Életforma.hu


Hogyan csökkenthetjük az influenza kockázatát?

Hogyan csökkenthetjük az influenza kockázatát? 

Az idei influenzajárványban kulcsszerepe lesz a fészekimmunitásnak.
Szlávik János: "A flurona nem új vírusmutáció."

Szlávik János: "A flurona nem új vírusmutáció." 

A flurona nem új koronavírus-mutáció - mondta az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa.
10-szer több a kórokozó a mobilodon, mint a WC-n!

10-szer több a kórokozó a mobilodon, mint a WC-n! 

Korosztálytól függetlenül bárkit megtámadhat az influenza. A Gyógyvarázs mesedoktorok most adnak néhány tippet, hogy milyen innovatív eszközök segíthetnek a betegség és a komolyabb szövődmények elkerülésében.
Fújd ki rendesen!

Fújd ki rendesen! 

Igenis el lehet kapni a náthát, és ha nem figyelünk oda, akár középfülgyulladást is okozhat. Ezért is nagyon fontos, hogy ne vegyük félvállról a betegséget, és ha megtehetjük, maradjunk otthon pár napig. Dr. Tóth Eszter, a Duna Medical Center fül-orr-gégész szakorvosa elmondja, hogyan keveredjünk ki minél előbb a náthából, hogyan fújjunk helyesen orrot, és mikor használjunk orrcseppet.
Délelőtt oltasd be magad influenza ellen!

Délelőtt oltasd be magad influenza ellen! 

Azt rebesgetik, lassan itt az idei influenzajárvány. Ezért, aki tart tőle, szaladjon a patikába, mert két hét szükséges a védelem kialakulásához. Érdekességeket mazsolázunk az influenzáról.
Szokásaink rabjai vagyunk

Szokásaink rabjai vagyunk 

Vagy a saját tapasztalat vagy a gyógyszerész véleménye az első, amikor megfázásra, influenzára veszünk valamilyn gyógyszert. Ez derült ki egy friss kutatásból, amit egy több mint 100 esztendős cég végzett, mely éppen e két betegség leküzdéséért dolgozik. Egy hét alatt 400, 20-55 év közötti vásárlót kérdezett meg, akik az elmúlt 12 hónapban megfázás vagy influenza tüneteit enyhítő készítményt vásároltak.
Legyen a slágered az idénygyümölcs!

Legyen a slágered az idénygyümölcs! 

Bár mostanában sokat játszadozik velünk a szeszélyes időjárás, mégis kijelenthetjük: a náthaszezonnal karöltve megérkezett az idei ősz is. Ilyenkor mindig kérdésessé válik, hogyan ússzuk meg a betegségeket?
Így készüljünk az évszakváltásra

Így készüljünk az évszakváltásra 

Lassan megszokhattuk az elmúlt években, hogy az évszakok néha egyik pillanatról a másikra váltanak át, igazából minden különösebb átmenet nélkül. Nem mondhatjuk, hogy ezen a télen nem volt hideg, és még hó is akadt, mégis hirtelen beköszöntött a februári „ajándék-tavasz”. Amely persze nagyon jólesik mindenkinek, hiszen a szervezetünk már örült módon vágyakozott napfény és friss levegő után, de azért ennek nem mindig csak pozitív oldalai vannak. Bár az egészen biztos, hogy a mentális állapotunknak jót tesz a tavasz, és a D-vitamin raktárainkat is gyorsabban újratöltjük, de az amúgy már éppen vitustáncot járó influenza- és egyéb vírusok is sajnos remek táptalajt kapnak ebben az enyhe időben.
Több ezer szívbeteg élete megmenthető

Több ezer szívbeteg élete megmenthető 

A tünetek időbeni felismerése, megfelelő kezelése, a megelőző betegségek gondozása, illetve az influenza elleni védőoltás időbeni beadása. Ezek azok a fontos lépések, amelyekkel mi magunk is sokat tehetünk a szívelégtelenség okozta halálozások elkerüléséért. A betegség egyre többeket érint, ma majdnem kétszer annyi a beteg, mint 15 évvel ezelőtt. A Magyar Kardiológusok Társasága az idei Szívelégtelenség Napok alkalmából hívja fel a figyelmet a tudatosságra, ami a legfontosabb mind a betegek, mind az orvosok számára.
Influenza ellen csak természetesen

