Biztonságos közlekedés cikkek

Ritkán eszünk, gyakrabban káromkodunk az autóban
Minél idősebbek leszünk, annál szívesebben választunk világos színű autót, ám bármilyen életkorban a megbízhatóság az elsődleges szempont, ha új kocsi vásárlása előtt állunk. Többek között ez derült ki az FCA Central and Eastern Europe hazai autóvásárlási és -használati szokásokról szóló felméréséből. Arra is kíváncsiak voltak, ki, mit gondol a női sofőröket illető negatív kommentekről, vagy a fenntarthatóságról.

A te gyereked hogy ment az első nap iskolába?
Sok szülő eddig rábízta a döntést gyerekére, hogy bringával megy, vagy tömegközlekedik; mások pedig azért választották az autós megoldást, mert úgyis arra mentek, vagy, hogy minél tovább alhasson a csemete. De a pandémia ezt is átrendezte.
Jeges utaktól, ködtől félnek a legjobban az autósok
A magyarok többsége időben cseréli le a nyári gumit télire, de használt garnitúrájukat csak akkor, ha az már túlságosan elkopott. Emellett az autóvezetők kétharmada még életében nem használt hóláncot.

Okos sisak kerékpárosoknak
Sisakba épített aktív balesetvédelmi technológiát fejlesztett ki a kerékpáros gázolások megelőzésére az Ericsson, a Volvo Cars és a POC védőfelszerelés gyártó vállalat.

Autózni télen? Így biztonságos!
A magyar vezetők többsége, a tapasztalatok alapján, az első havazáshoz köti az abroncsok cseréjét, holott a tartósan 7°C alá csökkent hőmérséklet már megkövetelné ezt. Emellett sokan anyagi megfontolásból nem cserélik le a nyári gumikat télire, és inkább abban bíznak, hogy balesetmentesen megússzák a zord időjárási körülményeket. Ugyan a technikai felkészültség nagyon fontos, azonban korántsem elegendő, a téli vezetésre fejben is fel kell készülni. A Groupama Garancia Biztosító az egyik legismertebb hazai online autós portál, a Használtautó.hu csoporthoz tartozó Autónavigátor magazin főszerkesztőjét, Katona Mátyást, valamint a Vígszínház színészeit kérdezte a felelős téli vezetés sarkalatos pontjairól.
Emiatt hal meg a legtöbb fiatal
Évente közel 1,3 millió ember veszíti életét, és több mint 50 millióan sérülnek meg közlekedési balesetben. 100 ezer főre 18 halálos kimenetelű közlekedési baleset jut, a fiatalok körében pedig ez jelenti a vezető halálokot világszerte. Éppen ezért rendkívül fontos, hogy foglalkozzunk a közúti közlekedés biztonságával.

Több piroslámpás hölgyért kampányolnak
Az egyenjogúság nevében a gyalogátkelők lámpafiguráit is nőiesítenék Németországban. A javaslat szerint a lányfigurák nemcsak politikailag korrektek, hanem biztonságosabbak is.

Hajjaj!! Ismét lehet piásan kerékpározni!
Jó hírrel folytatódott ez a nyár a szomjas kerékpárosok számra, akiket ezután már nem lehet megbírságolni alkoholfogyasztás miatt, főúton és mellékúton sem. Némileg elgondolkodtató, hogy az akkor még szigorúbb szabályozás mellett is idén az első negyedévében ittasan személyi sérüléssel járó balesetet okozó kerékpárosok száma az előző év azonos időszakához képest jelentősen, 35,4 százalékkal nőtt.

7 dolog, amit nézz meg a kocsidon, mielőtt hosszabb útra mész!
A kocsikban nyáron a legtöbb meghibásodást a motorolaj, a hűtőfolyadék vagy a fékolaj utántöltésének elmaradása, valamint a nem megfelelő keréknyomás okozza. A nyári időszakra jellemző hosszabb utak előtt mindezeken túl az autóvezetők gyakran megfeledkeznek a fékbetétek állapotának és a biztonsági felszerelések ellenőrzéséről is.

