Homeopátia cikkek

Menstruációra ezek a leghatékonyabb görcsoldók
Szakértők szerint tízből négy nő napjait keseríti meg minden hónapban a menstruáció, melyet a szakma a 'csalódott méh könnyeként' is nevez. Igaz, hogy sokan nyúlnak egyből gyógyszer után a fájdalmak enyhítésére, holott rajtunk is múlik, mennyire viseljük könnyen a „nehéz” napokat?

Mikor hívjunk mentőt a gyerekhez?
Íme néhány tipp, mikor hívjunk mentőt, keressünk fel szakembert, és mikor érdemes bevetni néhány természetes, otthoni praktikát, amelytől gyorsabban meggyógyulunk. Dr. Sal Péter, homeopata-gyermekorvos javaslatai alapján ezekre a tünetekre fontos figyelni.

5 tipp az ünneprontó tünetek megelőzésére
Végre összegyűlik a család, az ünnepi vacsorák, ebédek sorában bizony gyakran feladjuk azokat az egészséges táplálkozásra vonatkozó elveket, amelyeket általában az év többi napján követünk. Egy-egy jó hangulatú vendégség közben pedig előfordul, hogy felöntünk a garatra. Dr. Sebő Zsuzsa homeopata orvos elárulja, mit tehetünk azért, hogy a felelőtlen itókázás kellemetlen következményein enyhítsünk.

Pár év és életveszélyessé válhat a torokgyulladás
Novemberben tartotta a WHO a Nemzetközi Antibiotikum Hetet, melyben a rezisztencia veszélyére és a megoldás lehetőségeire hívják fel a figyelmet. Margaret Chan, a WHO korábbi főigazgatója szerint közeleg az idő, amikor egy torokgyulladás vagy egy horzsolás esetleg ismét gyermekeink halálát okozhatja. Ez a mondat kissé riasztóan hangzik, de ha belegondolunk abba, az EU statisztikák szerint évente 30-50 ezer ember hal meg polirezisztens baktériumok okozta fertőzésekben, akkor nem tűnik túlzásnak. Dr. Sal Péter homeopata gyermekorvos pontokba összeszedve árulja el, mit tehetünk a rezisztencia elleni küzdelemben.

Az állatoknak is van lelkük!
- Az állatoknak is van lelkük, szellemük – vallja Dr. Németh József állatorvos. A Patadoki néven is ismert homeopata orvos a megelőzésben hisz, ennek ellenére sok olyan állat életét mentette meg, amelyekről a hagyományos orvoslás hívei már lemondtak. Dr. Németh József leginkább elkezelt, visszatérő bajoktól szenvedő állat életét mentette már meg. Elmondása szerint nincs titok, egyszerűen ő nem csak a tüneteket, hanem a kiváltó okokat kezeli.

Így kerüljük el a betegségeket az ünnepek előtt
Hamarosan lehull az első hó, közelednek az ünnepek, azonban a kisgyermekes családokban a csodavárást gyakran betegségek rontják el. Óvodás korú gyermekeknél kezdődik az az időszak, amikor a betegségek, és az orrfújás szinte mindennapossá válnak. Hogyan óvjuk meg a kicsiket, hogyan pallérozzuk immunrendszerüket a közösségbe kerülés után? Dr. Sebő Zsuzsanna homeopata gyermekorvos most néhány jó tanáccsal igyekszik ellátni az aggódó anyukákat és apukákat.

Akkor most kinek higgyen egy ausztrál, ha beteg?
Ausztrália vezető állami kutatóintézete, az Országos Egészségügyi és Orvosi Kutatási Tanács (NHMRC) közzétette a homeopátiáról szóló, 2012-ben írt, és eddig nyilvánosságra nem hozott jelentését. Ennek megállapításai nagyban eltérnek a 2015-ben közzétett második jelentésben szereplő eredményektől, amelyeket az elmúlt években széles körben használtak a homeopátia hiteltelenítésére.

Németország és Luxemburg támogatja a homeopátiát
Jens Spahn német egészségügyi miniszter véget vetett a homeopátiáról szóló, hónapok óta húzódó vitának. Bejelentette, hogy Németország a homeopátia megítélésében tartja magát az eddigiekhez: a gyógyszereket továbbra is támogatják az egészségbiztosító társaságok.