Influenza ellen csak természetesen 

A megelőzéshez tartozik a sűrű és alapos kézmosás, még orrfújás előtt is! Miért? Mert lehet, hogy a kezünkre került vírusokat épp akkor tunkoljuk az orrnyálkahártyánk közelébe. Ide tartozik még a zsúfolt tömeg kerülése, arcunk eltakarása stb. Emellett jó, ha az immunrendszerünket felkészítettük a kórokozók fogadására, hogy minél hamarabb megakadályozzák a vírusok szaporodását. Ezekből az ötletekből raktunk össze egy csokrot!

Influenza gyorstalpaló 

Betegek leszünk az oltástól, de élethosszig tartó védettséget ad, és egy szezonban csak egyszer lehet elkapni a betegséget – ezek a leggyakoribb tévhitek az influenzával kapcsolatban. Dr. Schandl László, a Duna Medical Center belgyógyász főorvosa elmondja, miért kell komolyan venni minden évben az influenzaszezont. 

Rémesen terjed az influenza 

Január utolsó napjain is folytatódik a télies változékonyság. Bár a következő napokon nem érkezik front, a gyorsan változó időjárás továbbra is intenzív panaszokat okoz, és ezt az intenzíven terjedő influenza tovább tetőzi.

Szomorkás idő miatt fájhat a fejünk 

Lassan vége a januárnak, az időjárás pedig az igazi téli oldalát mutatta az elmúlt napokban. Szinte országszerte hullott 10-15 cm friss hó, és sokfelé még a „legmelegebb” órákban sem emelkedett 0 fok fölé a hőmérséklet. A folytatásban is várható további frontok érkezése, és egyelőre a nyirkosság és a hideg sem látszik szűnni. Ráadásul a csapadék is gyakori vendég lehet – tájékoztat Pintér Ferenc, a Meteo Klinika igazgatója.

Hiába várjuk a tél végét 

A múlt heti néhány tavaszias napot követően vasárnap ismét téliesre fordult az idő, a havazást pedig hétfőre kemény reggeli fagyok követték. Így van ez rendjén január közepén, gondolhatnánk, ám sokan már most is epekedve várják a tavaszt. Pedig a télnek nincs vége, sőt!

Kergesd el a kellemetlen téli látogatót 

Csöpögő orr, könnyező szem, állandó tüsszögés, elesettség - mindannyian ismerjük a nátha tüneteit. A megelőzésben és a gyógyulásban is sokat segít, ha az immunrendszerüket megerősítjük. Elmondjuk mit kell tenned! 

Együtt támad a hideg és az influenza! 

Nagyon változékony napokban van most részünk! A csütörtöki 10, 12 fokos meleget követően egy erős hidegfront újabb lehűlést hoz. Csapadék és hideg szél is érkezik, a kora tavasz pedig hirtelen vált át ismét a zord januári télbe. Megint szükség lesz a sapkára, a sálra. 

5 hasznos tipp a téli megfázások ellen 

Orrfolyás, torokfájás, tüsszögés – ha beköszönt a tél, megjelenik a megfázás, az influenza is. Minden télen sok százezer ember betegszik meg hosszabb-rövidebb időre. Hogyan tehetünk a legtöbbet egészségünk megőrzéséért, immunrendszerünk védelméért? Az Anna Egészségpont orvosa 5 hasznos tanácsot gyűjtött össze.

Ne hanyagold el az egyszerű náthát! 

Tél végén, tavasz elején gyakran látunk magunk körül náthás, tüsszögő embereket. Még az influenzajárvány sem múlt el, amely több napra is ágyba dönthet minket. A megfázás és az influenza tünetei gyakran hasonlóak, ám vannak olyan panaszok, mint például az ízületi fájdalom vagy a magas láz, amelyből egyértelműen tudhatjuk, hogy bizony nem egy egyszerű náthával van dolgunk. Ám ha megússzuk a komolyabb betegséget, az nem jelenti azt, hogy nem kell foglalkoznunk a tünetekkel, és hogy néhány napon belül teljesen egészségesek leszünk. Miért fontos, hogy ha betegek vagyunk, elmenjünk orvoshoz?

