Életforma.hu


Vitamin ABC: így használd a vitaminokat a bőrápolásban!

Vitamin ABC: így használd a vitaminokat a bőrápolásban! 

Ahogyan szervezetünk működéséhez, úgy bőrünk egészségének megőrzéséhez is elengedhetetlen a megfelelő vitaminbevitel. A ragyogó arcszín és az élettel teli bőr csak néhány azon közül az előnyök közül, amiket a vitaminoknak köszönhetünk.
Íme a top3 anti-aging összetevő, amivel látványos ránctalanítást érhetsz el

Íme a top3 anti-aging összetevő, amivel látványos ránctalanítást érhetsz el 

Harcolj te is az öregedés ellen ezekkel a hatóanyagokkal!
Kiderült Geszler Dorottya szépségének titka

Kiderült Geszler Dorottya szépségének titka 

Geszler Dorottyáról mindenki tudja, hogy az ötvenes éveiben is bomba formában van.
Kedvencem a kajszi!

Kedvencem a kajszi! 

Imádom a sárgabarackot! A kedvenc gyümölcsöm. A piacokon járva már kidolgoztam egy technikát, hogy megtaláljam a legzamatosabbat. Minden árustól csak egy-két szemet veszek. Míg körbejárok, tesztelek és a nagyobb mennyiséget ott vásárolom meg, ahol a legfinomabb a kajszi. Sajnos, évek óta nem tudok annyit enni belőle, amennyit szeretnék. A szélsőséges időjárás, a fák virágzása idején támadó fagyok megtizedelik a termést.  S bár most a sárgabarack szezon közepén járunk, idén még nem találtam igazán kedvemre való kajszit. Lehet, hogy ez a hiányérzet inspirált arra, hogy megosszak veletek néhány érdekességet erről a gyümölcsről.
A C-vitamin alap – de mit szedjünk még mellé?

A C-vitamin alap – de mit szedjünk még mellé? 

A vitaminokról most, a koronavírus idején különösen sokat hallhattunk. Ez nem véletlen: ezekre a természetes anyagokra szüksége van szervezetünknek, hogy megfelelően tudjon működni és fejlődni. Kétféle csoportjuk ismert: a vízben (B-vitaminok és C-vitamin) és a zsírban oldódó (A, D, E, K) vitaminokét. A vízben oldódóakat – mivel hamar kiürülnek szervezetünkből – nehezebb túladagolni, bár nem lehetetlen; a zsírban oldódóak viszont, a napi ajánlott mennyiségen túl fogyasztva igen károsak lehetnek.
A pandémia alatt megugrott a vitaminfogyasztás

A pandémia alatt megugrott a vitaminfogyasztás 

A járvány kitörése óta egyre többen fogyasztanak rendszeresen vitaminokat, a leggyakrabban a C- és D-vitamint választják a fogyasztók – többek között ez derült ki a HáziPatika.com Nagy Egészségfelmérésének reprezentatívnak számító eredményeiből.
Torma - óra

Torma - óra 

Sajnos csak húsvét közeledtével csapunk a homlokunkhoz, hogy hopp, kellene egy kis torma is! És még ha tudnátok, hogy mi mindenre jó! Elég, ha annyit mondok, kétszer annyi C-vitamint rejt, mint a citrom! Nézzük, csak mit tud ez a nálunk is már 800 éve termesztett gyógynövény?
Gyors karfiollevesem

Gyors karfiollevesem 

Tudod, hogy nincs benne koleszterin, C-vitamin viszont rengeteg? Ez bizony a karfiol, ami elsősorban Európában kedvelt! Főleg a fehér virágú! Télen-nyáron megtalálod a piacon vagy a zöldségesnél. Ez az én levesem, ami gyorsan kész, és még egészséges is! Kár, hogy az utóbbi években valahogy elfeledkeztek róla az éttermek!
Minden nagyvárosi nőt érint az urban aging

Minden nagyvárosi nőt érint az urban aging 

Az urban aging, vagyis városi öregedés közé soroljuk mindazokat a bőrelváltozásokat, melyeket a nagyvárosi légszennyezettség és egyéb környezeti behatások váltanak ki. A mindennapi rohanásban, a szmogban, a felszálló porban ugyanis olyan méreganyagok és egyéb káros vegyszerek találhatók meg, amelyek a bőr idő előtti öregedését okozzák. Ahhoz, hogy hatékonyan fel tudjuk venni a kesztyűt az urban aging tüneteivel szemben, sokkal intenzívebb védelemre és a bőr regeneráló képességének fokozott elősegítésére van szükség.
Tormahimnusz

Tormahimnusz 

Hinnéd, hogy kétszer annyi C-vitamin van benne, mint a citromban? Sőt, káliumban, kalciumban, vasban és foszforban is igen gazdag. Ez a torma, a húsvéti asztal dísze, éke, illata, a népi gyógyászat elengedhetetlen kelléke.

Influenza ellen csak természetesen 

A megelőzéshez tartozik a sűrű és alapos kézmosás, még orrfújás előtt is! Miért? Mert lehet, hogy a kezünkre került vírusokat épp akkor tunkoljuk az orrnyálkahártyánk közelébe. Ide tartozik még a zsúfolt tömeg kerülése, arcunk eltakarása stb. Emellett jó, ha az immunrendszerünket felkészítettük a kórokozók fogadására, hogy minél hamarabb megakadályozzák a vírusok szaporodását. Ezekből az ötletekből raktunk össze egy csokrot!