Gyógynövényes gyógyerő
Hová is induljunk? A hegyekbe, a tengerpartra? A Balatonra, vagy valami egzotikus országba? És mit vigyünk magunkkal? Bikini, olvasnivaló kerül legtöbbször a csomagokba. Kisgyerekkel a nyaralás gondos tervezés eredménye az úti cél kiválasztásától kezdve az utolsó kistrikó becsomagolásáig. Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos, homeopata most abban segít, hogy milyen lehetséges veszélyekre kell felkészülnünk, és mi kerüljön be feltétlenül az útipatikánkba, hogy tényleg felhőtlen legyen a nyaralás az egész család számára.

Hogyan babusgassuk a bioparadicsomot?
Nagy kedvencünk a paradicsom, alig van olyan kiskert, vagy akár erkély, ahol néhány tő ne bújna meg. Azonban a kezdő, és néha még a gyakorló kertészeknél is előfordul, hogy meggyűlik a bajuk a növény életben tartásával. Az ízletes paradicsomokat már javában szüretelhetjük, de akiknek ez nem sikerült, azoknak Radványi Noémi homeopata most elárulja, mit kell tennünk, hogy finom és egészséges, sőt, vegyszermentes legyen a paradicsomunk!
Így óvhatjuk meg a méheket
Valószínűleg a túlzott vegyszerhasználatra vezethető vissza a méhek fenyegető pusztulása. Ahhoz, hogy legyen elegendő termés a csíkos ruhás zümmögők nélkülözhetetlenek. Hiába, a mesterséges beporzás nem eredményez akkora terméshozamot, mint amekkora a szorgos virágpor-gyűjtögetők munkája után várható. Ezért közös érdekünk, hogy megóvjuk őket! Radványi Noémi homeopata elárulja, hogyan tehetünk ezért a saját környezetünkben.
Segítség, lázas a gyerek!
Rengeteg tévhit forog közszájon a lázzal kapcsolatban, például, hogy kicsapja a magas láz a fehérjéket, vagy begörcsöl a gyerek. Az igazság, és az elfogadott szakmai irányvonal ezzel szemben az, hogy a láz egy hasznos segítő, nem mindig, vagy mindenáron kell csillapítani. Egyszerű a képlet – a láz elpusztítja a kórokozókat, a legegyszerűbb módon, hővel. A lázgörcsöt sem a magas láz okozza, hanem genetikai hajlam és a fertőzés, előfordulhat hőemelkedésnél, magas láznál egyaránt. Az elfogadott orvosi protokoll szerint, ha egy beteg jól van 39 fokos láz esetén is, akkor nem kell a lázat csillapítani. Pl. a gyerek játszik, vidám, vagy alszik nyugodtan. Egy alvó gyereket ne ébresszünk fel lázat mérni, mert éppen gyógyul!
Ne engedj a fognyűvőnek!
Sokan gyermekkori rossz élményeik miatt félnek, és kerülik a fogorvost. Dr. Cakó Annamária fogorvos, szájsebész szerint Magyarországon az emberek nagy százaléka csak akkor megy fogorvoshoz, ha már baj van. A szakorvos most azt is elárulta, mit tegyünk, hogy a következő generációnak már ne mumus, hanem barát legyen a fogorvos.
Erről árulkodik a nyelved, a fogad!
Jönnek a fognyüvő manók, ha nem mosod a fogad! – ilyen, és ehhez hasonló bölcseletekkel látjuk el gyermekeinket a szájhigiénia kapcsán, de sajnos valójában vajmi keveset tudunk, és teszünk fogaink épségéért. Tudta például, hogy akár a szánk is felelős lehet az ízületi problémáinkért? Dr. Cakó Annamária fogorvos, szájsebész szerint mindezek ellenére Magyarországon az emberek nagy százaléka csak akkor megy fogorvoshoz, ha már baj van.
Barát vagy ellenség az antibiotikum
