Düh cikkek

Dühös vagy? Így kezeld a helyzetet!
Amikor dühös vagy akár ordítani, toporzékolni vagy esetleg törni-zúzni van kedved? Jelentek rendezése helyett, inkább tanulj meg néhány olyan módszert, mellyel kezelheted a helyzetet.

Nincs jogunk önérzetében megsérteni és sárba tiporni senkit!
"Stresszes vagyok, idegbajos, dührohamaim vannak, szét tudnék robbanni..." Ugye ismerős kifejezések? Szerencsés az az ember, aki ezeket még ki sem ejtette a száján.

Üss, rúgj, harapj és sikíts! Különben...
Megráztad ma is az öklödet a reggeli csúcsforgalomban? Idegesen becsaptad az irodád ajtaját? Talán a gyerekeddel is kiabáltál? Valószínű, hogy a dühödet próbáltad levezetni...Ám vannak erre jobb módszerek is.

Te is hirtelen haragú ember vagy? Üdvözöllek a viharzónában!
Egyébként pedig, ha valakinek szüksége lenne egy önkéntes kísérleti alanyra, akkor bizalommal forduljon hozzám: rajtam tényleg kiválóan lehetne szemléltetni Freud kukta-hasonlatát. Igaz, a kísérlet eltartana néhány hónapig.

Hogyan bánjunk a haraggal?
Az előadás és az azt követő beszélgetés a harag, mint pszichológiai jelenség különféle aspektusait járja körül. Szó lesz arról, hogyan fejlődik ki, milyen formákat vesz fel, mi a funkciója, hogyan kapcsolódik a csalódottsághoz, a fájdalomhoz és a félelemhez, továbbá arról, hogyan kezelhetjük úgy, hogy ne okozzon fájdalmat.

A csönd is tud olyan fülsüketítő lenni, mint az üvöltés
Amikor haragra gerjedünk valami miatt, vagy valaki ellen, gyomrunk görcsbe rándul, fejünkbe vér tolul, és hajlamosak vagyunk elveszíteni józan ítélőképességünket.

Fogd be, ne idegesíts!
Vannak olyan mondatok, melyektől ki tudnánk futni a világból. Ha nem is keveredünk konfliktusba, biztosan dühösek leszünk. Ne hagyjuk, hogy provokáljanak minket!