Edzés cikkek

5 tipp, ami segít az otthoni edzés során
Az otthoni edzések igen nagy népszerűségnek örvendenek, ami egyáltalán nem meglepő, hiszen számos előnnyel rendelkeznek. Ha például időhiányban szenvedünk, nem szeretünk mások előtt tornázni, távol élünk a sportlétesítményektől vagy szívesebben költjük megtakarított pénzünket másra, akkor tökéletes megoldás számunkra az otthoni mozgás.

A mozgás megtanulható - kúszástól a versenysportig
Sokan példát vehetnénk a gyermekekről, milyen kitartással gyakorolják az egyes mozdulatokat, hogy ülésből állásba jussanak, vagy, hogy először bizonytalan, majd később stabil járással elinduljanak és felfedezzék a világot. Rengeteget gyakorolnak, lehuppannak, de újra és újra felállnak, amíg tökéletessé nem fejlesztik az egyes mozzanatokat.

A mozgásszervi betegségek már nem csak az időseket érintik
A legújabb kutatások szerint Magyarországon minden második felnőtt küzd valamilyen degeneratív gerincproblémával, és az emberek 65 százalékának alakul ki tartós váll-, könyök-, boka-, térd- vagy csípőízületi fájdalma élete során. A fiatalok sem kivételek ezek a fájdalmak alól. Sőt!

Az izmok erősítése csökkenti a halálozás kockázatát egy új tanulmány szerint
Ha eddig elhanyagoltad az izomerősítést, akkor ez a kutatás felnyitja a szemed a fontosságára.

Ismerd meg a világ legerősebb és legkeményebb nagymamáját
Mary Duffy valószínűleg a világ legerősebb nagymamája cím boldog tulajdonosa.

Gajdos Tamás műsorvezető 63 évesen napi 3-4 órát edz
Gajdos Tamás televíziós újságíró 63 évesen sem lassít, sorra nyeri a nemzetközi versenyeket. Meg is látszik rajta, simán letagadhatna korából akár 20 évet is. Igazi inspiráló történet az övé.

Kezdődik a paralimpia - vívóink egyik utolsó edzésén jártunk
Augusztus 17-én utazik Tokióba a magyar paralimpikon vívó válogatott. Az utolsó heti edzésükön látogattuk meg őket a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.

Katus Attila és az izomláz
Noha a nyár már javában tombol, az edzéseket még nem késő elkezdeni. Hátha Ti is kedvet kaptatok a mozgásra, látva az olimpikonokat. A biztos siker érdekében a rendszeres testmozgás mellett a tápanyagbevitelre is oda kell figyelni. Ha megfelelő mennyiségű fehérjével, rosttal, vitaminnal, ásványi anyaggal és folyadékkal támogatjátok a szervezeteteket, akkor az edzések legkellemetlenebb mellékhatása az izomláz is elkerülhető. Katus Attila világ- és Európa-bajnok sportaerobik versenyző volt, ma személyi edző és életmód-tanácsadó. Érdemes hallgatni rá!

Milyen popó tetszik a magyaroknak? Kiderül egy kutatásból.
Feszes? Kerek? Izmos? Ritkán beszélünk róla, de legtöbbünk fejében biztosan megfordult már, hogy milyen a tökéletes fenék. Nemrég több mint hétszáz magyar véleményét kérték ki az interneten a női hátsók kapcsán.

