Megelőzés cikkek

Erről árulkodik a nyelved, a fogad!
Jönnek a fognyüvő manók, ha nem mosod a fogad! – ilyen, és ehhez hasonló bölcseletekkel látjuk el gyermekeinket a szájhigiénia kapcsán, de sajnos valójában vajmi keveset tudunk, és teszünk fogaink épségéért. Tudta például, hogy akár a szánk is felelős lehet az ízületi problémáinkért? Dr. Cakó Annamária fogorvos, szájsebész szerint mindezek ellenére Magyarországon az emberek nagy százaléka csak akkor megy fogorvoshoz, ha már baj van.

Amit tudnod kell az esemény után
Ha a szexuális együttlétkor nem megfelelően (vagy egyáltalán nem) védekeztetek, a nem kívánt terhesség elkerülése érdekében az egyetlen megoldás a sürgősségi fogamzásgátlás, más néven az esemény utáni tabletta. Sokan kellemetlennek érzik, amikor be kell szerezniük, pedig kifejezetten fontos, hogy ilyenkor minél hamarabb hozzájussunk a tablettához!

Ízületi gyulladása a gyereknek is lehet: videóval mutatjuk
Bár az elmúlt években bővültek ismereteink, még ma sem pontosan tisztázott, hogy mi vezet a sokízületi gyulladás, vagyis a rheumatoid arthritis kialakulásához. A közvélekedés szerint reumatológiai problémája csak az idősebb korosztálynak lehet, valójában egyes ízületi gyulladások már gyermekkorban is megjelenhetnek. Fontos a betegség korai felismerése, ugyanis a tünetek tartós fennállása az ízületek súlyos károsodásához vezethet.

Gyakran csak ülünk a problémáinkon + 1 videó
Rengeteget hallhattunk, és olvashattunk az ülő életmód okozta különböző gerincbetegségekről, mint a 21. század népbetegségei. Kutatások és statisztikai adatok borzasztanak el minket, hogy mindenki valamelyest magáénak érezze a problémát. De mindez hiába, ha a tüneteket illetően tévhitben élünk, illetve ha a probléma megelőzésének, és kezelésének mikéntjéről nem esik szó. Szerinted te is a „nép betege” vagy? Mutatjuk az erre utaló jeleket és néhány kezdeti megoldást is.

Már a fiatalokat is támadja a vastagbélrák
A végbél- és a vastagbélrák az összes rosszindulatú daganat 15%-át teszi ki. Gyakorisága a civilizált országokban egyre nő. Magyarországon férfiaknál a második, nőknél a második-harmadik daganatos halálok, ezzel világelsők vagyunk. A vastagbélrák az esetek többségében évek alatt alakul ki, korai stádiumban még nagy eséllyel gyógyítható, ezért is fontos 50 év felettieknek a szűrés. Prof. Dr. Banai János, a Duna Medical Center gasztroenterológiai részlegének szakmai konzulense szerint rengeteg megbetegedést meg lehetne előzni, ha többen járnának vizsgálatra, és ha az emberek jobban hinnének a daganatos betegségek gyógyíthatóságában.

A biztonságos síelés 6 pontja
Elérkezett a síelés, snowboardozás szezonja. Annak érdekében, hogy élményekkel feltöltődve, épen és egészségesen térjünk haza, ismernünk kell a közkedvelt téli sportok veszélyeit is, valamint azt, hogyan előzhetjük meg a baleseteket. A Tátrában 2017-ben összesen 2445 esetben hívták balesethez a Hegyi Mentőszolgálatot. Ez megközelítőleg 10 %-os emelkedést jelent a megelőző évhez képest.

5 tipp, hogyan éljünk demenciával télen
A demenciáról és az Alzheimer-kórról közöl tudományos igényességű, de közérthető írásokat a felejtek.hu. A weboldal mind a hozzátartozóknak, mind az enyhén demens betegeknek szolgál fontos információkkal, de a megelőzéshez is hasznos ismereteket nyújthat. Ezúttal a skót Alzheimer Társaság öt olyan tippjét tette közzé, melyekkel a sötét és barátságtalan télben is jól érezzük magunkat a bőrünkben.