Bringások figyelem! Ezt még ti sem tudtátok!
Itt a jó idő, elő a bringákkal! Ahhoz, hogy biztonságosan tudjunk közlekedni, néhány fontos szabályt kötelező betartanunk, különben kemény büntetéseket is fizethetünk. Változtak ugyanis a KRESZ előírásai a kerékpáros közlekedésre vonatkozóan! Ismered ezeket?
Elöl vagy hátul üljön a gyerek?
Óránként 50-60 kilométeres sebesség mellett történő ütközésnél gyerekek és felnőttek egyaránt nagyobb sérüléseket szenvednek, ha hátul ülnek – ezt mutatják a német baleseti adatbázis, a GIDAS adatai. Ugyanakkor a KRESZ szerint 150 centis testmagasság alatt a gyerekeket csak a hátsó ülésre, előírásnak megfelelő gyerekülésbe szabad ültetni, és csak a csecsemőket lehet bébihordóban az első ülésen szállítani, menetiránynak háttal bekötve, kikapcsolt légzsák mellett.
És ha lesz még tavaszi hó? Elmondjuk, hogy készülj!
Bár most épp tavaszias az idő, a síszezon még javában tart! De itthon se temessük még a telet, gondoljunk csak a tavalyi március 15-ére... Havas út még jöhet szembe, nem árt, ha a kocsi és te is felkészülsz! Hogy ne szorulj a szomszéd fiúra...
Itt a kátyúszezon! Jó tanácsok sofőröknek
A téli útviszonyok között még komolyabb veszélyt jelentenek a kátyúk az autósok számára. A károk elkerülése érdekében a sofőrök vezetéstechnikai ismereteik felfrissítésével készülhetnek a szezonra.
A franciák Európa legjobb villamosvezetői
A párizsiak nyerték a vasárnap Budapesten rendezett II. villamosvezető Európa-bajnokságot, a BKV csapata a második helyen végzett, az eső nagyon megnehezítette a versenyzők dolgát.
10%-kal több kocsit törünk össze ősszel. De miért?
10 százalékkal több gépjárműbaleset történik ősszel, mint az azt megelőző nyári időszakban. A szakértők szerint elsősorban emberi mulasztás a hiba.
Képzés kezdő biciklistáknak
Az európai mobilitási hét alatt a Magyar Kerékpárosklub Budapesten ismét megszervezi Bebiciklizés elnevezésű programját, amelynek keretében a résztvevők ingyenes elméleti és gyakorlati oktatást kapnak, hogy nagyobb biztonsággal tudjanak közlekedni kerékpárral a gépjárműforgalomban.
Íme, a legjobb női sofőr
A három hónapja zajló országos versenyben több mint 3000 asszony és lány tette próbára magát, a legfiatalabb próbálkozó éppen csak nagykorú volt, a legidősebb 73 évesen vállalta a megmérettetést. Közülük 88-an jutottak az országos döntőbe, amit a hétvégén rendeztek Zsámbékon. A győztes a Szombathelyről érkező Gazdag Judit lett.
Hasznos tanácsok kerékpárod védelmére
Egy szólás szerint kétféle ember van: akitől loptak már el biciklit, és akitől majd fognak. Vajon tényleg ennyire drámai a helyzet? A Groupama Garancia Biztosító utánajárt mit tehet a bicikli tulajdonos annak érdekében, hogy ne tartozzon egyik fent említett csoportba sem!
Automatikus lesz a segélyhívás baleset esetén
A statisztikák szerint naponta átlagosan mintegy 75 halálos áldozatot követelnek az Európa közútjain előforduló különféle balesetek, ezek jelentős hányada pedig a későn kiérkező segítség miatt következik be. Az EU irányelve alapján 2015-től minden, az Unió területén forgalomba kerülő gépjármű képes lesz automatikus segélykérés leadására annak érdekében, hogy a bajba jutottak a lehető leghamarabb segítséghez jussanak minden esetben, és így elkerülhető legyen a tragédia.
Téli öltözködési tippek biztonságos vezetéshez
Télen nemcsak hasznos vezetéstechnikai trükkökkel, hanem megfelelően kiválasztott öltözettel is hozzájárulhatunk a biztonságos vezetés megteremtéséhez, hívja fel a figyelmet a Groupama Garancia Biztosító. Bár sokan tudják, mégis kevesen figyelnek oda a cipő talpára, a nadrág hosszára vagy a kabát vastagságára, mielőtt beülnek a volán mögé. A Groupama Garancia Vezetéstechnikai Centrum instruktora és egy népszerű stylist, Igor Deseatnikov elemezik, hogyan fér meg a divat és a biztonság a volán mögött.