Minden kisgyerekben ott a megoldókulcs, és egy megfelelő könyvvel fontos beszélgetéseket indíthatunk el annak használatához. Sümi, egy kisfiú, akinek anyukája mesélte el személyes és megindító történetüket arról, hogy mennyit segíthet az odafigyelés és a mese.
„Nem tudunk vele mit csinálni.”
„Sok mozgás és odafigyelés, hogy ne legyen baleset.”
Kaptuk a szakmai válaszokat kisfiúnkról, aki 9 hónapos korában kezdte produkálni az ijedtség, düh vagy fájdalom kiváltotta nagyon ijesztő légzéskimaradásokat. Ez az affektív apnoé. (…) Mint minden szülő, mi is elmentünk neurológushoz, fejlesztésekre, és betartva az egyébként is vonzó tanácsot, folyamatosan levegőn voltunk, erdőben sétáltunk és állandóan mozogtunk. De ez nem volt elég a lelkemnek, szerettem volna tudni, hogy mindent megteszek a fiamért, és azért, hogy az ájulásokat valahogy megértse, kommunikáljam neki az ő szintjén, hogy mi is zajlik ilyenkor és mi történik vele, körülötte. (…) Az ájulások gyakoriságának csúcsa napi 6 ájulás volt, de átlagosan napi 1-2 előfordult. Ilyen sűrűségnél már kétségbe esve kerestem az utat, ami a mindennapjainkat megkönnyíti és reményt ad. ...
Egyre hamarabb veszik birtokba az internetet a gyerekek: töltenek fel magukról fotókat, és osztanak meg személyes információkat, amivel aztán könnyen céltáblává is válhatnak. Tudatos szülőként úgy tudjuk a legjobban megóvni gyermekeinket ezektől a veszélyektől, ha amellett, hogy korszerű vírusvédelmi programot használunk azt is megértetjük velük, hogyan lehetnek biztonságtudatosak?
A könyv a Házi Gyermekorvosok Egyesületének ajánlásával jelenik meg.