Az ingatlanpiac, és főleg a lakásukat bérbeadó tulajdonosok hagyományosan nagy várakozással tekintenek a felvételi ponthatárok kihirdetésére, hiszen a jó helyen lévő albérletek villámgyorsan elkelnek a piacon. A tudatos és persze a saját tanulmányi eredményeikben bízó diákok, illetve szüleik már jó előre elkezdhetnek nézelődni az albérletek között, hogy akár a ponthatárok kihirdetésének másnapján lecsaphassanak a legjobb albérletekre. Az alábbi körkép mind az albérletet keresőknek, mind a befektetési szándékkal vásárlóknak kínál lehetőségeket.
Alig egy hónap múlva kezdődnek az érettségik: május 3-tól június 28-ig tart 2019-ben az érettségi időszak. A végzős középiskolások már számolják vissza a napokat, és a legkülönfélébb tanulási módszereket bevetve készülnek a megmérettetésre. Az alábbiakban Tóth Réka, a Perfekt oktatási szakértője néhány praktikus tanulási tippel segít a felkészülésben.
Az első öt legnépszerűbb felsőoktatási intézmény között két budapesti egyetem is szerepel, de a TOP 10-es listán további fővárosi felsőoktatási intézményeket is találni, beleértve a Budapesti Műszaki Egyetemet, a Corvinus Egyetemet, vagy a Semmelweis Orvostudományi Egyetemet.
Majd 25 ezren járnak a Debreceni Egyetemre, idén pedig további 16 500-an jelölték meg valamelyik helyen. Debrecen belvárosi ingatlanai a főváros egyetemi kerületeihez képest ugyan valamivel olcsóbbak, de elérhetik néhány budapesti külvárosi kerület átlagárát. A lakáskeresők tavaly átlagosan 319 ezer forint négyzetméterárú lakásokkal találkozhattak, azonban a Vénkert és az Újkert ingatlanai között találni négyzetméterenként 450 ezer forintért is lakást. Debrecen ingatlanárait a városi fejlesztések, más nagyberuházások, illetve a külföldi hallgatók utóbbi években megnövekedett száma (és nagyobb vásárlóereje) is felfelé tolja, amely az albérletet keresők dolgát is nehezíti.
A Szegedi Tudományegyetem hosszú évek óta a legrangosabb felsőoktatási intézmények közé tartozik, nem csupán idehaza, hanem a külföldi hallgatók körében is igen népszerű. Idén összesen 14 500-an en jelölték meg az intézményt, ezzel stabilan megtartva a negyedik legnépszerűbb egyetem helyét. A városban átlagosan négyzetméterenként 258 ezer forintért lehetett 2018-ban ingatlanokat vásárolni. A hallgatók körében a Tanulmányi Információs Központ elhelyezkedésében egyfajta egyetemi gócpont, függetlenül attól, hogy vásárlási vagy albérleti szándékról beszélünk.
Magyarország legrégebbi felsőoktatási intézménye, a 650 éves múlttal rendelkező Pécsi Tudományegyetem napjainkban is népszerű. A belváros keleti részén lévő jogi és közgazdasági karhoz közeli albérletek valamivel olcsóbbak, ám havonta így is minimum 100 ezer forintba kerülnek. Ugyanakkor a nyugati oldalon, az orvostudományi kar közelében akár 20 ezer forinttal is magasabbak lehetnek az albérleti díjak. Az egyetemek közeli vonzáskörzetében elhelyezkedő ingatlanok iránti kereslet tavalyhoz képest kissé csökkenni látszik, és a szolgáltatásokban gazdagabb, a belváros szívében található ingatlanok irányába helyeződik át. Akik Pécsett szeretnének ingatlanba fektetni, egy központi helyen lévő, új építésű ingatlan esetében 600-700 ezer forintos négyzetméterárral számoljanak. Ennél olcsóbban, négyzetméterenként akár 200-300 ezer forintért Kertvárosban találni még az egyetemisták számára vonzó ingatlanokat