Életforma.hu


7 tény az influenzáról - mit tegyünk, hogy kivédjük? 

Újra támad az influenza! A minden évben jelentkező járvány ellen nemcsak lehet, de érdemes is védekezni, és az sem árt, ha eloszlatunk néhány tévhitet.
Beteg? Edzés helyett irány az ágy!

Beteg? Edzés helyett irány az ágy! 

A tél közismerten a nátha és az influenza szezonja. Ám miközben a legújabb kutatások is azt bizonyítják, hogy a rendszeres mozgással védettebbek lehetünk az ilyen jellegű betegségekkel szemben is, jó tudni, hogy az intenzív testmozgás akár még árthat is a betegeknek. Dr. Kósa Éva, az Oxygen Medical belgyógyász, angiológusa az elővigyázatosságra hívja fel a figyelmet.
Megnyíltak az influenza oltópontok

Megnyíltak az influenza oltópontok 

Nagy várakozás előzte meg idén is országszerte az influenza oltópontok megnyitását, ahol az influenza elleni védőoltás néhány perc alatt megkapható. Közeledik az influenza szezon és egészségügyi szakemberek szerint azért érdemes minél előbb beadatni a védőoltást, mert a védettség kialakulásához 2-3 hét szükséges.

Diagnózis: ismeretlen eredetű láz 

Az ismeretlen eredetű láz nem egy önálló kórkép, hanem elsősorban az orvos hozzáállása a lázas betegséghez: amikor annak oka az elsődleges vizsgálódás és esetleg kezelés kapcsán is felderítetlen marad.
Félünk az influenzától, de az oltástól még jobban?

Félünk az influenzától, de az oltástól még jobban? 

Miközben növekszik világszerte a veszélyes vírusmutációk okozta járványok kockázata, a magyar lakosság mégis egyre kevésbé figyel az influenza megelőzésére. A Kutatópont átfogó felmérése szerint százból csak 13 ember kér védőoltást.
5 nagyon fontos immunerősítő anyag télre

5 nagyon fontos immunerősítő anyag télre 

Biztosan Ön is találkozott már olyanokkal – hacsak nem saját maga is érintett -, aki szinte állandóan náthás, köhög, egyik fertőzésből a másikba esik. Mások ezzel szemben az influenzafertőzések, a hideg, a frontok, a pollenek… dacára is egészségesek. Tudja, miért van ez így? Mert vannak, akiknek túl gyenge, másoknak stabil és erős az immunrendszerük, s ettől függően betegeskednek vagy makkegészségesek. Ám nem kell ezt a véletlenre bízni, mi magunk is sokat tehetünk, hogy támogassuk ellenálló-képességünket.
Órára pontosan támad az influenza

Órára pontosan támad az influenza 

Az influenzavírus belső órával rendelkezik, amely megmondja pontosan, mikor kell támadnia, hogy maximális hatást érjen el – derül ki a Cell Reports című szakfolyóiratban közzétett amerikai tanulmányból.

Mi tegyünk, hogy télen is egészségesek maradjunk? 

A tél hallatán sokaknak rögtön a hideg, a megfázás, orrfújás és az influenza jut eszébe. Pedig ez az évszak sokkal többet tartogat mindenki számára: a hófödte táj gyönyörű látványa, szánkózás és séta a szabadban, síelés kedvenc síterepünkön, vagy korcsolyázás a befagyott tavon. A betegeskedés nem szerves része a télnek, ezért ha szem előtt tartunk néhány olyan apróságot, mint az antibakteriális szappannal történő rendszeres kézmosás, akkor nem kell lemondanunk az értékes élményekről.
A halálosan veszélyes tüdőgyulladásról

A halálosan veszélyes tüdőgyulladásról 

Tévhit, hogy a tüdőgyulladás ma már veszélytelen, antibiotikumokkal könnyedén gyógyítható betegség. Kevesen tudják, de valójában ez a betegség a 10. leggyakoribb halálok világszerte. A tünetekről és a kezelésről dr. Potecz Györgyit, a Dr.Laslo Tüdőközpont tüdőgyógyászát kérdeztük. 
Hogyan előzhetjük meg a téli betegségeket?

Hogyan előzhetjük meg a téli betegségeket? 

Az őszi-téli időszakban kiemelt figyelmet fordítunk az immunrendszer erősítésére. Sokszor azonban épp apróságokkal, mindennapi szokásainkkal ártunk a legtöbbet. Mit ne tegyünk, hogy a náthás, influenzás hónapokat könnyebben átvészeljük?

Influenzád van, vagy csak légúti fertőzés? 

Köhögés, tüsszögés, hidegrázás, gyengeség: a szervezetünk jelzi, hogy valami nincs rendben. Most eldönthetik, hogy influenza-e a bajuk vagy egyéb légúti megbetegedés.

Hihetetlen: mi mindenre jó a szex! 

A rendszeres nemi élet (természetesen kellő elővigyázatossággal) jó hatással van az egészségre. Segít leküzdeni a megfázást és az influenzát,kalóriát éget, (Fél órás szeretkezés alatt percenként több mint 4 kalóriát égetünk el. Építsük be a heti edzésprogramunkba!) 