A csontritkulás elleni küzdelem 3 aranyszabálya
Jelentősen megnő a töréses, zúzódásos sérülések száma a téli fagyok beköszöntével a jeges, síkos járdákon, utakon. Az idősebbeknél a csontritkulás miatt az ilyen balesetek következményei egyre súlyosabbak lehetnek. Hogyan előzzük meg a csontritkulást? Hogyan enyhítsük tüneteit? Dr. Szigeti József belgyógyász, az Anna Egészségközpont orvosszakértője ad tanácsokat.

Drágám, esküszöm, hogy elmegyek
Leszokom a dohányzásról, gyakrabban olvasok majd, több időt töltök a családommal. Az újév közeledtével hajlamosak vagyunk fogadalmakat tenni arról, mely dolgokon szeretnénk változtatni jövőre. Legtöbben azonban megfeledkezünk a legfontosabbról: az egészségünkről. Betegen utazni, szórakozni, vagy dolgozni sem tudunk, de a legegyszerűbb mindennapi teendőink is nehézségekbe ütköznek. Legyen hát első helyen a fogadalmak között az egészségünk! Rendszeres szűrővizsgálattal például nagyon sokat tehetünk érte!

Riasztó az állategészségügyi ismeretek hiánya
Egy friss nemzetközi felmérés szerint az európaiak többsége ugyan tisztában van a megelőzés fontosságával, sok gazdi mégsem tájékozódik megfelelően a kisállatokkal töltött közös vakációzás előtt. Az állattartók 13 százaléka sosem alkalmaz parazitaellenes kezelést, negyedüknek pedig hiányosak az ismeretei az állatok által közvetített betegségekről.
7+1 tipp a biztonságos futáshoz
A baj bárhol és bármikor megtörténhet. Az elmúlt napok történései, és az ultrafutó Makai Viktória elleni támadás ismét erre hívta fel a figyelmet. Kovács Ildikó, női önvédelmi oktató szerint éppen ezért rendkívül nagy hangsúlyt kell fektetni a megelőzésre. Úgy véli ugyanis, hogy tudatos felkészüléssel csökkenteni lehet a tragédiák bekövetkeztét. A szakértő hét+egy pontban foglalta össze, mit tehetünk futás közben a biztonságunk érdekében.
Stop a kilóknak!
Öt pontból álló ajánlást fogalmazott meg az elhízás és szövődményes betegségei megelőzése érdekében a Magyar Elhízástudományi Társaság. Végigolvasva ezeket, egyértelműen kiderül, hogy megelőzni egyszerűbb, és nem mellékesen olcsóbb is, mint a már kialakult betegség és a hozzá köthető egyéb terhek kezelése.
Meddig leszünk még ilyen dagadtak?
Az elhízás népbetegség Magyarországon. A legfrissebb OECD-jelentés szerint a magyarok Európa legelhízottabb nemzete; a 15 év felettiek 30 százaléka elhízott, és sajnos világszinten is a negyedik helyen állunk. A kutatókból és orvosokból álló Magyar Elhízástudományi Társaság (MET) az elhízás prevencióját tűzte a zászlajára, és a nemzetközi Elhízás Világnap alkalmából ismét felhívja a figyelmet a megelőzés jelentőségére. A társadalombiztosítás ráfordításait tekintve a 2012 évi OEP-adatok alapján az elhízott és túlsúlyos betegek ellátásának direkt költsége 207 milliárd forintot tett ki, ami a teljes egyészségügyi alap kiadásainak 11,6%-át és a bruttó hazai termék (GDP) 0,73%-át jelentette.
Idegbecsípődés a vállban? Ezért kell kivizsgálni!
Komoly fájdalmat okozhat az idegbecsípődés amennyiben a vállban történik, úgy a karokban, a nyakban és a kezekben is. Dr. Arnold Dénes Arnold MsC, a FájdalomKözpont sebésze, fájdalomspecialista, akupunktőr az egyértelmű és a gondosabb kivizsgálást igénylő esetekről és azok kezeléséről beszélt.
Ez a hosszú élet titka: menj fogorvoshoz!
A szakemberek szerint a szájhigiénével és a fogakkal való foglalkozás nemcsak a szájüregi egészségünk miatt kiemelten fontos, hanem az életünket is meghosszabbíthatja.
