Facebook hozzászólás
705

KISMAMASPORT

Kockahas várandósan?

Mindig nagy kérdése a kismamáknak, hogy terhesség alatt lehet-e sportolni? Mert ha igen, akkor kinek lehet? És ha ez is megvan, akkor mit? És hol vannak a határok? És ha sportol a kismama, akkor nem is fog nagyon meghízni a terhesség alatt? Egyáltalán normális a kockahas a várandósság végéig? Ratkó Tünde szülésznő segít megválaszolni a kérdéseket.

Terhes anyuka, grafika, Kép: pixabay
Kép: pixabay

A várandóssággal kapcsolatban megdöbbentően sok tévhit él a fejekben, és ezek többsége a megfelelő étkezést, és főleg a terhesség alatti hízást érinti. Dr. Angyal Géza szülész nőgyógyász főorvos segítségével a ratkotunde.hu most helyreteszi a legtöbbször előkerülhető hízási tévhiteket.

[/bs-text][/vc_column][/vc_row]

A kockahas szintén egy véglet. A kismama súlygyarapodása 8-12 kilogramm közt teljesen normális – testalkattól függően. Ebbe beleszámít a baba súlya, a méhlepény és a magzatvíz jelentette plusz kilók, és némi járulékos súlytöbblet (pl.: megnövekedett vérmennyiség, stb.). Azok a nők, akik várandósság alatt is megszállottan edzenek, kockázatos játékot űznek, hiszen a baba egészségét is veszélyeztethetik ezzel. Az edzés maga nem is olyan nagy gond, az ehhez kapcsolódó szigorú diéta – ami nélkül a kockák nem jelentkezhetnek – azonban már nagyon rossz ötlet a várandósság alatt.

Nyújtás, nem építés

Talán könnyebb megérteni, hogy milyen sportok is illenek a várandóssághoz, ha megértjük azt, miért is sportolunk ilyenkor. A cél, hogy a testre nehezedő extra terhelést kompenzáljuk. Ezt úgy tehetjük meg, hogy azokat az izmokat nyújtjuk, melyek ilyenkor nagyobb terhelésnek vannak kitéve. Ilyenek a hát, a lábak és a derék izmai, de ide tartoznak a gátizmok is, melyek szintén edzhetőek, és ez a rákészülés nagy segítség lehet a szülésnél is.

A várandósság egy csodálatos időszaka, ezért próbáljuk meg élvezni, és nem azon aggódni, hogy mi lesz a testünkkel utána. A megfelelő tápanyagpótlás, a trimeszterek igényeit kielégítő várandósvitamin, az egészséges ételek és a jóleső mozgás mind azt segítik elő, hogy élvezzük az áldott állapotot, és a testünk gyorsan legyen képes a regenerálódásra. De mindegy mit teszünk, ehhez idő kell.

(Forrás: ratkotunde.hu)





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!