hogy egy étrendkiegészítőt bejegyez az OGYÉI, nem jelenti automatikusan azt, hogy az adott termék rendelkezik egészségre gyakorolt hatással. Az Európai Unió nemzetközi hatósága szigorúan szabályozza a termék csomagolására rákerülő egészségügyi hatásra vonatkozó állításokat. Az EFSA honlapján elérhető nyilvános adatbázisban rákereshetünk az adott összetevőre, és a hozzá tartozó egészségügyi állításra. Csak az ott található, engedélyezett egészségügyi hatások kerülhetnek a címkére.
Nyakunkon a strandszezon, és ha máskor nem, ilyenkor az emberek egy része drasztikus fogyókúrába kezd. A cél, hogy minél jobban mutassanak a fürdőruhában, eltűnjenek róluk a kisebb-nagyobb úszógumik. Az örült diétázásnak gyakran a legelső „áldozata” a kenyér lesz. Kár! – állítja a JÓkenyér szakértője.
Bármely olyan állítást, amely kijelenti, sugallja, vagy akár csak sejteti, hogy az adott élelmiszer, élelmiszercsoport vagy annak valamely alkotóeleme, és az egészség között összefüggés van, tudományos bizonyítékokkal, kutatási háttérrel kell alátámasztani ahhoz, hogy az arra vonatkozó állítás a csomagoláson kommunikálható legyen. A bizonyítási folyamatban létfontosságúak a klinikai vizsgálatok. A gyártók által benyújtott tudományos dokumentációt az EFSA esetenként bírálja el. Ha a bizonyítékok alapján úgy ítélik meg, hogy a termék hatóanyagtartalma és a pozitív egészségügyi hatás közötti ok-okozati összefüggés megalapozott, az egészségügyi állítást elfogadják, melyet rögzítenek az adatbázisban – mondta el Dr. Némedi, aki hozzátette, az, hogy a gyártó saját felelőssége az, hogy mit kommunikál a honlapján vagy reklámokban, azonban ha ez nem felel meg a jogszabályoknak, az minden esetben a fogyasztó megtévesztésének minősül, amiért az illetékes hatóságok bírságot szabhatnak ki.