Veszedelmes viszonyok
Mivel a Humán Papilloma Vírus 16-os genotipusa felelős egyes szájüregi és gége rosszindulatú daganatos megbetegedésekért, ill. a 6-os és a 11-es genotípus egyes jóindulatú elváltozások kialakulásáért, ezért még panaszok nélkül, megelőzésképpen is fontos a fül-orr-gégészeten a rendszeres szűrővizsgálat! A különböző rizikócsoportokba tartozó személyeknél ez még nagyobb jelentőségű!
Allergiából asztma? Jaj, ne!
Allergiásoknál nem ritka, hogy idővel asztmás tüneteik is jelentkeznek. Dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász, allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa elmondta, hogyan előzhetjük ezt meg, illetve milyen tünetek kapcsán forduljunk mindenképp orvoshoz – ha korábban nem is tettük.
Ettől szenved az emberek majdnem fele
Megerőltetés, rostszegény táplálkozás, várandósság, de akár az idő múlása is hozzájárulhat az aranyerességhez, amely a fejlett országokban a lakosság majdnem 40 százalékát érinti. Sokan nem veszik elég komolyan, vagy szégyellik felkeresni az orvost, pedig az aranyerességnél gyakran jelentkező vérzés előhírnöke lehet a vastagbél daganatos megbetegedéseknek, amely Magyarországon a tüdőrák után a második legtöbb ember halálát okozza.
5 tipp kullancstámadás ellen
Ha házi kedvencünket is magunkkal visszük a természetbe, érdemes elővigyázatosnak lenni, ugyanis a kullancsok természetesen nemcsak az embereket szemelik ki maguknak mint potenciális lakókocsit, hanem az állatokat is. Dr. Mátray Árpád állatorvos, homeopata a megelőzés fontosságára hívja fel a figyelmet.
Ettől féltjük legjobban a lakást
A statisztikák szerint kis eséllyel bekövetkező káresetektől tartunk leginkább, otthonunk védelme érdekében viszont igyekszünk mindenre kellően felkészülni – derült ki az egyik legnevesebb biztosító legfrissebb kutatásából, mely részletesen feltérképezte, hogy milyen félelmeink vannak, ha otthonunkra gondolunk?
Még mindig nem vesszük elég komolyan a strokot
A stroke, más néven szélütés világszerte, így Magyarországon is a vezető halálokok közé tartozik. Az emberek azonban mégsem veszik elég komolyan egészségük megőrzését. A betegség egészséges életmóddal, kellő odafigyeléssel számos esetben megelőzhető lenne, illetve stroke esetén a probléma felismerése, és a gyors reakció életet menthet. Dr. Szapáry László, a Magyar Stroke Társaság elnöke a betegség megelőzésére, felismerésére és a legfontosabb teendőkre hívja fel a figyelmet.
Van egy négymancsú szőrös kis családtagod?
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti. Mivel a kisállattartók többsége családtagként kezeli a kedvencét, és megosztja vele az otthonát is, az oltások ma fontosabbak, mint ezelőtt bármikor. Az oltási programoknak köszönhetően 2030-ra megszűnhet a veszettség!
TBC - már nem népbetegség, de...
Tüdőnk egészsége: a tbc már ritka, de van több olyan betegség, amit komolyan kell venni. Nem véletlen, hogy az Európai Tüdőgyógyász Társaság 2010-et a tüdő évének nyilvánította, felhívva ezzel is a figyelmet a világszerte több százmillió embert érintő krónikus tüdőbetegségek jelentőségére, és arra, hogy bár a legtöbb tüdőbetegség gyógyítható, a megelőzés a leghatékonyabb módszer ezek kivédésére. Igaz, ennek már nyolc éve, azonban aktualitása vitathatatlan. A tüdő betegségeit komolyan kell vennünk, hiszen a tüdő az egyik legfontosabb szervünk. A tüdő három veszélyes betegségéről szól a WEBBeteg.hu összefoglalója.
Szent ég! A feleségem is pukizik!
Szinte minden terhes nő találkozik a várandósság kellemetlen tünetével, amit a bélgázok okoznak. Igen, ez az az időszak, amikor a férj kénytelen szembesülni azzal, hogy bizony a felesége is pukizik. Méghozzá igen sokat. Az okokról és a kikerülési lehetőségekről dr. Angyal Géza szülész – nőgyógyász főorvos beszélt a ratkotunde.hu-nak.