Gyors karfiolleves Márti konyhájából 

Sokan nem kedvelik a karfiolt, pedig szerintem már látványra is olyan, mint egy virágoskert. Ráadásul ásványi sókban igen gazdag, magas a C-vitamin-tartalma, amit még fagyasztás után is képes megőrizni. Vannak, akik rántva vagy akár savanyúságként is használják. Nos, itt az én igen egyszerű levesem, ami egy kellemes hétköznapi ebéd indítója, és ráadásul pik-pak kész!  

Készülj a télre, kedvesem! 

Egyre többen betegszünk meg az ősz beköszöntével. A hűvös, esős időben főként náthával, megfázással küzdünk, de az influenzaszezonban az ezekre jellemző orrfolyásos, köhögéses tünetek magas lázzal és levertséggel is társulhatnak. Ha szeretnénk elkerülni a betegség miatt ágyban töltött napokat, kezdjük időben felkészíteni immunrendszerünket a vírusok és baktériumok támadása ellen.

Titkos barátom, a kollagén 

Manapság szinte mindenhol azt hallani, hogy együnk/igyunk/használjunk kollagént, hiszen ragyogóbb, üdébb lesz a bőrünk, és a ráncokat is csökkenti. Valóban ilyen hatékony, vagy csak manapság olyan trendi? Utánajártunk mindennek, és kiderült, hogy ennél sokkal, de sokkal több pozitív hatása van, nemcsak a bőrünkre, hanem az egész szervezetünkre! Az egyik magyar élelmiszert is gyártó kereskedelmi cég kutató biológusa, Szász Máté most elárulja nekünk, mely formában a legcélszerűbb fogyasztani, milyen szerepet tölt be a sportolásban, és hogyan segíthetjük elő mi magunk is a termelődését?

Így hozd helyre megégett arcbőrödet 

A hosszúra nyúlt kánikulát még most is csak vízparton lehet igazán elviselni. Ha azonban nem vagyunk kellőképpen körültekintőek, akár tíz perc alatt is égési sérüléseket szenvedhetünk. Az arcbőr különösen érzékeny, így ezen a területen akár még rövidebb idő is elegendő a kellemetlen bőrpír kialakulásához.

Székely káposzta, a téli kedvenc 

Itt a tél legnagyobb - és legegészségesebb - kedvence, a savanyú káposzta! Törekedjünk rá, hogy minél többet fogyasszunk belőle, főleg nyersen persze, mert segítségével nagyon hatékonyan vehetjük fel a harcot a téli megbetegedések ellen.

Hat eset, egy D-vitamin 

Egyre inkább előtérbe kerül a megfelelő D-vitamin szint fontossága a tél beköszöntével. Csökkent mennyisége következtében nem csupán a szervezetünk védekező képessége romlik, de gyermekeknél csontfejlődési rendellenesség alakulhat ki, ráadásul - a kutatások szerint - a D-vitamin hiánya megnöveli a mellrák kialakulásának kockázatát is. Hogy pontosan milyen esetekben érdemes ellenőriztetni a vitamin szintjét, arról dr. Tar Attilát, a Budai Endokrinközpont felnőtt és gyermek endokrinológusát kérdeztük.

Influenza vagy nátha? Van különbség! 

A hasonló tünetek miatt gyakran nehéz megkülönböztetni a náthát és az influenzát. Érdemes-e antibiotikumot szedni, kinek ajánlott az influenza elleni oltás, és hogyan úszhatjuk meg legenyhébben a betegséggel töltött napokat?

Csodabogyóval az immunerősítésért 

Közelednek a hideg téli napok és ezzel együtt az influenza, a felső légúti betegségek ideje is. Ilyenkor sokan megbetegszenek, ágyba kényszerülnek néhány napig. De aki a megelőzésre is fordít egy is figyelmet, könnyen átvészelheti ezt az időszakot. Most még nem késő felerősíteni immunrendszerünket! Lássunk hozzá- ajánlja Rádóczi Edina biorezonanciás állapotfelmérő!

Ne spenóttal akarja megoldani a vashiányát 

A vashiány az egyik leggyakoribb hiányállapot, elsősorban a nők körében. Mivel igen kellemetlen tüneteket okoz, így nem csoda, hogy az emberek igyekeznek minél hamarabb normalizálni az értékeiket. Ma már kaphatóak vastartalmú étrend-kiegészítők, ám vasraktáraink feltöltésében a táplálkozásunknak is jelentős szerepe van.

4 észbontó epres trükk 

Ki tud ellenállni egy nagy tál, gyönyörű piros epernek? Imádjuk önmagában, fagylaltként, desszertekben, sőt pezsgővel is! De az eper több mint finom édesség! A séfek tálalják salátában, húsok és halak mellé is.

Milyen tüneteket okoz az egyes vitaminok hiánya? 

A tünetek függenek attól, hogy milyen vitaminból vagy vitaminokból van kevesebb a szükségesnél. Az A-vitamin szükségletnek csak egyharmadát vesszük fel kész vitaminként (retinolként) - májból, tojásból, vajból, stb., -, a többi elővitamin, elsősorban béta-karotin formájában jut a szervezetünkbe.