Hátfájás cikkek

Gerincsérv: Mit kell tudni róla? Akár spontán is meggyógyulhat?
Egyre több tanulmány bizonyítja, hogy a gerincünkben kialakuló strukturális elváltozások és a tüneteink között nincs szoros összefüggés.

A szervezetünk fájdalommal reagál a gerinc tájékán, ha valami nem stimmel
Ha ülő munkát végzünk, akár irodában, akár otthon, van jó pár olyan dolog, amit mi magunk is megtehetünk a saját egészségünk megőrzése érdekében.

Tudta? Ezért fáj a háta felső része
A derékfájás mellett igen gyakori probléma a hát felső szakaszának fájdalma, amelyhez gyakran kapcsolódik a váll- és nyakfájdalom is. Az okok igen szerteágazóak,de akár akut, akár krónikus fájdalomról van szó, orvosi segítséggel szinte szó szerint nagy teher kerülhet le a vállunkról.

Fáj a hátad? Íme, az 5 leggyakoribb ok!
Szinte minden felnőtt tapasztalta már a hátfájdalmat, aminek számos oka lehet. Dr. Arnold Dénes Arnold MSc, a Budai Fájdalomközpont sebésze, fájdalomspecialista szerint azonban a legtöbb probléma jól kezelhető, csak a legmegfelelőbb gyógymódot kell megtalálni.

Gerincvédelem három fronton
A gerincünk hatalmas terhelésnek van kitéve, így szinte természetes, hogy a hátfájás a legtöbb embert érinti. Hátfájás esetén az egész testet vizsgálni kell. Hogyan történik mindez, arról a szakember tájékoztat.

5 ok, ami kegyetlen hátfájást okozhat
Görnyedünk az irodában, a hátunkban, vállunkban, nyakunkban érezzük és cipeljük a mindennapok terheit, nem figyelünk a táplálkozásra, keveset mozgunk és mindeközben szép lassan öregszünk is. A sokunkat kínzó nyaki- és hátfájdalmaknak számos oka lehet. Mit tehetünk ellene, hogyan enyhíthető? Szakember válaszol.

Enyhül, majd romlik...Miért tart évekig a hátfájás?
A felnőtt lakosság nagyobb részének életében legalább egyszer tartósan fáj a háta, a dereka. Dr. Dobos Márta, az Oxygen Medical ortopéd orvosa az akár évekig elhúzódó hátfájás okairól és kezeléséről beszélt.

Tudtad? Gyógyító hatású is a speedfitness
Kevesen tudják, hogy a speedfitness nem csak fogyásra és erősítésre, hanem rehabilitációs célokra is használható. Kifejezetten jótékony hatással bír a hátfájásra, kezdődő sérvre, szalagszakadás utáni térd rehabilitációra, nem utolsó sorban a vele született vagy szerzett rendellenességek kezelésére.

A depresszió is okozhat hátfájást! Vagy éppen fordítva?
Közös genetikai faktorok állhatnak a hátfájdalom és a depresszió mögött egy friss tanulmány szerint. Dr. Dobos Márta, az Oxygen Fájdalomcentrum ortopéd szakorvosa szerint az összefüggések kétirányúak.