Durva napok jönnek a pollenallergiásokra
Pompás hétvége köszöntött a tavaszt várókra, ám az allergiások öröme nem felhőtlen. Ők ugyanis hirtelen erős tünetekre számíthatnak. Dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa összefoglalja mit tegyél, ha eddig még eszedbe sem jutott az allergiaszezon kezdete?
Ezek tuti, vérre mennek!
Itt az ideje a kullancs elleni védekezésnek, hívják fel a figyelmet a szakemberek. Az enyhe teleket követően általában nagyon elszaporodnak a kullancsok, ami azért veszélyes, mert az általuk terjesztett fertőzések eredménye súlyos, életre szóló fizikai és szellemi károsodás is lehet. A védekezést minél korábban kell megkezdeni, így tavaszra, amikor sokan indulnak kirándulni az itthoni és a szomszédos országok fertőzött területeire is, már a kullancsszezon kezdete előtt kialakítható a magas fokú védettség. A világ legmagasabb, 80% feletti átoltottságát elérő Ausztriában töredékére zuhant a múltban súlyos problémát jelentő kullancsencephalitis megbetegedések száma. Az esetek egy részében komoly maradványtünetekkel gyógyuló betegségre nincs célzott terápia, az egyetlen hatékony védekezési mód ellene a védőoltás.
Miről beszél a bugyid?
A méhnyakrák a nőket érintő egyik leggyakoribb daganattípus, és még mindig rengeteg nő életét követeli annak ellenére, hogy ma már szinte teljesen megelőzhető lenne. 2018. február 3-áig ez a betegség kerül reflektorfénybe a XII. Európai Méhnyakrák Megelőzés hetén. A kezdeményezés hazai rendezvénysorozatának főszervezője a Mályvavirág Alapítvány, “GyöngyöM” kampányának üzenete: legnagyobb részt rajtunk múlik, hogy a betegséget elkerüljük!
Fő az egészség - de most aztán tényleg!
Jövőre elkezdek sportolni, jobban odafigyelek magamra, leadok pár kilót, elkezdek spórolni, többet utazok… – Újévi fogadalmak, amiket minden év végén egy jobb és tartalmasabb élet reményében teszünk meg. A kezdeti lelkesedést követően a magunknak tett fogadalmak szépen lassan elfelejtődnek. A mostani összeállításunkban éppen ezért olyan, a mindennapokban könnyen bevezethető fogadalmakat gyűjtöttünk össze, amelyek pozitív hatással lehetnek az életünkre.
Mától tuti jobb nő vagyok!
Most sportolni kezdek, jobban figyelek magamra, leadok pár kilót, jobban spórolok, többet utazom… – Jó kis újévi fogadalmak, amiket minden év végén kezdetén egy jobb és tartalmasabb élet reményében teszünk meg. A kezdeti lelkesedést követően a magunknak tett fogadalmak szépen lassan elfelejtődnek. A mostani összeállításunkban éppen ezért olyan, a mindennapokban könnyen bevezethető fogadalmakat gyűjtöttünk össze, amelyek pozitív hatással lehetnek az életünkre! Most szedd össze magad! A legfontosabb, hogy tudd, meg tudod csinálni!
Ennyi erővel korcsolyát is köthetsz a kocsidra
Százból tizenkét autón nyári gumik voltak fenn december közepén - derült ki abból a felmérésből, amelyet az egyik abroncsokkal foglalkozó kereskedőház végzett a téli szerelési szezon után Budapesten és több nagyvárosban. A felmérés szerint az átlagnál rosszabb a helyzet a kisteherautók és mikrobuszok esetében.
6 alattomos tünet, amiről tudnod kell
A menedzser életmódot folytató nők és férfiak életében jelenlévő stressz számos probléma forrása lehet. A bajt nemcsak a feltűnő mellkasi fájdalom és az erős szívdobogás jelezheti, de apróbb tünetek is. Dr. Vaskó Péter, a Budai Kardioközpont szakorvosa azokra a jelekre hívja fel a figyelmet, amelyeket a menedzserkardiológia hivatott kivizsgálni.
Honnan tudom, hogy hatástalan nálam az aszpirin?
