Facebook hozzászólás
799

A természet csodái testközelből

A legszebb lombkoronasétányok Magyarországon

Külföldön sok helyen megtapasztalhatjuk a lombkoronasétányok magával ragadó élményét, de szerencsére már nem kell messzire utaznunk, hogy itthon is gyönyörködhessünk a fák fölötti élet szépségeiben.

A magasba nyúló fák lombja között vezető sétautakon, méterekkel a föld felett  gyönyörködhetünk a környezetben és a pazar kilátásban, megismerhetjük a környező növény- és állatvilág érdekességeit. A lombkorona sétányokon táblák tájékoztatnak a tudnivalókról, így nemcsak kalandos és szórakoztató, de tanulságos is  vállalkozni egy-egy ilyen extrém túrára.

Íme hazánk egyedülálló lombkorona sétányai, amik csak arra várnak, hogy felfedezd őket!

Makói lombkorona sétány

A legkedveltebb lombkorona sétány minden bizonnyal a makói, ahol csaknem 200 méter hosszan sétálhatunk a fák lombjai között. A magasban vezető útvonal részét teszi ki egy függőhíd is, és a Makó nevezetességéről mintázott hagyma alakú teraszon is megpihenhetünk. Lejutni természetesen a lépcsőn is le lehet, de a bátrak egy csúszdát is választhatnak a gyors földet éréshez, a min biztos, hogy igazi élmény leérkezni a sétány aljára. A lombkorona tanösvény végén egy 200 méter magas kilátóból nézhetünk körbe a tájon. A sétány reggel 9 órától sötétedésig várja a látogatókat, a belépés ingyenes.

Foto: https://www.lombkoronasetany.hu/

Pannonhalmi Boldog Mór-kilátó és lombkorona tanösvény

A főapátság épületegyüttesétől délre eső dombocskán áll a 2012-ben átadott kilátó, ami az egyik első magyar származású főpapról kapta nevét. Az 1000 körül született Boldog Mór az első pannonhalmi diák, akit név szerint ismerünk.  A környező erdők tölgyfáiból épült többszintes kilátóból rálátunk a Sokorói-dombság hullámaira, az alattunk elterülő Pannonhalma városára és az azonos nevű medencére, de tiszta időben jól látni a Bakony északi vonulatait is. A kilátót az apátsággal egy sétaút köti össze, a kilátó körül pedig tanösvényen tájékozódhatunk Pannonhalma érdekességeiről. Igazi látványosság a fák lombkoronája fölé kinyúló, közel 80 méter hosszú sétány, ami az egyik legrégibb keresztény szimbólum, a hal formáját mutatja. A hal farka a feljáró, a fejénél lévő kilátópontról pedig Pannonhalma házaira és a mögötte elterülő dimbes-dombos tájra látunk rá. A sétány akadálymentesített, így babakocsival és kerekesszékkel is végigjárható.

 

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Joli (@paprika.panda) által megosztott bejegyzés

A Jeli arborétum lombkoronasétánya

Ha még nem jártál a Kámban található Jeli arborétumban, akkor érdemes felkeresni, hiszen a hatalmas kert mellett egy 10 méter magasba épített,130 méter hosszú izgalmas lombkorona tanösvény is található itt. Az arborétumban tavasztól-őszig színpompás virágokban gyönyörködhetünk. A bátrak pedig felkapaszkodhatnak a fák koronájának magasságába.  A ritka fenyőfajokat bemutató lombkorona sétány igazi csemege a természetbarátoknak.

 

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Kettlebell Istvánnal (@kettlebell_istvannal) által megosztott bejegyzés

 

Karcagi lombkorona sétány

Az ingyenesen látogatható, 6 méter magasban épített, több mint 300 méteres lombkorona tanösvény a Karcagi Parkerdő egyik éke. A sétány segít, hogy megismerjük a környék látványosságait, és természeti értékeit. A 2005-ben alapított, zömében tölgyes parkerdő körül 900 méteres futópálya is található, de játszótér is van a gyerekek nagy örömére.

 

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Lovassy Bernadett (@bernadettlovassy) által megosztott bejegyzés

 

Kaszói lombkoronasétány

A Somogy megyei Kaszó település szomszédságában 2017-ben épült egy közel 10 méter magas, 124 méter hosszú tanösvény, amelyen végigsétálva megismerhetjük a belső-somogyi erdők világát.

A felső szinten egy hídszerkezeten át halad az út. A Hent László építész tervei alapján, 200 köbméter faanyag felhasználásával készült hidat hosszában több helyen „megtöri” egy-egy pihenő, illetve a létesítményt egy függőhídelem teszi még izgalmasabbá. A sétány végén egy „láthatatlan” les kapott helyet, ahonnan, ha egy kis szerencsénk van, akár a vadakat is megfigyelhetjük.

A fel- és lejárókon, valamint a fenti sétányon, pihenőhelyeken interaktív táblák segítségével ismerhetjük meg a gyertyános-tölgyes erdő szintezettségét, valamint növény- és állatvilágát. A tanösvények és a lombkoronasétány ingyenesen látogatható, de térítés ellenében idegenvezető segítségét is igénybe vehetjük.

 

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

@eve_lin.pap által megosztott bejegyzés

Ide is kirándulj el! 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!