Gyöngytyúkom levese gazdagon - a vasárnapi menü 

Ez aztán erőt ad! Most, hogy itt dübörög az influenza, ráadásul lassan jön a tavaszi fáradtság is, jó, ha veszünk magunkhoz egy kis éltető erőt - gyöngytyúkleves képében. Nem egy nagy tudomány, neked is menni fog, de isteni finom! Vagy teli zöldséggel, hússal, cérnametélttel tálalod, vagy csak egy csészében a nagyon nagy betegnek, mindenképp használni fog! Imádom!    

Itt az influenza! Segítség! Mit csináljak? 

Kézmosás, inhalálás, mézes tea... és még ezek praktika... A védőoltás mellett ugyan milyen trükköket, egészségügyi fortélyokat érdemes bevetni, hogy elkerüljük az influenzát vagy hogy ne adjuk tovább a fertőzést? 

Hódoljunk a téli örömöknek - egészségesen 

Egyet jelentenek a megfázásos és influenzás megbetegedésekkel a téli hónapok. Az évszaknak nem megfelelő öltözék, a borongós idő és a korai sötétedés miatti rossz hangulat, a kevés napfény, valamint a nyári hónapokhoz képest kevesebb természetes vitaminforrás mind felelősek lehetnek a megbetegedésekért. De valóban elkerülhetetlen, hogy lázas betegen nyomjuk az ágyat? Megúszhatjuk meghűlés vagy influenza nélkül a telet?

Hívd a dokidat! Most! 

Megérkezett az influenza elleni ingyenes védőoltás a háziorvosokhoz, összesen 1,3 millió adag érhető el térítésmentesen - mondta az egészségügyért felelős államtitkár. Az MTI beszámolója szerint Ónodi-Szűcs Zoltán arra figyelémeztetett, hogy minden év januárja körül éri el Magyarországot az influenza. A védettség kialakulásához körülbelül két hétre van szükség, ezért október végén kezdődik a kampányszerű oltás. 

Hogyan ne haljunk bele az önkúrálásba? 

A tél utolsó heteire többnyire kiürülnek szervezetünk vitaminraktárai, immunrendszerünk kimerült és ráadásul még javában tart az influenza szezon is. Ebben az időszakban sokan ágynak dőlnek, torokfájás, orrdugulás, fülfájás a leggyakoribb panasz. Az első tünetekkel rendszerint még nem rohanunk orvoshoz, recept nélküli készítményekkel igyekszünk helyre jönni, ám fontos tudni, hogy ezeket sem szedhetjük tetszőleges dózisban. A betegtájékoztatóban leírtaktól eltérően használva, ezek a készítmények is kellemetlen mellékhatásokat okozhatnak.

Veszélyes a lábon kihordott megfázás! 

Több liternyi forró tea, citrom, méz, használt zsebkendők tornya, rosszabb esetben pedig gyógyszerek hada? Ugye ismerős? Vajon csak egy egyszerű megfázásról van szó, vagy egy komolyabb influenzával nyomjuk otthon az ágyat? A tünetek egyformán kellemetlenek, azonban korántsem mindegy, hogy melyik kórokozóval állunk szemben.

A papagájkór tünetei 

Influenzához, tüdőgyulladáshoz hasonló tüneteket okoz a papagájkór, melyet elsősorban papagájoktól kaphatjuk el, de kanárik, galambok, tyúkok, hattyúk, sirályok és pintyek közt is megtalálható a betegséget okozó baktérium. A papagájkór emberről emberre is terjed, a szervezetet jelentősen legyengíti.

Influenza vagy nátha? Van különbség! 

A hasonló tünetek miatt gyakran nehéz megkülönböztetni a náthát és az influenzát. Érdemes-e antibiotikumot szedni, kinek ajánlott az influenza elleni oltás, és hogyan úszhatjuk meg legenyhébben a betegséggel töltött napokat?

