Megelőzés cikkek

Éves egészségszervíz ultrahanggal
Nem csak akkor érdemes orvoshoz fordulni, ha baj van. Az éves szakorvosi ellenőrzéseknek éppen az a céljuk, hogy akár már tünetmentesség esetén is felfedezzék az esetleges rendellenes folyamatokat, vagy megnyugtassanak: valóban minden rendben van velünk.

Tudja, hogy mi az a megelőző fogászati kezelés?
Gyakorlatilag nincs olyan fogászati probléma, amit egy jó szakorvos ne tudna helyrehozni. A letört, vagy elvesztett fog pótlására ma már számtalan módszer létezik, mégis szerencsésebb, ha kellő odafigyeléssel megelőzzük a bajt. Ne csak a vészhelyzetek elhárításában kérjük fogorvosunk segítségét, forduljunk hozzá tanácsért a helyes fogápolással, a megelőzéssel kapcsolatban is.

Áttörés a szív- és érrendszeri betegségek kezelésében
Az elmúlt év során meghatározó előrelépések történtek az orvostudományban, a szív- és érrendszeri betegségek kezelése területén. Ezek az eredmények nemcsak az orvosok elismerését váltották ki világszerte, hanem újabb reményt jelentenek betegek millióinak, akik e gyakori betegségek valamelyikében szenvednek.

Az egészség anyagilag is megéri
Egy munkahelyi egészségfejlesztési terv célja, hogy egészségesebb, kiegyensúlyozottabb emberek dolgozzanak egy empatikus légkörű, korszerű munkahelyen. A megfelelő fizikális állapot, mentális és lelki kiegyensúlyozottság eredményeként már rövidtávon elkerülhető a tartós stressz, így csökkenhet a pszichoszomatikus megbetegedések száma. A lehetséges lépésekről dr. Budavölgyi Attila, az Oxygen Medical foglalkozás-egészségügyi szakorvosa beszélt.

Miért van szükségünk probiotikumok szedésére?
A téli időszakban gyakori náthás, meghűléses panaszok megelőzése és kezelése kapcsán egyre többet hallhatjuk a probiotikum kifejezést. Sokan mégsem ismerjük pontos jelentését, nem tudjuk mikor, és hogyan alkalmazhatjuk őket egészségünk védelmében. A probiotikumokról dr. Hidvégi Edit gasztroenterológust, a Budai Allergiaközpont orvosát kérdeztük.

Az ínygyulladás növeli a fej-nyak daganatainak esélyét
Ha csökkenteni szeretné a fej-nyak régióban kialakuló daganatos betegségek kialakulásának kockázatát, akkor fordítson nagyobb figyelmet a szájápolásra!

Akár fekély, infarktus vagy stroke is fenyegethet!
Hazánk a szív- és érrendszeri betegek számában az élmezőnyhöz tartozik, és a helyzet javításához elengedhetetlen mind az orvosok felvilágosító munkája, mint a betegek valódi életmódváltása. Ha nem változtatunk, akár fekély, infarktus vagy stroke is fenyegethet!

Legalább ma Ne gyújts rá! Ciki
A nemzetközi "Ne gyújts rá"- mozgalom világnapját minden év november 3. csütörtökén tartják, így idén november 19-én kerül megrendezésre. A mozgalom 1974-ben az Amerikai Egyesült Államokból indult útjára, azzal a céllal, hogy legyen az évben egy olyan nap, amikor a cigarettázók nem gyújtanak rá, és a társadalom figyelmét felhívják e szenvedély veszélyeire.

Te is a veszélyeztetettek közé tartozol? Vigyázz!
A cukorbetegség alattomos kór, amely sokszor csak akkor okoz tüneteket, amikor már a szövődmények is kialakultak. Különösen azoknak érdemes figyelni a cukorbetegség első, kezdeti tüneteire, akik a veszélyeztetettek közé tartoznak ebből a szempontból.

