A közösségi média világában sorra találkozhatunk újabbnál újabb trendekkel, melyeket a legegyszerűbb csodaszernék vagy épp tuti biztos megoldásként állítanak be. Ennyi információ között egyáltalán nem meglepő, ha már elveszted a fejed és nehéz eldönteni, mi az, amit megéri kipróbálni és mi az, amit egyáltalán nem.
Igaz ugyanakkor, hogy mivel alapvetően egészséges termékekre alapuló diétákról és megoldásokról van szó, semmi gondot nem okozol a szervezetednek, ha minden reggel zöld turmixszal indítod a napodat, vagy előszeretettel fogyasztasz zellerből készül smoothiet. Fontos azonban, hogy tudd, a csodahatásuk, egyáltalán nem bizonyított, így ne lepődj meg, ha az ígért csodahatás elmarad. Mutatunk 4 olyan trendet, aminek nem kell bedőlnöd.
1) Zellerlé
Ha bedőlsz a hype-nak, ami a zellerfogyasztás körül kialakult, akkor valójában a zeller egy minden káros dolog ellen működő csodaszer. Segítségével megelőzheted a rákos megbetegedéseket, sikeresen küzdhetsz az autoimmun betegségekkel, segít az emésztőrendszeri problémákban, de még a pattanások ellen is jó és általánosan feltölti az energiakészleteidet. A New York Times szerint azonban egyetlen egy olyan tudományos kutatás sem készült, mely alátámasztaná az itallal kapcsolatos fenti állításokat. A zellerlé nem árt, de távolról sem csodaszer.
2) Granola
A granola alapvetően nagyon egészségesnek hangzik, hiszen tele van a szervezet számára fontos alapanyagokkal, úgy mint diófélék, magvak, szárított gyümölcsök, zab, étcsokoládé. Ugyanakkor rendkívül magas a kalóriatartalmuk. A CNN szerint az olyan extrákkal készített granolák, mint a kókuszdióolaj, a méz, nádcukor, juharszirup, rengeteg cukrot és még több kalóriát tartalmaz. Az vitathatatlan állítás, hogy egészséges dolog granolát fogyasztani, de nagyon fontos, hogy megnézd, mennyi extra adalék van benne és csak azok mellett dönts, amelyikben minél kevesebb cukorral teli adalék van. Vagy, elkészítheted a magadét is nagyon könnyen a saját ízlésednek megfelelően.
3) Időszakos böjtök
Ha valaki a súlyából szeretne veszíteni, nagyon könnyen belefuthat az interneten az időszakos böjtbe, mint tuti megoldás. Nagyon sokan próbálják azt elhitetni, hogy időszakos böjtökkel rengeteg súlytól szabadultak meg, és utána tele lettek energiával.
A Harvard Health szerint vannak azonban olyan tanulmányok, melyek alátámasztják az időszakos böjtök eredményességét, ám csak akkor, ha azt nagyon speciális módon végzik el. Egyes tanulmányok pedig arra világítottak rá, hogy ezek a módszerek könnyen negatív következményekkel is járhatnak, például csökkentik az inzulin termelését, ami fokozza a cukorbetegség kialakulásának kockázatát. Az ilyen időszakos böjtökkel tehát nagyon óvatosan kell bánni, szigorú menetrend és szabályok szerint, nem szabad ész nélkül belevágni anélkül, hogy esetleg a saját szervezeted teljesítőképességével és állapotával tisztában lennél.
4) Növényi alapú húsok
A növényi alapú húsok mára egyre népszerűbbé és hozzáférhetőbbé válnak, melyek kiváló alternatívát jelenthetnek azok számára, akik kevesebb húst szeretnének enni, vagy azoknak, akik a húsipar környezetre gyakorolt hatását szeretnék mérsékelni. Azonban egy tévhit is kezd elterjedni velük kapcsolatban: sokan gondolják azt, hogy a növényi alapú húsok egészségesebbek. Tévedés.
Egy tanulmány szerint a növényi alapú húsokat gyakran cukrokkal, zsírokkal és nátriummal töltik meg, hogy fokozzák az ízélményt. Ezek nagy mennyiségű fogyasztása pedig nem jellemezhető az egészséges jelzővel. Természetesen alkalmanként tényleg jó választás lehet, de nem jó ötlet, ha a napi étrended részévé válnak.
(via Womandsay)