Életforma.hu


A hosszútávú fogyás titka

A hosszútávú fogyás titka 

Fogyás, de hogyan? A diéta, a fogyókúra igazi civilizációs időtöltéssé vált az elmúlt évszázadban. Amióta a legtöbb ember életmódja megváltozott, kevesebb mozgás, több feldolgozott élelmiszer és sok stressz jellemzi, azóta sokkal több a súlyproblémával küszködő ember. Ha valaki diétázni kezd, nagy az öröm, amikor pörögnek le a kilók, ám annál nagyobb csalódás, ha rövid idő múlva újra megjelennek a nemkívánatos zsírpárnák. Tomán Szabina hasznos tanácsai segítenek, hogy elkerülhető legyen a jojó effektus.
Cukkinis pulykamelltekercs az Alföldről

Cukkinis pulykamelltekercs az Alföldről 

Pörgessük fel anyagcserénket, hogy mire beköszönt a tavasz, újra kirobbanó formában szívhassuk be a napsugarakat! A jól ismert pulykatermékeket kínáló cég házasszonya, Dossó Gabi azt mondja, a szervezetünket fel kell készítenünk a kabátmentes időszakra. Ehhez az egyik legjobb ötlet, ha kihasználjuk a pulykahús minden erényét. Íme, az egyik legjobb recept, ami nemcsak a szemet gyönyörködteti, hanem még a pluszkilóknak is stoptáblát mutat!
5 tipp az anyagcsere fokozására

5 tipp az anyagcsere fokozására 

Ahogy idősödünk, egyre lassul az emésztésünk. Viszont a vágy, hogy megőrizzük ifjúkori alakunkat, cseppet sem lankad. A szakértők szerint fontos, hogy a mindennapi szénhidrát egy részét jó minőségű fehérjével helyettesítsük. Van még ezen felül is néhány trükk, hogyan pörgessük fel anyagcserénket, hogy mire beköszönt a tavasz, újra kirobbanó formában köszöntsük a napsugarakat.
Így betegedsz bele az ülőmunkába

Így betegedsz bele az ülőmunkába 

Túl sokat ülünk, keveset mozgunk, táplálkozásunk is gyakran egysíkú. A szakorvos szerint testünk nem bírja ezt az életmódot, és egyre több a mozgásszervi megbetegedés, a szív- és keringési rendellenesség, az anyagcserezavar. Az átlag magyar majdnem hat órát ül egy nap, és vannak, akik akár 10-12 órát is eltöltenek ugyanabban a testtartásban. De vajon mit okozhat az ülő életmód? Dr. Moravcsik Bence Balázs, a Budapesti Mozgásszervi Magánrendelő ortopéd-traumatológusa árulta el, milyen betegségek állhatnak a mozgásszegény élet mögött.

Mi van, ha cukorbetegen lépsz a változó korba? 

A menopauza érkezése már önmagában nagy változásokat eredményez a szervezetben, és több folyamatra is hatással van, így léteznek olyan betegségek és állapotok, melyek nagyobb eséllyel alakulnak ki ekkor. Viszont felvetődhet a kérdés, hogy mi a helyzet akkor, amikor már eleve betegen, pl. cukorbetegséggel lép be a változókorba az illető? Miként hat a diabetes-re a klimax? Szükség van-e valamilyen változtatásra? A kérdéseket dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa válaszolja meg.
Rendben van a pajzsmirigyed? Ebből a tesztből kiderül!

Rendben van a pajzsmirigyed? Ebből a tesztből kiderül! 

Legtöbbször nagyon nehéz rájönni a pajzsmirigyzavarok meglétére, hiszen a tüneteket gyakran másnak tudjuk be, ezért van, hogy csak hosszú évek múlva derül rá fény. Alábbi tesztünk segítségével azonban megtudhatja, érdemes-e laborvizsgálattal ellenőriztetnie pajzsmirigy funkcióit!
Mi az az ösztrogéndominancia?

Mi az az ösztrogéndominancia? 

Az ösztrogéndominancia egyre több nőt érint manapság, és sajnos nem csak kellemetlen tüneteket okoz, de súlyos betegségekhez, akár meddőséghez is vezethet. Dr. Lőrincz Ildikótól, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológusától megtudhatja, vajon milyen kezelési lehetőségek közül választhat a beteg.
Bajban a gyomrod? Van 5 tippünk a jobb emésztésért

Bajban a gyomrod? Van 5 tippünk a jobb emésztésért 

A rendszertelen étkezés, stressz és kevés mozgás miatt sokan küzdenek emésztési panaszokkal. A gyomor- és bélrendszeri problémák hátterében a banális problémáktól a súlyos elváltozásokig több kiváltó ok is meghúzódhat.
Görög Zita vértisztító és karcsúsító limonádéja -  ez a bombaforma titka!

Görög Zita vértisztító és karcsúsító limonádéja - ez a bombaforma titka! 

Létezik néhány apró trükk, amivel a sport és a fogyókúra mellett rásegíthetünk arra, hogy még a strandszezon előtt formába hozzuk magunkat. Görög Zita például egy Hollywoodban is népszerű zsírégető limonádé hatásában hisz.
Miért fontos a D-vitamin?