Tüsszögsz? Így különböztesd meg a tüneteket! 

Tüsszögés, orrdugulás, kaparó torok és kínzó köhögés – az allergia és a megfázás tüneteit könnyen össze lehet téveszteni. Egy nagyszabású kutatás szerint az allergiások mindössze 10 százaléka ismeri fel biztosan, ha a panaszait meghűlés okozza, ezért utánajártunk, hogyan lehet megkülönböztetni a két állapotot a megfelelő kezelés kiválasztása érdekében.

Meglepő! Ételektől is folyhat az orrod! 

Orrfolyást és orrdugulást hisztamin intolerancia is okozhat. A téli időszakban gyakori náthás panaszok mellett bizonyos ételek is okozhatják, ha állandóan orrfolyástól, orrdugulástól szenvedünk. Ilyen esetben a magas hisztamin tartalmú ételek kerülésével, és a hiányzó enzim pótlásával szüntethetők meg a tünetek.

Így lesz a náthából arcüreggyulladás 

A nátha tüneteit hajlamosak vagyunk elbagatellizálni, pedig ha ilyenkor nem fordítunk kellő figyelmet arra, hogy pihenjünk és kikúráljuk ezt az egyszerű betegséget, akkor számíthatunk a szövődmények megjelenésére. Ezek egyike az erős fejfájással, orrdugulással és köhögéssel jelentkező arcüreggyulladás.

Csodabogyóval az immunerősítésért 

Közelednek a hideg téli napok és ezzel együtt az influenza, a felső légúti betegségek ideje is. Ilyenkor sokan megbetegszenek, ágyba kényszerülnek néhány napig. De aki a megelőzésre is fordít egy is figyelmet, könnyen átvészelheti ezt az időszakot. Most még nem késő felerősíteni immunrendszerünket! Lássunk hozzá- ajánlja Rádóczi Edina biorezonanciás állapotfelmérő!

Betegen is dolgozunk! Ez nooormááális? 

Világviszonylatban nézve évente 2-3 alkalommal esünk át megfázásos, influenzás megbetegedéseken az őszi-téli szezonban, és átlagosan 5 napig tart a felépülés. Sokszor azonban nem pihenéssel, hanem munkával töltjük a gyógyulás napjait is. Miért nem maradunk otthon?

Szégyelli a betegséget a magyar 

A nátha és influenza kellemetlen tüneteivel lépten nyomon találkozunk, egy nemrégiben készült globális kutatásból pedig kiderült, nemcsak zavarónak találjuk, de egyenesen szégyelljük azokat.

Tíz éve nem volt ilyen súlyos influenzajárvány 

Az elmúlt 10 évben nem észleltek ilyen magas heti orvoshoz fordulási arányt, és nem emelkedett ilyen meredeken a betegek száma, mint az elmúlt hetekben. A védőoltást beoltatni most már késő, de még mindig tehetünk ellene, hogy megelőzzük a fertőzést.

Ismerd meg az ellenséget! Tények az influenzáról 

Az influenza minden télen felüti a fejét és sorra szedi áldozatait. Mit tud ez a vírus, hogy évről évre ilyen nagy számban képes lebetegíteni az embereket és mi a mai napig is az egyik leghatékonyabb védekezési módszer ellene?

Nátha vagy influenza? Antibiotikum vagy mézes tea? 

Kaparó torok, rossz közérzet, levertség, láz. A náthára vagy influenzára utaló kellemetlen tünetek jelentkezésekor sokan nem fordulnak egyből orvoshoz, inkább igyekeznek házi praktikákkal kezelni azokat.

3 gyakori tévhit az allergiáról 

Kaphat-e védőoltást, akinek tojásallergiája van? Tényleg veszélyes-e az eper a gyerekekre? Számos allergiával kapcsolatos tévhit él még a köztudatban, amelyeket most helyre teszünk.

Öt tipp az influenza ellen! 