Évente a felnőttek 1, a gyermekek 2 doboz antibiotikumot szednek be, vagyis az elmúlt években minden magyar emberre átlagosan egy doboz antibiotikum jutott. Ezzel Európában a középmezőnybe tartozunk. Dr. Sal Péter gyermekorvos, homeopata szerint a legnagyobb sorskérdések között kell kezelnünk az antibiotikum-használatot, hiszen az az 500 ezer tonna antibiotikum, melyet az emberiség elfogyaszt 1 év alatt, megjelenik a világunkban, természeti környezetünkben. Ha a jelenlegi trendek folytatódnak, ezzel olyan kórokozókat termelünk ki, melyek le fognak győzni minket!
Macskajajtól lábtörésig
A karácsony az év egyik legszebb időszaka, együtt a család, gyönyörködhetünk a gyertya lángjában, a karácsonyfa fényeiben, közösen élvezhetjük a finom falatokat, és lecsúszhat egy-két pohár ital is. Idilli kép, de ha nem vigyázunk, könnyen rémálommá válhat a karácsonyi álom. Dr. Földes László, a Mantra Szabadegyetem igazgatója elárulta, melyek a legjellemzőbb balesetek az év vége felé, és hogy mit tehetünk, ha már megvan a baj.
Plasztikai sebész helyett isten patikája
A szépségért meg kell szenvedni – tartja a mondás, de hogy meddig megyünk el, hogy elérjük a vágyott célt, az teljesen egyénfüggő. Sokan akár sebészkés alá is fekszenek, míg mások próbálnak a természetes módszerek mellett maradni. Dr. Simon-Fiala Ágnes homeopata orvos elárulta, hogy melyek azok a szerek, amelyek segítségével a szépészeti beavatkozások mellékhatásait csökkenthetjük, és néhány olyan titkos fegyverről is lerántotta a leplet, amelyekkel kíméletesen, biztonságosan, drasztikus beavatkozások nélkül is tehetünk szépségünkért.
Ki nem találod, mi van Megán sussexi hercegné neszeszerjében?
Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a sztároknak milyen könnyű, hiszen szépek, gazdagok, és általában sugárzóan boldogok is. De az igazság az, hogy bár ezt igyekeznek nem nagydobra verni, valójában őket sem kerülik el a betegségek. Sokan vannak köztük olyanok is, akik igyekeznek tiszta gyógymódokat bevetni egy-egy probléma esetén, vagy egészségük megőrzése és a szabad élet érdekében.
Tudósok kontra kuruzslók
Új állásfoglalást adott ki a Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztálya A bizonyítékokon alapuló orvoslás elvei és a komplementer eljárások címmel. Ebben leszögezik: elengedhetetlen, hogy a terápiás eredményeket a komplementer eljárások („alternatív medicina”) esetében is tudományos módszerekkel bizonyítsák. Az MTA orvosi osztálya sürgeti a komplementer eljárások jogi szabályozásának újragondolását. Az osztály javaslatait az Egészségügyi Tudományos Tanács is támogatja.
Bizonyítékok nélküli orvoslás
Az MTA Orvosi Tudományok Osztályának tagjai nyílt szavazáson egyöntetűen, ellenszavazat és tartózkodás nélkül támogatták a Svéd Királyi Tudományos Akadémia kezdeményezését, amely szerint a homeopátiás készítményeket ugyanolyan hatékonysági vizsgálatoknak kell alávetni, mint a hagyományos gyógyszereket.
A homeopátia nem gyógymód!
A homeopátia nem hatékony mód egyetlen betegség kezelésére sem - vélik az ausztrál orvostudományi kutatóintézet szakemberei a témáról eddig készült tanulmányok legátfogóbb felülvizsgálata nyomán.
8 hatékony módszer vérnyomás csökkentésre
Van egy jó és egy rossz hírünk! A rossz, hogy a magas vérnyomás növeli többek közt a szívinfarktus, a stroke és a veseelégtelenség kockázatát. A jó hír, hogy a vérnyomás természetes módszerekkel is csökkenthető, amelyek közül elsődleges a testtömeg csökkentése. De vannak további tippjeink is!
