Az influenza lázzal, torokfájással és orrdugulással járó tüneteinél már csak az esetleges szövődmények rosszabbak. A járvány időszakában különösen fontos, hogy megerősítsük immunrendszerünket néhány egyszerű, természetes praktikával. Az alábbiakban Dr. Major Zoltán, a hévízi NaturMed Hotel Carbona főorvosa osztja meg javaslatait arról, milyen természetes módszerekkel előzhetjük meg hatékonyan az influenzát.
1. Figyeljünk a C-vitamin bevitelére!
Fontos, hogy szervezetünk vitaminkészlete maximálisan fel legyen töltve. A köztudatban elterjedt nagydózisú C-vitaminnal való tűzoltás helyett Dr. Major Zoltán főorvos inkább a kiegyensúlyozott vitaminbevitel pártján áll. Ezt legtermészetesebben friss alapanyagok, nyers zöldségek, gyümölcsök fogyasztásával érhetjük el. Amikor azonban szervezetünk vitamin-háztartását a lehető legrövidebb idő alatt szeretnénk helyrebillenteni, érdemes komplex összetevőjű multi-vitaminokat választanunk.
2. Fokozottan ügyeljünk a higiéniára!
Mivel az influenza cseppfertőzéssel terjed, érdemes nagyobb figyelmet fordítani a rendszeres kézfertőtlenítésre. Nemcsak a tüsszentés, hanem akár a munkahelyi klaviatúra is lehet a fertőzés forrása. Ma már remek kézfertőtlenítő géleket vásárolhatunk, melyek kiváló védelmet nyújtanak a kórokozókkal szemben.
3. Pihenés, pihenés és pihenés!
A munkahelyi stressz, vagy éppen az éjszakába nyúló ébrenlétek is megviselik szervezetünket. A kialvatlanság viszont gyengíti immunrendszerünk ellenálló képességét. Tudatosan kell figyelnünk arra, hogy az alvással töltött órák száma életkorunknak megfelelő legyen, hiszen ez a regenerálódás egyik legfontosabb eszköze. A téli hónapok végére kimerülnek szervezetünk energiatartalékai, ezért érdemes ilyenkor néhány napra szünetet tartani, felöltődni.
4. Sportoljunk rendszeresen!
Ellenálló képességünkhöz jelentősen hozzájárul a rendszeres testmozgás, ami segítségünkre lehet az influenza elleni küzdelemben is. Ha legalább hetente háromszor csak sétálunk, vagy akár kocogunk legalább egy órát, már rengeteget tettünk egészségünk érdekében. Fontos azonban a réteges öltözködés, függetlenül attól, hogy a szabadban, vagy teremben edzünk.
5. Végezzünk állapotfelmérést és célzott immunerősítést!
Amennyiben biztosra akarunk menni a felkészülést illetően, vizsgáltassuk ki magunkat. Ma már léteznek olyan állapotfelmérések, melyek kifejezetten immunrendszerünkre és állóképességünkre fókuszálnak. Ezeknek a segítségével képet kaphatunk szervezetünk állapotáról és célzottan tehetjük meg a szükséges óvintézkedéseket.