Baj van? Ne nyüzsögj, mert nem lehetsz erősebb, menj ágyba 

A hideg beköszöntével egyre gyakrabban náthásodunk be és az influenzát sem könnyű ilyenkor elkerülni. Ám miközben a legújabb kutatások is azt bizonyítják, hogy a rendszeres mozgással megelőzhetőek az ilyen jellegű betegségek is, a szakértők arra figyelmeztetnek, hogy az intenzív testmozgás akár még árthat is a betegeknek. Dr. Bányai Tamás, az Élj Tovább 5 Évvel! mozgalom sportorvosa az elővigyázatosságra hívja fel a figyelmet.

Esélyünk sincs kikerülni a náthát, az influenzát! 

Ha itt az ősz és a tél, a megfázások, az influenzás megbetegedések tömeges méreteket öltenek. Vajon együtt kell élnünk ezzel a civilizációs, urbanizációs csapással, vagy van megoldás a kikerülésére? A kérdés megválaszolásában a dr. Kecskés Gabriella belgyógyász, a Medic-Poliklinika igazgató főorvosa segít

Így védd magad természetesen- a náthák, influenzák idején 

A természet gyógyító ereje évezredek óta ismert. A malária első gyógyszerét, a kinint a kínafa kérgéből izolálták, és hasonlóan találtak rá az acetil-szalicilsavra, amit ma aszpirinként ismerünk. Az első hatásos szívgyógyszer is növényi eredetű: a gyapjas gyűszűvirág főzete a szívelégtelenségre jelentett gyógyírt.

A Mikulás üzent! 

A Mikulás kedden megígérte a gyerekeknek, hogy sertésinfluenza-világjárvány ellenére is körbeutazza a világot, hogy szétoszthassa a karácsonyi ajándékokat.  

Te sem tudod, hogy mi is az a COPD? Tudnod kell! 

A krónikus obstruktív tüdőbetegségre, annak súlyos következményeire, illetve a korai felismerés és a megelőzés egyszerűségére hívjuk fel a figyelmet. A COPD (krónikus obstruktív tüdőbetegség) világszerte évente több mint 3 millió áldozatot követel, és ezzel már a 4. helyen van a halálokok világranglistáján. Magyarországon a becslések szerint mintegy félmillió COPD-s beteg él.

A harmadik vezető halálok lesz a világon, a COPD 

Az Egészségügyi Világszervezet 2008-as felmérései alapján a COPD 2030-ra a harmadik vezető halálok lesz a világon. A dohányzás okozta kórképek közül most kiemelten foglalkozunk a tüdőt érintő elváltozásokkal, melyek közt is a leggyakoribb és legtöbb halálos áldozatot követelő elváltozás a krónikus obstruktív tüdőbetegség. 

Életmentő védőoltás-tüdőgyulladás ellen 

Hamarosan beköszönt a tél, és vele együtt az ilyenkor „szokásosan” ránk leselkedő betegségek, az influenza vírusok okozta kórképek és a bakteriális eredetű légúti megbetegedések. Szerencsére a legveszélyesebbek - az influenza-változatok és a gyakran ezen betegségek szövődményeként fellépő, szintén akár halálos kimenetellel is fenyegető tüdőgyulladás - kivédésére fel tudunk védőoltásokkal készülni.

Együtt betegíthet meg a H1N1 és a szezonális influenza 

A szakemberek szerint még körülbelül 2-3 évig a szezonális influenza, és a H1N1 együtt betegítheti meg majd a lakosságot, egy azonban biztos: A H1N1 nem szorítja ki a szezonális influenzát a közeljövőben.

Czeizel: Oltassák be magukat az újinfluenza ellen! 

Az InfoRádió által megkérdezett orvos-genetikus szerint a várandós nőknek érdemes beadatni az új influenza elleni vakcinát. Czeizel Endre úgy vélte: a védőoltás semmilyen fejlődési rendellenességet nem okozhat. 

Gyilkos Vírusok- Vírusgyilkosok ma 

Egy vasárnapi ebéden elfogyasztott magyaros étel tízezerszer több kórokozót tartalmaz, mint egy védőoltás - mondta Dr. Mészner Zsófia az Országos Gyermekegészségügyi Intézet főigazgatója.

Mi a teendő, ha a családban H1N1 fertőzött beteg van? 

A H1N1, azaz „új influenza A vírus" már Magyarországon is egyre több megbetegedést okoz. Emiatt fontos, hogy a szülők kellőképpen fel legyenek készülve, hogy mi a teendő, ha a családban fertőzött beteg van vagy akár az egészen pici, 1 éves kor alatti csecsemő fertőződik meg.

A tíz legegészségesebb élelmiszer 

Egy Németországban nemrég megjelent táplálkozástudományi könyv szerzője összeállította a tíz legegészségesebb élelmiszert, melyek szervezetünk számára nélkülözhetetlenek. Érdemes megbarátkozni a spenóttal...

Napi 2 perc lépdelés - csodát tesz! 

Az egészséges élet és a megfelelő táplálkozás: ezek a stabil immunrendszer sarokkövei. Járjon sokat a friss levegőn, aludja ki magát rendesen, és lehetőleg kerülje a stresszt. Tartózkodjon a dohányzástól és a mértéktelen alkoholfogyasztástól, és táplálkozzon teljes értékűen!