- gyengült szopási reflex
- izomgörcs
- izomgyengeség
- légzési nehézség
- izombénulás
A betegség kialakulásának rizikóját csökkenthetjük, ha ellenőrzött forrásból vásárolunk mézet, illetve, ha betartjuk a gyermekek táplálására vonatkozó javaslatokat. Ha a botulizmus tüneteit tapasztaljuk, forduljunk azonnal orvoshoz, a betegség a megfelelő ellátás mellett nagy eséllyel gyógyítható.
Milyen panaszokat okozhat ezen kívül még a táplálkozásba korán bevezetett méz?
- emésztési problémák
- étvágytalanság
- székrekedés
- egyéb allergiás reakciók
A magas fruktóztartalma miatt a fruktóz emésztési zavarban szenvedőknek szintén ki kell zárniuk a mézet a táplálkozásukból. Illetve pollenallergiák, és méhcsípés-allergia esetében keresztallergia léphet fel, ez esetben is célszerű kerülni.
Az istenek eledelének tartott méz számos jótékony hatását ismerjük, ami nem csupán belsőleg történő fogyasztásával tud érvényesülni, hanem külsőleg alkalmazva is, ezért számos kozmetikum és gyógynövényes krém összetételében szerepel összetevőként. Most mutatunk 19 házi praktikát, amivel szépülhetünk és gyógyulhatunk is!
Ha szabad a gazda!
Ha gyermekünk betöltötte az egy évet, és nem allergiás az egyik összetevőjére sem, akkor jöhet a mértékletes, alkalmankénti fogyasztás. Tippek a mézzel való édesítésre:
- A boltban kapható cukros müzliszeletek helyett mi is készíthetünk otthon házi müzliszeletet, melynek édesítésére kevés mézet használjunk fel.
- Gyermekünk kis étkezésére készíthetünk színes zöldségturmixot, melyet mézzel tehetünk kissé édesebbé.
- Nasi helyett aprítsunk gyümölcsöket natúr zsírszegény joghurtba, és kevés mézzel édesíthetjük.
- Nyáron változatosabbá téve gyermekünk folyadékbevitelét, és elkerülve az üdítőitalok fogyasztását, alkalmanként választhatjuk kis mennyiségben a limonádét, melybe cukor helyett kis mennyiségben keverhetünk mézet.
(Forrás: Budai Egészségközpont)