Egy esetleges szívinfarktus vagy stroke megelőzése gyanánt sokan szednek alacsony dózisú aszpirint, mely köztudottan –vérlemezke- thrombocyta aggregáció gátló hatással is rendelkezik.Néhányuknál azonban a kívánt eredmény elmarad, és mégis kialakulnak életveszélyes vérrögök. Mi ennek az oka?
Téged is fenyeget a gyilkos!
A magyar lakosság átlag életkora és egészségben leélt életéveinek száma jóval elmarad az Európai Uniós átlagtól. Az idei Stroke Napján született szűrési eredmények aggasztóak. A statisztikai adatai tükrében kijelenthető, hogy a vizsgálatokon részt vevők majdnem fele a kiemelt kockázatú csoportba tartozik, és ha nem kezeltetik magukat, nem változtatnak életvitelükön, akkor néhány éven belül nagy esélye van arra, hogy szélütést kapjon.
Védd a gyerekeket az őszi megbetegedések ellen!
Már az őszi szünetnek is vége, eljött iskolai gyerekbetegségek időszaka. A közösségben könnyen terjedő fertőzések, a változékony időjárás és a dolgozatok előtt súlyosbodó panaszok is megnehezíthetik a kicsik kiegyenlített teljesítményét. A szakértő tanácsaival megelőzhetjük, és gyorsabban legyőzhetjük a törékeny szervezetekre leselkedő kórokozókat.
Hitek és tévhitek az intim higiéniáról
Alapvető fontosságú a hölgyek intim testrészeinek tisztán tartása. Ezzel kapcsolatban azonban számos kérdés merül fel. Milyen terméket használjunk és milyen gyakorisággal? Túlzásba vihetjük-e az intimhigiéniát? Párunk számára is jó, ha intim mosakodókat használunk? Ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat szakértő segítségével.
Mondj nemet az uszodai fertőzésekre!
Nincs is jobb érzés, mint egy fárasztó munkanap után utunkat az uszoda felé venni, hogy néhány tempós hossz leúszását követően a wellness-részlegben relaxáljunk. Ne feledkezzünk meg azonban az úszás-szauna váltakoztatása között sem az intim egészségünkről, hiszen az uszodák és környékük köztudottan a fertőzések melegágyai. Nem is annyira a klóros vízben, sokkal inkább a medencék mellett, a közös zuhanyzókban, öltözőpadokon számos kórokozó található, amelyeknek a nyirkos közeg kiváló lehetőséget teremt a szaporodásra. Azonban van néhány olyan óvintézkedés, amelyek betartásával szó szerint megúszhatjuk a fertőzéseket.
Ezeket a vizsgálatokat szükséges elvégeztetni mélyvénás trombózis után
Amennyiben kialakult már valakinél mélyvénás trombózis, úgy a jövőben nagyobb eséllyel lép fel ismételten a probléma, így igen fontos szerepe van a prevenciónak. Hogy minél kisebb legyen a rizikó, több vizsgálatot is érdemes elvégeztetni. Hogy pontosan miket, arról prof. Blaskó György, a Trombózisközpont véralvadási specialistája beszélt.
Így előzd meg az intim fertőzéseket!
A gyermekvárás életünk egyik legcsodálatosabb időszaka. A várandósság alatti hormonális változások felboríthatják a hüvely egyensúlyát, fogékonyabbá téve a kismamákat a hüvelyi fertőzésekre. Éppen ezért kiemelten fontos, hogy az áldott állapot ideje alatt is fokozottan ügyeljenek az intim testrészeik egészségének megőrzésére.
Rózsaszín kupolákkal a mellrák ellen
Különleges képeslap sorozatot adott ki az Egészség Hídja Összefogás a mellrák elleni küzdelem jegyében. A képeslapokon ismert magyarországi épületeket láthatunk egy kis csavarral: a kupolák a mellrák elleni összefogás hagyományos színében, rózsaszínben pompáznak.
Cigit, cukrot eldobni!
A harmadik leggyakoribb halálok, és a rokkantságot okozó betegség a stroke vagy agyvérzés Magyarországon. Dr. Sztancsik Ilona, a Budai Kardioközpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta szerint azoknak, akik rizikófaktorokkal élnek, rendkívül fontos a rendszeres ellenőrzés.
Ideje beadatni a másodikat!