Van kiskapu az edzőtermek újranyitására
Egy mindenki által szabadon használható lehetőség kínálkozik arra, hogy ismét sportolhassanak, akik erre vágynak és ennek másik oldalaként az edzőtermek is üzemelhetnek
5 gyakorlat, hogy jobban érezd magad!
Az ülőmunka a mindennapokban is kihívás elé állítja az emberi szervezetet, ami most a kijárási korlátozás idején fokozódhat, hiszen az ilyen típusú munkát végzők az eddigieknél is kevesebbet mozognak, viszont még többet ülnek.
Home office után itt a home aerobic!
Ingyenesen elérhetővé válik a Cyberobics összes virtuális fitneszóráját nálunk is, amíg a járvány el nem múlik. A több mint 100 mozgásformát tartalmazó online platform tökéletes eszköz a kiszakadásra, hiszen sportolás közben akár Malibu vagy Santa Monica tengerpartjaiban gyönyörködhetnek az edzeni vágyók.
Kleopátra titka és az örök ifjúság
Már a leghíresebb egyiptomi uralkodónő, Kleopátra is kecsketejben fürdött. Igaz ő a bőre szépségéért és nem a ráncai miatt, de hát a kor ugye őt is elérte. Most kérdezhetnéd, hogy milyen kort, hiszen abban az időben sokkal alacsonyabb volt az átlag életkor.
Erre alszunk egyet!
Baji Balázs, Cseh László, Jakabos Zsuzsanna, Gyurta Gergely, Kenderesi Tamás, Szatmári András, Barka Emese és még hosszasan sorolhatnánk azon olimpikonok és élsportolók neveit, akik már a Scitec Institute Sport- és Táplálkozástudományi Intézet támogatásával úgy étkeznek, hogy mindig kihozzák magukból a maximumot. A profi vagy amatőr sportolók számára emellett kiemelt fontosságú a megfelelő regeneráció is. Az Intézet szakértői ezért most tíz olyan fontos tudnivalót állítottak össze, amelyek figyelembevételével megfelelő ütemű és minőségű lehet a regeneráció. Ezek támogatják a hatékonyabb edzésmunkát, valamint a jobb versenyeredményeket.
3 jó tipp, hogy beindulj!
Biztosan sokakkal előfordult már, hogy azt gondolták, mindent megtesznek az alakformálásért, de mégsem jött a várt eredmény. Ebben is segíthet, ha tisztázunk pár általánosan elterjedt tévhitet az edzéssel és a fogyással kapcsolatban a Life1 személyi edzője, Szomor Dávid segítségével.
2 tévhit az edzésről és a fogyásról
Egyre több ember sportol nálunk is, legyen szó csapatsportról vagy egyéni tréningről. Ráadásul a nyár közeledtével még többen kezdenek alakformálásba. Azonban kevesebben vannak azok, akik az edzést igazán tudatosan, a szervezetük minden rezgését és igényét figyelembe véve végzik. Pedig mindez nagyon fontos ahhoz, hogy valódi eredményeket érjünk el – mondta el a Life1 személyi edzője, Szomor Dávid.
A biztonságos síelés 6 pontja
Elérkezett a síelés, snowboardozás szezonja. Annak érdekében, hogy élményekkel feltöltődve, épen és egészségesen térjünk haza, ismernünk kell a közkedvelt téli sportok veszélyeit is, valamint azt, hogyan előzhetjük meg a baleseteket. A Tátrában 2017-ben összesen 2445 esetben hívták balesethez a Hegyi Mentőszolgálatot. Ez megközelítőleg 10 %-os emelkedést jelent a megelőző évhez képest.
Így kerüld el, hogy az első edzésed legyen az utolsó!
Állapotfelmérés, elérhető, de kihívást jelentő célok, és talán a legfontosabb, hogy jól érezzük magunkat. Szakértői tanácsok, hogy ne olyan legyen az edzés, mintha gördeszkával próbálnánk bevenni a Műjégpályát.
Veszélyes üzem a városi kerékpározás!
Ahogy az időjárás engedi megjelennek a biciklisták az utakon, és egészen a téli szezonig számottevő szereplői a városi közlekedésnek - valamint a baleseti ügyeleteknek. A KSH országos közlekedési baleseti adatai alapján 2017-ben minden tizedik sérüléssel járó eset írható a kerékpárosok számlájára, összesen 1648. Könnyű sérüléssel járt az összes kerékpáros baleset 57,45%-a, súlyos sérüléssel 28,33%, sérüléssel nem járó balesetként 11,36%-ot regisztráltak, 2,87% pedig halállal végződött.
