Facebook hozzászólás
649

ANYA! CSÚFOLNAK A TÖBBIEK!

Dagi! Dugó! Fúj! – 5+1 tipp, hogy öröm legyen a mozgás

Amint elindul a tanév, a gyerekek sokkal kevesebbet mozognak – még a rendszeres testnevelési órák ellenére is. Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) 2017-es felmérése alapján Magyarországon minden ötödik 6-8 éves korú gyermek túlsúlyos vagy elhízott, így a megfelelő mennyiségű mozgás beépítése a mindennapokba különösen fontos. Ehhez adunk most tippeket, hogy a Te gyerekedet se csúfolják a társai ezért!

Trambulinozó gyerek, Kép: pixabay
Kép: pixabay

Az elmúlt 16 év alatt több mint 260 ezer embert mozgatott már meg az egyik legismertebb pénzintézet Mozdulj! programjával.

− Mint kiderült, a rendszeres testmozgás kialakításában a szülőknek meghatározó szerepe van. Ez különösen fontos akkor, amikor a World Health Organization (WHO) ajánlása értelmében az 5-17 éves kor között lévő gyerekeknek naponta legalább 60 perc mérsékelt-erős intenzitású aktivitást javasolt, hogy ezzel is csökkentsék a gyermekkori túlsúly esélyét – osztotta meg tapasztalatait Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója. És akkor nézzük, mit is tehetünk?

Ne essünk a „Bort iszik, vizet prédikál” hibájába, kezdjük el mi magunk is a rendszeres sportolást

A gyerekek különösen fogékonyak arra, hogy mit látnak a környezetüktől. Ahhoz, hogy gyermekünknek is kedve legyen a sportoláshoz, szülőként mutassunk hiteles példát, mozogjunk rendszeresen!

Járjunk utána!

Már óvodás korban érdemes minél több mozgásformát kipróbálni, és felmérni, hogy milyen típusú sporthoz van affinitása a gyereknek, mi tetszik neki, esetleg szeretne-e versenyszerűen űzni valamely sportot. Hiszen minél hamarabb megismeri, és sikerélményt ér el egy sportban, annál biztosabb, hogy rendszeresen fogja végezni azt.

Családi kirándulás, Kép: pixabay
Családi kirándulás, Kép: pixabay
Első lépések

Iskolás kortól már összetettebb mozgásformákat is képesek elsajátítani a gyerekek. Az alsó tagozatos gyereket érdemes kezdetben a hagyományos sportágakkal (úszás, futás, csapatsportok) megismertetni, hiszen amellett, hogy a rendszeres testmozgás fejleszti az izomzatot, és elősegíti az egészséges csontképződést, számos egyéb készséget is fejleszt, mint például a koncentráció vagy a szociális beilleszkedés.

Sportágak haladóknak

A hagyományos sportok mellett alkalmanként érdemes különlegesebb alternatívákat is kipróbálni, hogy a mozgás révén új, különleges élménnyel gazdagodhassanak.  Ilyen lehet például a trambulinpark, a falmászás, gördeszkázás vagy akár a gyerekjóga.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!