Magyarországot is elérte az influenzajárvány, a regisztrált megbetegedések száma napról-napra növekszik. Nem kell azonban ölbe tett kézzel várnunk: sok mindent tehetünk annak érdekében, hogy megelőzzük a cseppfertőzéssel terjedő betegséget. Íme, néhány egyszerű, ám annál hatékonyabb tipp az immunrendszerünk megerősítésére és az influenza kivédésére.

Kegyetlen vírusölő, ami még szebbé is tesz! Megfejtés? 

A szaunázás nem csak élményt és felfrissülést jelent, de kényezteti a bőrt, javítja a közérzetet, edzi az ereket és még a vírusokat is elűzi. A kellemes és hasznos kikapcsolódási formáról Szerencsés Lajos, az Oxygen Wellness szaunamestere beszélt.

Árulkodó tünetek: ne vedd félvállról! 

A szakemberek szerint hazánkat is elérte az influenzajárvány. A környező országokban már minket megelőzve felütötte fejét, de itthon is egyre többen keresik fel a rendelőket influenzaszerű tünetekkel. Ezért most fokozottan érdemes odafigyelünk a megelőzésre annak érdekében, hogy egy komolyabb betegség, vagy akár egy kellemetlen nátha, megfázás elkerüljön minket.

13 egyszerű tipp, hogy kigyógyulj az influenzából! 

Magas láz, orrfolyás, köhögés, tüsszögés, fejfájás - téged is elért az influenza? A gyógyszereken kívül van még számos egyszerű praktika, ami segít, hogy minél hamarabb kilábalj belőle!

Sót a légutakra? Jó megoldás! 

Az influenza megelőzésére létezik védőoltás, ami azonban sok esetben mellékhatásokkal járhat. Ezzel szemben egy alternatív gyógymód, a száraz sóterápia mind az influenza, mind pedig a meghűléses betegségek légúti tüneteire mellékhatás mentes gyógymódot kínál.

Nátha ellen napfényvitamin 

A legtöbben szeretnénk a téli hónapokban is egészségesek maradni, megerősíteni immunrendszerünket a különböző kórokozók, náthavírusok támadásai ellen. A sokoldalú D-vitamin ezen is segíthet.

Kis szemcse, nagy lehetőség az influenza megelőzésére 

Egyre többen fordulnak orvoshoz légúti betegségekkel, influenzával. Sokan tudják már, hogy az ilyen megbetegedések kezelésére, megelőzésére létezik természetes, mellékhatás-mentes módszer is. 

A magyarok forrón szeretik – és bejön nekik! 

Így november táján egyre nagyobb az esélye annak, hogy elkapunk valamilyen szezonális betegséget. A nátha és az influenza kellemetlen tünetei sajnos igencsak ismerősek legtöbbünk számára. Hogy ez az időszak mégse csak a betegségekről szóljon, érdemes tisztában lenni a megelőzés és gyógyítás legfontosabb lépéseivel.

Járjunk egy lépéssel az influenza előtt! 

Sokak örömére komolyabb mínuszok nélkül vészeltük át a téli hónapok nagy részét. Ám a fagy hiánya nem csak a természetben okoz károkat, a baktériumok és vírusok terjedésének is kedvez, így egyre nő a náthás és influenzás megbetegedések száma.

Ne adj esélyt az influenzának! 

Leginkább a gyerekek, az idősek és a krónikus betegségekben szenvedők a veszélyeztetettek, de az influenzával való megfertőződés, az esetleges súlyos szövődmények kialakulása az egészséges, fiatalabb emberekre is fenyegetést jelenthet.

Vészeljük át a telet influenza nélkül! 

Lassan, de biztosan elér hozzánk is az influenzajárvány, és megint számtalan embert dönt majd le a lábáról. Ám aki nem akar így járni és lázasan, fájó torokkal ágyba kényszerülni, fogadja meg az orvos szakétő életmódtanácsait!

Strapabíró, de mártír nemzet a magyar 

Hány évet vesz el az életünkből a megfázás és az influenza? Mire esküsznek a világ különböző részein élők a megelőzéssel kapcsolatban? Miben acélosabbak a magyarok az oroszoknál vagy a németeknél? Megmondjuk!