Olvadjon az a zsír!
Mindenképpen nagy döntés a túlsúlyos, elhízott emberek életmódváltása, amihez nagy lelkierő és jó esetben komoly felkészülés szükséges. Fülöp Tibor, a Sportorvosi Központ sportszakmai igazgatója, laborvezetője az edzés elkezdésével kapcsolatos tanácsokkal szolgál.
Erősítő edzéssel is csökkenthető a magas vérnyomás?
Rezisztencia edzésnek nevezzük a szabad súlyokkal vagy ellenállással szemben végzett gyakorlatokat, amelyek nagyobb szerepet játszanak a vérnyomás csökkentésében, mint sokan gondolnák. Dr. Sztancsik Ilona, a Budai Kardioközpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta az összefüggéseket ismertette.
Tuti edzéstippek otthonra Dudás Lilitől
Nincs időd heti kétszer-háromszor edzőterembe járni? Semmi gond! Az álomalak otthon is elérhető! Dudás Lili személyi edző, fitneszversenyző, az Életmódváltók program Scitec-mentora olyan gyakorlatokat mutat, amelyekhez ki sem kell mozdulnod otthonról, mégis nagyon hatékonyak, ha az alakformálás a célod. A megfelelő diétát és a rendszeres edzést persze így sem úszhatod meg, de legalább időt spórolsz magadnak, és ha követed Lili tippjeit, nem kell izgulnod a nyári formád miatt sem!
Már heti egy is jelent valamit!
A krónikus betegségek megelőzésében már az első alkalommal végzett mozgásnak is lehet szerepe – a heti egyszeri edzés nagyobb szerepű, mint eddig gondoltuk. Dr. Babai László, a Magyar Életmód Orvostani Társaság (ÉMOT) elnöke egy átfogó európai kutatás eredményeiről és a rendszeres fizikai aktivitás további hatásairól beszélt.
2018! Most mutatom az első lépéseket!
Ha elhatározzuk, hogy új cipőben kell továbblépnünk, rájövünk, hogy előkészületek nélkül nem fog menni! Ha sportolni szeretnénk szinte biztos, hogy ha csak nincsenek otthon elfekvő eszközök, be kell szereznünk ezt-azt.
Így vágj bele az edzésbe sérülés után
A sportsérülések helyes kezelése és rehabilitációja döntő jelentőségű lehet egy élsportoló, de akár egy nagyobb kihívás előtt álló hobbisportoló számára is. Fülöp Tibor, a Sportorvosi Központ szakmai igazgatója a sportrehabilitáció profi kivitelezésére hívta fel a figyelmet.
Kiderült Ada nagy titka
A népszerű műsorvezető és kétgyermekes anyuka, mindig is odafigyelt arra, hogy egészségesen étkezzen. Gyermekkora óta sportol, sőt az elmúlt években már ő is tart rendszeresen edzéseket, elmondása szerint így még fittebben tudja magát tartani! Természetesen, a rendszeres edzés megkívánta a megnövelt fehérjefogyasztást is, azonban ekkor derült ki, hogy mint oly sokan mostanában, ő is laktózérzékeny!
Kifogásokból sok van, életből csak egy!
Vannak időszakok, amikor nagyobb lendülettel kezdünk bele új célok megvalósításába, ilyen az ősz is, ami több okból is ideális évszak az életmódváltásra. A hosszú távú és tartós siker alapja - a kampányszerű fogyókúrázással szemben - a rendszeres mozgás és a tudatos táplálkozás kombinációja. De mi kell még a sikeres életmódváltáshoz? Erről kérdeztük az Életmódváltók program SCITEC mentorait.
A főnököm az oka, hogy ennyire meghíztam
Tudtad, hogy a munkahelyi jóllét nagymértékben befolyásolja a mentális állapotunkat, az egészséggel kapcsolatos szokásainkat és a súlyunkat? Ha most túlsúlyod van, akkor ajánlatos egy másik főnököt keresni...
Mi Baji Balázs sikerének titka? Elárulta...