7+1 gerincvédő tipp - különösen, ha irodában dolgozol!
Hátfájás, nyakfájás, deréktáji fájdalmak, gerincpanaszok, nyaki mozgás korlátozottsága – ezek mind lehetnek az egészségtelen testtartás következményei és gerincproblémára utaló tünetek is. Fontos odafigyelnünk gerincünk egészségére még akkor is, ha munkánk révén egész napos ülésre, számítógépes munkavégzésre kényszerülünk, hiszen a hanyag testtartás hosszú távon nemcsak hátfájdalmat, de nyaki és deréktáji problémákat is okozhat.
Rosszul tartod magad, ezért fáj a hátad!
A nem megfelelő testtartásból sajnos számtalan mozgásszervi probléma adódhat, így nem ritka, amikor kínzó váll-, hát-, nyak- vagy vállfájdalomban bosszulja meg magát a gyenge izomzat.
5 tuti tipp a hátad egészségéért
Legtöbben tisztában vagyunk azzal, hogy kondíciónk javításában, mozgásszervi problémáink megoldásában a testmozgás kulcskérdés. Arra viszont kevésbé ügyelünk, hogy a mozgás során figyelembe kellene vennünk pillanatnyi testi és lelki állapotunkat, életkorunkat is. Mit csináljunk, és miként, hogy valóban eredményesek legyünk?
Mikortól kell komolyan venni a hátfájást?
Ha már az elején elkezdjük keresni az okokat, hogy miért is fáj a hátunk, megkímélhetjük magunkat egy sor problémától - mondja természetgyógyász szakértőnk, aki az okok ismertetése mellett hasznos tanácsokkal is szolgál!
5 egyszerű gyakorlat, hogy ne fájjon a derekad!
A hátfájdalom elkerülésének egyik leginkább megfelelő módja a minőségi mozgás. Masszőr szakértőnk mutat öt olyan gyakorlatot, amit biztonsággal végezhetünk, és tényleg hatásosak!
A lelkünktől is fájhat a hátunk
Testünk állapotát rendkívüli mértékben befolyásolja pszichénk pillanatnyi állapota. Stresszes életmódunk a vérnyomástól kezdve a vércukorszinten keresztül sok mindent képes befolyásolni, így hatása lehet a mozgásrendszerünkre is. A hátunkon biztosan érezzük a mindennapok megterhelő következményét: az elmerevedett, görcsös izmokat és a fájdalommal járó mozdulatokat.
Megmondjuk, hogyan veheted elejét a gerincbántalmaknak!
A gerincfájdalom a civilizált társadalmakban élők nagyon nagy részét érinti. Nemzetközi felmérések szerint a tizennyolc év felettiek 80-90 százaléka élete valamely szakaszában legalább egyszer szembesül olyan egy hétig tartó hát- vagy derékfájdalommal, amely mindennapi életét jelentősen akadályozza. Tudatos életmóddal, minél korábban elkezdett prevencióval elejét lehetne venni a gerincbántalmaknak, ehhez első körben testtartásunkon kell javítani: meg kell tanulnunk helyesen járni, ülni, feküdni, és aztán rendszeres testmozgással megőrizni a csontok, ízületek rugalmasságát.
Fáj a háta?
Ki gondolná, hogy a gerinc összenyomódása miatt bekövetkező kis törések okozzák a hátfájdalmak jelentős részét? Dr. Dobos Márta, az Oxygen Medical holisztikus szemléletű ortopéd orvosa a háttérben álló csontritkulásról, és a kezelési lehetőségről beszélt.
Összefüggés a szteroid-injekciók és a gerinctörés közt?
Világszerte milliók vetik magukat alá orvosi kezeléseknek a hátfájdalom miatt, ami ma már népbetegségnek számít. Mégis vannak olyan kezelések, amikkel nem árt óvatosan bánni.
Hátfájást okozhat a stressz
A stressz számos ok miatt vezethet hátfájdalomhoz. A legújabb kutatások szerint összefüggés áll fenn a nagyagy egy része, a stressz és a tartós fájdalom közt. Dr. Pál Mónika, az Oxygen Medical reumatológusa szerint a feszültség miatti kényszertartások is fokozzák a fájdalmat.
Agyban dől el, hogy meddig tart a fájdalom
Hogy lehetséges az, hogy ugyanazzal a panasszal valaki szinte azonnal felépül, másnál viszont krónikussá válik a fájdalom? Dr. Dobos Márta, az Oxygen Medical holisztikus szemléletű ortopéd orvosa arról a kutatásról beszélt, amely szerint a hátfájdalomra adott reakció jórészt fejben dől el.
Fáj a derekad?
A felnőtt lakosság jelentős része megélte már a hát-, különösen a derék fájdalmát. Dr. Dobos Márta, az Oxygen Medical holisztikus szemléletű ortopéd orvosa azoknak ad tanácsot, akik aktívak kívánnak maradni és szeretnék lerövidíteni a munkából való kiesést.
Segít a hátfájdalmon!
Létezik-e hatásos mozgásforma a krónikus hátfájdalom ellen, vagy csakis a mozgásszegény életmódba menekülhetnek a fájdalommal élők? Ezekre a kérdésekre reagált dr. Dobos Márta, az Oxygen Medical holisztikus szemléletű ortopéd szakorvosa.
Hátfájás ellen biciklizés, megfázás ellen úszás!
Ha valami fáj, akkor legszívesebben lefeküdnénk, és ki sem kelnénk az ágyból. Pedig talán jobban tennénk, ha elmennénk futni.
Hát, fáj!
Gyakran érezzük, hogy fáradt, fáj a hátunk, de ebbe nem kell beletörődni! Az olcsó és azonnal elérhető módszerektől a nagyobb beruházást igénylő, de annál kellemesebb megoldásokig mindenki találhat a helyzetének megfelelőt a probléma leküzdésére.