A bárányhimlő elleni hatékony védelemhez két oltásra van szükség, ezért a szeptemberben közösségbe kerülő gyerekeknek legkésőbb augusztus második felében célszerű beadatni az ismétlőoltást is – hívja fel a szülők figyelmét a GSK infektológus szakértője. A legfrissebb statisztikák szerint a betegség tényleges hazai előfordulása több mint duplája a jelentett évi 35-40 ezer esetnek. A szakértő hozzátette: veszélyes tévhit, hogy a bárányhimlőn át kell esni, hiszen a betegség akár súlyos szövődményekkel és kórházi kezeléssel is járhat. Hét uniós országban már az oltási rendben szerepel a kétadagos védőoltás. A fertőzés elleni magas fokú védettség a második adag beadása utáni hetekben alakul ki.
Trombózisom volt a repülőút után. Mit tegyek?
A repülőutak – akárcsak hosszabb busz/autó/vonatút - jelentősen megnövelik a trombózis kialakulásának kockázatát az arra hajlamosaknál, ezért olykor előfordulhat, hogy a nyaralás tragédiába, kórházi tartózkodásba torkollik. Amennyiben az életveszély elhárult, úgy a betegnek a jövőben több tényezőre is kiemelt figyelmet kell fordítania. Prof. Blaskó György, a Trombózisközpont véralvadási specialistája ezekről ad tájékoztatást.
Amikor a rák visszaharap!
Ki ne kóstolná meg a nyaraláskor a helyi konyha specialitásait. A halak és a különböző tengeri herkentyűk sokak kedvencei, ám az arra érzékenyeknél fogyasztásuk allergiát okozhat, melynek ellátása azonnali orvosi segítséget igényel.
Hogy meg ne süketüljön az a gyerek a fesztiválon!
Javában dübörög a nyári fesztiválszezon, a jobbnál jobb zenei és kulturális kínálat pedig a kisgyermekes családok kedvét is meghozza a jól megérdemelt kikapcsolódáshoz. A felhőtlen szórakozás közben azonban érdemes odafigyelni a fiatalok és a kisgyermekek különösen érzékeny hallásának védelmére is, hiszen a szélsőségesen magas zaj maradandó halláskárosodást is okozhat.
Mire figyeljenek nyáron a kismamák, ha el akarják kerülni a trombózist?
A kánikulában a kismamáknak több dologra kell ügyelniük, hogy zavartalanul teljen a melegebb hónapokban is a terhességük. Az egyik legfontosabb a trombózis megelőzése, hiszen a várandósság, a nyári hőség, a hosszú utazás mind megnövelik a vérrögök kialakulásának rizikóját. Hogy miként lehet elkerülni, azt dr. Szélessy Zsuzsannától, a Trombózisközpont hematológus főorvosától kérdeztük.
Megelőzhető az autizmus?
Egy olyan típusú pánik eredménye az autizmus, ahol a kommunikáció gátlódik, a vizuális és a verbális integráció sérül az agyban - derül ki az autizmus okával és kialakulásával kapcsolatos felismerésekből, amiket Tóth Zoltán és Krisztin Fruzsina kutatócsapata hozott felszínre a 2014-ben kifejlesztett Stabil Pont Technológiával. A traumát a nagyik, a dédik élték meg, a ma gyermekei szenvedik el.
Horváth Éva: Skubi úr már most egy igazi felfedező
Horváth Éva kisfiáról már a pocakban is sejteni lehetett, hogy határozott személyiség. Kristóf, akit édesanyja Skubi úrnak becéz, szeret a középpontban lenni, így Évát szinte egy pillanatra sem hagyja teendő nélkül. Sőt, van néhány olyan közös program, amit kifejezetten Kristóf kedvéért vezetett be a csinos anyuka.
Még a beteg Morzsidon is segíthet a lakásbiztosításod!
Csuklótörés a hétvégi telken, táskából kiesett irattárca a bankkártyával, Morzsi kutyussal állatorvoshoz kell szaladni, reggel csak hűlt helye a garázsban tárolt kerékpároknak, a szállodai szobából eltűnt digitális kamera, zárba tört kulcs. Helyzetek, amikor nem mindig a lakásbiztosítás jut először eszébe az embereknek, pedig egy jó konstrukcióval ilyen esetekben is segítséget nyújt a biztosító. A Groupama Biztosító megbízásából végzett országos reprezentatív kutatásból kiderül, mennyire ismerjük lakásbiztosításunkat.