Minden várakozást felülmúlt Baji Balázs, aki bronzérmet szerzett a 110 méteres gátfutás döntőjében a londoni atlétikai világbajnokságon. Az állatorvosként is praktizáló magyar sprintert a verseny utáni első hazai nyilvános rendezvényén, a Scitec által támogatott siófoki Fitt Plázson kérdeztük pályafutása eddigi legnagyobb sikeréről és arról, mi minden szükséges annak eléréséhez.
Jakabos Zuszsa: cél a világbajnokság!
A gyönyörű olimpikon mindent megtesz azért, hogy a legjobb formáját hozza az április végén zajló országos bajnokságon, hiszen nem kisebb a tét, mint a budapesti világbajnokságra való kijutás. A thaiföldi edzőtáborból épp hazatérő Jakabos Zsuzsát egy magazin fotózásán kérdeztük a felkészülésről, a VB-esélyekről és arról, hogyan tartja mindig topformában magát.
Cseh Laci már vágja a centit
Már csak néhány hónap van hátra a budapesti vizes világbajnokságig, így az úszó már gőzerővel készül a megmérettetésre. Cseh László hajnali edzés után mesélt felkészülésről, személyes várakozásairól, verseny előtti rituálékról és arról, hogy az edzés mellett mire kell még figyelnie, hogy formában tartsa magát.
Miért jó sportos kismamának lenni?
Miután bebizonyosodik a terhesség, sok kismama inkább felhagy a korábban rendszeresen végzett testmozgással. Valójában szabad, sőt javasolt is a várandósság hónapjaiban sportolni, hiszen a fizikai aktivitásnak számos előnye van baba és mama számára egyaránt. A biztonságos testmozgáshoz Németh Vivien, az Életmód Orvosi Központ mozgásterapeutája ad tanácsokat.
Amerika táncbajnoka lehet kilenc magyar tinédzser
Egészen az amerikai világbajnokságig juthatnak a Hungarian Hip Hop Dance Championship kategóriánkénti legjobb táncosai. A VB részvételt tűzte ki célul az ország első, 13-16 éves lányokból és fiúkból álló hip hop válogatottja is, akik nem bízzák a véletlenre a továbbjutást. Profi szakértői csapattal a hátuk mögött szeptember óta heti 10-14 órát edzenek, hogy valóra váljon a dédelgetett álom, bejusson a csapat a világbajnokság középdöntőjébe.
Nyári Dia és Diaz együtt járnak?
Érdekes sztárpárra lehettek figyelmesek múlt szerdán azok a korán kelők, akik az egyik budapesti CrossFit terem környékén jártak, ugyanis Nyári Dia, a Barátok közt színésznője a Wellhello egyik frontemberével, Diazzal közösen kóstolt bele a CrossFit világába. A fiatalok - akik egyébként is rendszeresen sportolnak – az edzőterem meghívására érkeztek a terembe, hogy közelebbről is megismerkedjenek ezzel az energikus sporttal.
7 menopauza-tünet kezelése - természetes módszerekkel
A negyvenes éveiben jár és hőhullámok, álmatlanság, hangulatzavarok gyötrik? Elképzelhető, hogy a menopauzát, vagyis a hormonrendszer átrendeződését éli át, amellyel kapcsolatban Dr. Demjén László, az Oxygen Medical nőgyógyásza jó tanácsokkal szolgált.
Így lehet belőled is bombanő!
Egyedülálló kezdeményezés veszi kezdetét ez év januárjában. Három ismert ember részvételével fogyókúrás és egészségmegőrző program indul. A Bombanő programban Pirner Alma coach, tanácsadó és egzotikus táncos, Vámos Erika műsorvezető, valamint Hódi Pamela modell is megosztják a fogyni és szépülni vágyó nőtársaikkal tapasztalataikat, segítséget nyújtanak abban, hogy elérjék a kitűzött céljaikat.
Mennyi zsír szükséges a sportolók számára?
A sportolók számára is nélkülözhetetlen tápanyag a zsír - a megnövekedett energiaigény fedezéséhez. Nem mindegy azonban, hogy milyen mennyiséget fogyasztunk belőle, és hogy azt milyen forrásból tesszük. Szakember ad most ehhez tanácsokat.