Így kezeld a megfázást gyógyszerek nélkül!
Láz, légúti tünetek,izomfájdalmak, herpesz és társai, - kellemetlen tünetei és következményei a megfázásnak, melyekre hajlamosak vagyunk azonnal gyógyszereket bekapkodni. Pedig felesleges, mert nagyon gyorsan képesek homeopátiás szerekre is javulni…
Homeopátiás szerek szexuális zavarokra - ezek a leghatékonyabbak!
Libidócsökkenés, potenciazavarok? Többnyire szervi oka van, de lelki vagy még inkább a szellemi-testi-lelki energetikai egyensúly harmóniájának a zavara okozza. Ez utóbbi esetben tud sokat segíteni a kis golyócskákkal is egy jól képzett homeopata.
Ez is oka lehet, ha nagyon ver a szíved!
Mostanában többször is rendkívül hevesen ver a szíved? Néha még éjszaka is arra ébredsz, hogy szorít a mellkasod, és alig kapsz levegőt? Ha kivizsgáltak, és nem beteg a szíved, akkor más oka is lehet. Adunk pár tippet, hogyan szüntetheted meg a panaszokat!
Program hétvégére: Homeopátiás Egészségfesztivál!
Színes programokkal, előadásokkal, kiállítókkal, kóstolókkal, work shoppal, gyermek- és apafoglalkoztatóval várja az érdeklődőket a Homeopátiás Egészségfesztivál. Most, hétvégén!
Szelíd szerek feszültségoldásra - segít a homeopátia!
Ez a bolond áprilisi időjárás-változás, a tavaszi fáradtság, a stressz bizony sokunknak okoznak nyugtalan napokat, álmatlan éjszakákat. Ráadásul lassan itt az érettségi-időszak, amelyet az egész család végigizgul. Még mielőtt nyugtatókhoz, altatókhoz nyúlnátok, ajánlunk valami jobbat!
Tavaszi fáradtság? Segíthet a homeopátia!
Itt a tavasz! Ja, hogy te fáradtsággal, ingerültséggel, alvászavarral, koncentrációzavarokkal küzdesz? Esetleg testi panaszaid is vannak? Ez rossz hír, a jó viszont az, hogy nem kell feltétlenül gyógyszerekhez folyamodnod: panaszaidat a homeopátiás szerek is enyhíthetik.
Mit tehetünk, ha epekövünk van? Orvos válaszol
Az epeköves betegek egyharmada nem tud róla, hogy köve lenne, egy másik részénél viszont akkor derül először fény rá, amikor már heves, szinte alig csillapítható görcsök jelentkeznek. A nőknél háromszor gyakrabban fordul elő epekő, mint férfiaknál. A legtöbb epekő 50–70 éves kor táján jelentkezik, bár jóval előbb is kialakulhat.
Vitaminkúra kimerültségre
Sokan tapasztalták már, hogy erejük végén járnak, mind fizikailag, mind lelkileg, szellemileg túlterhelték magukat. A hosszú távú megoldást az életmódbeli változtatások jelenthetik, de gyors, természetes megoldást is ajánlunk a burnout-szindrómára.
Politikai céloktól az allergia kezeléséig
A 100 éves múltra visszatekintő immunterápiás kezelés felfedezésének legelső gyökerei valójában egészen az ókorig, a Kr.e. 132-63-as időkig nyúlnak vissza. Azokban az időkben a politikai ellenfelek félreállításának gyakori eszközeként alkalmazták a mérgezést. VI. Mithridatész pontoszi király ezt megelőzendő, olyan módszer kidolgozására törekedett, amely képes hatástalanítani a kígyómérget. Ennek érdekében rendszeresen, egyre nagyobb mennyiségű mérget juttatott a szervezetébe, míg végül immunissá, védetté vált az addig azonnali halált okozó anyaggal szemben. A terápia sikeresnek bizonyult.
Allergiád parlagfűvel gyógyítsd!
Hasonlót a hasonlóval - így szól a homeopátia alapelve. Ugyanaz a növény, amely kellemetlen tüneteket okoz, gyógyhatású is lehet, ha egészen kicsi mennyiségben, okosan alkalmazzuk.