Miért fontos a D-vitamin? 

Az utóbbi évek intenzív kutatásai igazolták, hogy a korábban vitaminnak gondolt biológiailag aktív anyag, lényegében hormonként viselkedik a szervezetünkben. Prof. Balázs Csaba endokrinológus, az Endokrinközpont orvosa összefoglalta a D-vitaminnal kapcsolatos fontosabb tudnivalókat.

Kemény dolog! Mivel oldjuk a székrekedést? 

A krónikus székrekedés népbetegségnek számít, egyes statisztikák szerint a nők 35, a férfiak 10 százaléka hajlamos szorulásra, idős korban az előfordulás megsokszorozódik. Az emberek csaknem negyede használ többé-kevésbé rendszeresen hashajtót. Mit tehetünk, hogy megkönnyítsük a dolgunkat?

Már a pajzsmirigy is beleszól a szexuális életünkbe? 

Sokan nem tudják, de a pajzsmirigyzavar a libidót is negatívan befolyásolja. Alulműködése esetén ugyanis lelassul az anyagcsere, melynek következtében különböző szexuális diszfunkciók jöhetnek létre.Mint például a szexuális vágy csökkenése, az orgazmusra való képtelenség, a hüvelyszárazság és a fájdalmas együttlét. 

Neked hogy ketyeg? 

Vasárnap hivatalosan is elbúcsúzunk a nyári időszámítástól, és beköszönt a téli. Az óraátállításnak köszönhetően ugyan 60 perccel többet alhatunk, de a rövidebb nappalok és az egyre hűvösebb esték a hangulatunkra és a szervezetünkre is hatással lehetnek. A szürke időben hajlamosabbak vagyunk a depresszióra, az átállítás pedig felborítja napi ritmusunkat. Akad ugyanakkor néhány praktika, amellyel felkészülhetünk erre az időszakra, és könnyebben alkalmazkodhatunk a változásokhoz.  

Az anyatej és az édesanya közelsége életmentő a koraszülötteknél 

Magyarországon majdnem minden tizedik újszülött koraszülöttként lát napvilágot. Az anyatejes táplálás, a megfelelő vitamin- és ásványi anyag bevitel mellett az érintés, az anyai közelség életmentő lehet számukra. Erre hívja fel a figyelmet az Első 1000 nap program, amelyhez újabb partner, a Koraszülöttekért Közhasznú Egyesület csatlakozott.  

Gyógyítsd magad! 13 praktika labilis vérkeringésre! 

Vérnyomás-ingadozás, szédülés, fül- és fejzúgás, tompa és kábult fejfájás, jéghideg kezek és lábak, bedagadt bokák. Ismerős? Mindezek együtt, de külön-külön is azt jelzik, hogy labilis a vérkeringésed! Ám egyszerű praktikákkal könnyen segíthetsz magadon. Összegyűjtöttük őket!

A hajhullás okai és kezelése 

A hajhullás mindkét nemet kíméletlenül érinti, ezért sokat is foglalkoztatja. Aggodalomra ad okot, ha hónapok óta hullik a hajunk, vagy éppen csomókban és foltosan. Ha hiába a sokféle sampon, hajpakolás és egyéb csodaszer, vajon mit tehetünk? Vannak ötleteink!

Az anyagcsere felgyorsítható 

A nyár közepén még sokan szeretnének megszabadulni a fölös kilóiktól, ezért különféle gyorsdiétákhoz folyamodnak. Holott a koplalásnak és a csodát ígérő termékeknek gyakran több káruk van, mint hasznuk. Hart Nikolett, az Oxygen Medical humánkineziológusa a hosszútávú fogyás titkairól és hasznos „trükkökről" beszélt.  

A lisztérzékenység figyelmeztető tünetei... 

A lisztérzékenység hosszú időn át lappanghat.Felnőttkorban gyakori, hogy a lisztérzékenység felismerésére már csak a felszívódási, vagy tápanyag-, ásványianyag-hiány okozta állapotok, például vérszegénység kapcsán kerül sor.

Éjjel furcsa görcsbe rándulnak végtagjaid? Gyanakodj! 

Ha egy éjszaka arra ébredsz, hogy lábfejedben vagy kezeidben éles nyilalló fájdalom ismétlődik, nem tudod behajlítani ujjaidat, akkor gyanakodj!......

Enzimekkel az elhízás, az anyagcsere betegségek ellen 

34 millió forintos támogatást kapott a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Orvosi Vegytani Intézete az anyagcsere betegségek kutatásához. A támogatásból nagy értékű műszert, egy Seahorse Biosciences XF96 készüléket szereztek be.Közismert, hogy a szervezet energiaegyensúlya a bevitt és a leadott energia közötti precíz összhangot jelenti. Az energiaegyensúly két, egymást kiegyenlítő folyamatból tevődik össze, az energia felvételből, illetve az energia leadásból. 

Milyen az anyagcseréd? Ilyen ember vagy... 

Mindaz, ami , beleinkben zajlik, személyiségünkre is hatással van. Nem hiszi? Pedig nagyon eltérő lehet egy gyors és egy lassú anyagcseréjű ember személyisége!