Milyen fehérjét és mennyit fogyasszunk edzés után?
A fehérjéknek a sportban betöltött szerepe, a teljesítményre gyakorolt hatása, az egyik legtöbbet kutatott és vitatott terület a sporttáplálkozással foglalkozó szakemberek, az edzők és a sportolók körében. A témát Angyal Viktória, a Sportorvosi Központ sportdietetikusa segít körbejárni.
Végre, ez is kiderült Kiss Ramónáról és Király Viktorról!
Van, amit még nem tudunk Kis Ramóna és Király Viktor magánéletéről? Most éppen arról árultak el kulisszatitkokat, hogyan tartják magukat üdén, és milyen praktikák rejlenek a mindig sugárzó külső mögött. De arról is meséltek, hogyan lazítanak egy pörgősebb nap után.
Így készüljünk a téli sportokra - profi segítséggel!
Sokan már alig várják, hogy belevághassanak a téli sportokba, ám ennek sikeréhez ezt az időszakot ajánlott felkészüléssel tölteni. Az ortopéd orvos és a snowboard oktató arról beszélt, hogyan tehetjük biztonságossá és élvezhetővé a sportolást.
Állapotfelmérés nélkül veszélyes lehet az edzés!
Sokan kezdenek el úgy mozogni, hogy nincsenek tisztában saját egészségi állapotukkal. Állapotfelmérés nélkül nem csak a várt eredmény marad el, hanem rossz esetben akár kisebb-nagyobb sérülések is bekövetkezhetnek, vagy akár rosszullétek is felléphetnek. Négy dolgot mindenképp ismernünk kell, mielőtt komoly edzésekbe kezdünk!
Alakformáló a munkahelyi stressz?
Szinte elképzelhetetlen olyan feladatkör, ami ne járna több-kevesebb stresszel. Gyakran egy-két tábla csokival, folyamatos nassolással vagy néhány gyors hamburgerrel próbáljuk oldani a feszültséget, amitől aztán formába is kerülünk. Ám mi nem erre gondoltunk, amikor az alakformálást emlegettük...Van erre jobb módszerünk is!
Amennyi csak jólesik!
Számos dolog befolyásolhatja a babavárás ideje alatti súlygyarapodást. A túlságosan nagymértékű súlynövekedés, de a túl kevés is veszélyeztetheti a baba egészséges fejlődését. Mi az ideális testsúlynövekedés a terhesség alatt, és megfelelő mozgással hogyan kerülhetjük el a meghízást? Erről kérdeztük Németh Vivient, az Életmód Orvosi Központ mozgásterapeutáját.
Gondoltad volna? Ezért fáj a sarkad futás közben!
Futás során a leggyakoribb panasz a lábfájdalom, ami akár a helyes futótechnikára is hatással lehet, így nem ritka, amikor egy-egy fájdalom miatt az edzés is nehezítetté válik. Fontos, hogy mielőbb kiderüljön, mi áll a probléma hátterében?
4 apró trükk, ami megkönnyíti az edzést
Egyre többen igyekeznek a mozgást mindennapjaik részévé tenni, de bármennyire is lelkes az ember, mindenkivel előfordulhat, hogy belefásul a mindennapos rutinba és elveszti motivációját. Léteznek azonban apró trükkök, amelyekkel megkönnyíthetjük az edzőterembe vezető utat és új lendületet vihetünk edzéseinkbe.
Így szabadulhatsz meg a hasi zsírpárnáktól!
Ha kelleténél kicsit nagyobb lett a pocakunk, akkor egyből kevesebb az önbizalmunk, nem érezzük jól magunkat a bőrünkben. Szorít a nadrág, nem úgy áll a felső, a bikiniről nem is beszélve! Mit tehetünk ilyenkor?
Hogyan sportolj, ha babát vársz?
Ma már több kutatás bizonyítja, hogy a terhesség alatt sem kell felhagyni a testmozgással, hiszen az edzésnek számos jótékony hatása is ismert, baba és mama számára egyaránt. Miért érdemes mozogni és milyen izomcsoportokat szabad edzeni várandósság alatt?
Sportolj a kutyáddal! 6 páros gyakorlat sétáltatás helyett
A kutyasétáltatás mellett számos lehetősége van a gazdinak arra, hogy formába hozza magát, miközben a kutyájának is biztosítja napi mozgásigényét.Íme hat gyakorlat, ami jót tesz kutyának és gazdijának!