Életmentő védőoltás-tüdőgyulladás ellen
Hamarosan beköszönt a tél, és vele együtt az ilyenkor „szokásosan” ránk leselkedő betegségek, az influenza vírusok okozta kórképek és a bakteriális eredetű légúti megbetegedések. Szerencsére a legveszélyesebbek - az influenza-változatok és a gyakran ezen betegségek szövődményeként fellépő, szintén akár halálos kimenetellel is fenyegető tüdőgyulladás - kivédésére fel tudunk védőoltásokkal készülni.
Életmentő tinédzserek
A nyáron elindított, civil kezdeményezésű HELP program keretében pénteken átadták az első iskolába kihelyezett életmentő készüléket. A Raoul Wallenberg Humán TISZK tanulói, tankönyvet is kapnak az újraélesztéshez szükséges ismeretek elsajátításához.
Influenza, szív és daganatos betegségek csodaszere
A periódusos rendszer 34. elemét 1817-ben Berzelius fedezte fel és Selene Holdistennő nyomán szelénnek nevezte el. A görög mitológiában Selene, vagy Szeléné az ősi hold istenség megszemélyesítője. A Hold általában a női princípium, az odaadás, a termékenység, a természet ciklikusságának, változékonyságának jelképe. Az elnevezés nem lehet véletlen, hűen tükrözi a szelén egyik csodálatos képességét, fertilitást javító hatását.
Együtt betegíthet meg a H1N1 és a szezonális influenza
A szakemberek szerint még körülbelül 2-3 évig a szezonális influenza, és a H1N1 együtt betegítheti meg majd a lakosságot, egy azonban biztos: A H1N1 nem szorítja ki a szezonális influenzát a közeljövőben.
Gyógyszer lesz a magyar rákellenes találmányból?
A WHO előrejelzése szerint 2020-ra az évente diagnosztizált új daganatos betegek száma a jelenlegi 10 millióról 15.7 millióra, a daganatos halálozás a jelenlegi 6 millióról 10 millióra emelkedhet. Havonta 5000 új daganatos beteget diagnosztizálnak Magyarországon. Évente 33 000 halálesetért tehető felelőssé a rák.
Czeizel: Oltassák be magukat az újinfluenza ellen!
Az InfoRádió által megkérdezett orvos-genetikus szerint a várandós nőknek érdemes beadatni az új influenza elleni vakcinát. Czeizel Endre úgy vélte: a védőoltás semmilyen fejlődési rendellenességet nem okozhat.
Rózsaszínre világított Lánchíd
Rózsaszínre világított Lánchíd, lufik, sokaság, Egészség Nap, sztárok, a tudományos konferencia - mind együtt hívják fel figyelmünket, hogy tegyünk a mellrák ellen!
Élet vagy halál? Mindössze 5 percen múlik...
Mikor volt utoljára bármilyen szűrővizsgálaton? Tüdőszűrésen, rákszűrésen, bőrgyógyászati vizsgálaton? Ugye régen? Azt se tudja, igazából milyeneken is kellene részt venni?
Mi a teendő, ha a családban H1N1 fertőzött beteg van?
A H1N1, azaz „új influenza A vírus" már Magyarországon is egyre több megbetegedést okoz. Emiatt fontos, hogy a szülők kellőképpen fel legyenek készülve, hogy mi a teendő, ha a családban fertőzött beteg van vagy akár az egészen pici, 1 éves kor alatti csecsemő fertőződik meg.
Ezrek a rák ellen
Vasárnap több ezer ember vett részt a Margitszigeten az immár hagyományosnak mondható, hazánkban 19. éve megszervezett „Fuss a rákkutatásért" jótékonysági eseményen. A résztvevők a szinte még nyári napsütésben tíz kilométeres táv leküzdésével fejezték ki szolidaritásukat a rákbetegekkel és támogatták a rákkutatók munkáját.
Csontritkulás-Védd a csontod belülről is!
Hazánkban körülbelül egymillió embert érint a csontritkulás. A betegség legfőbb veszélye, hogy sokáig tünetmentes, és kellemetlen jelei csak előrehaladott stádiumban tapasztalhatók. Dr. Lajos Éva a Budai Egészségközpont ortopéd szakorvosa mondja el tapasztalatait a tünetekről, a megelőzésről illetve azokról a vizsgálati eljárásokról, amelyek segíthetnek a betegség korai felismerésében.
A kutyatej megelőzheti a bőrrákot
Egy queenslandi gyógyszergyártó cég állítása szerint egy igen gyakori gyomnövény nedve eltávolítja a szeplőt és megelőzi az esetlegesen halálos bőrrákot.
Napi 2 perc lépdelés - csodát tesz!
Az egészséges élet és a megfelelő táplálkozás: ezek a stabil immunrendszer sarokkövei. Járjon sokat a friss levegőn, aludja ki magát rendesen, és lehetőleg kerülje a stresszt. Tartózkodjon a dohányzástól és a mértéktelen alkoholfogyasztástól, és táplálkozzon teljes értékűen!