Egyetem cikkek

Makovecz Imréről őszintén - videóinterjú Torma Tamás építészetkritikussal
Az általában hírínségesnek tekinthető év elején két, viszonylag fajsúlyos hírben is szerepelt Makovecz Imre egy-egy munkájával. A piliscsabai Pázmány Péter Katolikus Egyetem épületei, melyek Makovecz tervei alapján készültek a rendszerváltást követően, az egyháztól az állam kezelésébe kerültek, maga az oktatási intézmény pedig budapesti ingatlanokba költözött. A kormányközeli Hír TV pedig egy majd tíz éves Makovecz templom tervéről törölte le a port, és egyben lengette be a katedrális méretű építmény budai helyszínen való megvalósulását. A két hír apropóján beszélgettünk az építész munkásságának egyre inkább változó megítéléséről Torma Tamás építészetkritikussal.

Bűvészkedő tudósok vagy tudós bűvészek? Most kiderül!
Ingyenes programokkal várják minden korosztály képviselőit a Kutatók Éjszakájának főszereplői, a tudósok. Szeptember 27-én a Pécsi Tudományegyetem 19 pécsi, valamint további négy vidéki helyszínen, több mint 250 varázslatos programmal várja az érdeklődőket!

Most jó ücsörögni Pécsett
Azt már megszokhattuk, mennyire romantikus egyetemváros Pécs! Gondoljunk csak a lakathegyekre, az andalító hangulatú utcácskákra, remek kávézókra, és most itt a legújabb csoda, az okospad! Azt már tudjuk, nemcsak a csókolozásra jó!
PONTHatár a csillagos ég
Még néhány nap, és július 25-én hirdetik ki az egyetemi ponthatárokat. A tapasztalatok alapján ettől a naptól kezdve szeptemberig 15-20 százalékos albérleti áremelkedés várható. Az egyik legismertebb pénzintézet körképet készített az egyetemi városok albérletárairól.

Mi lesz, ha nem vesznek fel az egyetemre? Van B tervünk...
A 2017-es felvételi ponthatárait július 26-án, este nyolckor hozzák nyilvánosságra. Azonban akkor sem kell kétségbe esni, ha idén nem vettek fel a kiszemelt főiskolára vagy egyetemre, hiszen számos lehetőség van még előtted, ha tanulni szeretnél. A TanfolyamOKJ.hu összegyűjtött néhány lehetőséget erre az esetre.

A londoniak szerint is helye van az elitben a PTE-nek!
Nyilvánosságra hozta legfrissebb egyetemi rangsorát a londoni Quacquarelli Symonds cég. A világ legjobb felsőoktatási intézményeit rangsoroló listára tavalyhoz hasonlóan ezúttal is felkerült a Pécsi Tudományegyetem, a 751-800. helyre sorolva, az ötödik legjobb magyar egyetemként - kaptuk Pécsről az információt.

650 év - 650 bor
A Belvárdgyulai Mezőgazdasági Zrt. pincészete 650 palack bort adott át a pécsi orvoskarnak. A társaság ezzel kívánt részt vállalni az egyetem 650 éves jubileumának megünneplésében. Erről, illetve az esemény hátteréről mesélt Wilhelm József vezérigazgató.

Viccesen tanít matekot az Év honlapja
Az év honlapjának választották a mateking.hu-t. A magyar fejlesztésű, 45 ezer felhasználóval rendelkező egyetemi e-learning oktató oldal mobilról és tabletről is kényelmesen kezelhető, szemléletes, könnyen érthető magyarázatokat kínál a matematika megértéséhez.

Biztosított albérlethajsza
Milyen a közlekedés, van-e internet, netán elég polc a könyveimnek, tarthatok-e bulit, és persze mennyibe kerül? Ezeket a kérdéseket nagyobb valószínűséggel tisztázzák azok a fiatalok, akik albérletbe költöznek, a biztosítás megléte már nem feltétlenül kerül szóba a megfelelő albérlet kiválasztásánál, pedig számos kellemetlenségtől kímélheti meg magát mind az albérlő, mind a lakás tulajdonosa, ha már a bérleti szerződés megkötésekor tisztázzák az ezzel kapcsolatos részleteket.

Albérletvadászat
Átlagosan 20 százalékkal emelkedett a lakások négyzetméterára az elmúlt három évben az egyetemi városokban és az érintett fővárosi kerületekben. A kereslet napról napra növekszik, így annak, aki lakást venne, érdemes időben kezdenie a kiválasztást. Az OTP Ingatlanpont összeállította a felsőoktatási szempontból fontos területek lakáspiaci toplistáját.
Pécs már készül a nagy dobásra!
2017. szeptember elsején ünnepli alapításának 650. évfordulóját Magyarország első egyeteme, a Pécsi Tudományegyetem. Az 1367-ben V. Orbán pápa által engedélyezett, és Nagy Lajos király által alapított felsőoktatási intézmény a várossal és az egyházmegyével karöltve ebből az alkalomból jubileumi ünnepségsorozatot szervez, hogy méltó módon ünnepeljék meg a hazai felsőoktatás e szép jubileumát.
2015-ben lány az ország legokosabb diákja!
A kiskunhalasi Péterfia Judit, a Corvinus Egyetem tanulója és a ceglédi Bán Róbert, az ELTE hallgatója nyerte el a „Magyarország legintelligensebb diákja 2015” címet a szeptember óta tartó háromfordulós vetélkedőjében. A versenyben összesen 21 ezer fiatal vett részt.
Élményalapú nyelvoktatás
A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Nemzetközi Oktatási Központja idén 16. alkalommal szervezte meg a Magyar Nyelv és Kultúra Nyári Egyetemet.
Szerinted hány éven át kell az egyetemre spórolni? Elmondjuk!
A diákok egy-egy félév átlagos költségét 320 ezer forintra becsülik, a költségtérítéses hallgatók pedig átlagosan 480 ezer forinttal számolhatnak. Bár az egyetemisták zömét támogatják a szülei, de a diákok több mint egyharmada a szülői támogatás mellett is dolgozni kényszerül. A felsőoktatási költségekre már az általános iskola elején el lehet kezdeni a spórolást.
Miből fogod kifizetni az 5 milliós diplomádat?
Elég korán elkezdhetik a gyűjtögetést a szülők, ha diplomát szeretnének adni a gyerekük kezébe. Az állami ösztöndíj nélküli egyetemi évek mintegy 5 millió forintot visznek el a családi kasszából. Hogyan gondoskodhatunk előre a továbbtanulásról?
Fogadjon örökbe egyetemistát!
Egyetemisták örökbefogadására buzdítanak a spanyol egyetemek, mert sok hallgatójuk nem tudja folytatni tanulmányait az emelkedő tandíjak és a csökkenő állami támogatás okán.