SAVANYÍTOTT FOGASFILÉ VARGÁNYÁVAL
Horgász (zsákmány) a pácban
Na, kérem szépen, én szeretem a ruszlit. Pont. Az igazsághoz tartozik az is, hogy tudok egy jobbat és ezt nem szeretném ragozni – írja az örülten jó ételek bloggere.
Hozzávalók:
4 adag fogasfilé
1-2 dkg szárított vargánya
2 fej vöröshagyma
2-3 gerezd fokhagyma
5 szem szegfűbors
1 dl fehér borecet
5 dl víz (kb.)
1 tk kristálycukor
2 ek olívaolaj
só
Elkészítés:
A vöröshagymát félkarikákra szeleteljük, és egy jól zárható tál aljára szórjuk a felét. A fogasfiléket kedvünkre daraboljuk, és ráfektetjük a hagymaszeletekre, majd betakarjuk a maradék hagymával.
A vizet az ecettel és a vargányával (szerintem nem szükséges beáztatni, én sem tettem), az apró kockákra vágott fokhagymával, szegfűborssal, cukorral és sóval felforraljuk. Levesszük a tűzről, és pár perc elteltével megkóstoljuk ezt a finom páclevet, ha szükséges ráízesítünk, és még jó melegen ráöntjük a hagymás fogasdarabkáinkra, a tetejét meglocsoljuk olívaolajjal. Szorosan lezárva (ne várjuk meg amíg kihűl), hűtőszekrényben 2-3 napot érleljük, pácoljuk.
Szerény nyomott véleményem szerint a pácolt, füstölt, akár olajos halak tökéletes kiegészítője a főtt tojás; ezt most is kihasználtam, és csíkokra szeleteltem, majd a hagymás-vargányás pácból mertem rá egy jó adagot. Egyből kaptam egy finom kis tojássalátát a halacska mellé.
Jó étvágya volt hozzá Steffel Csabának.
Mezőföldi halászlé
Mezőföld halászleve attól más, mint az összes magyar különlegesség, hogy kizárólag pontyból készül. Ráadásul a halat is a helyi tavakban fogják. Mindezt a bikácsi Zichy Park Hotel vezető konyhafőnöke mesélte el nekem a közelmúltban. Érdemes oda kirándulni, mert Sebők István számtalan helyi, ősi paraszti receptet kutatott fel, újragondolta, és azokat ott mind meg is kóstolhatod!
Hozzászólás zárolva.