Megfázás cikkek

Szezonális nátha és koronavírus - angol tudósok vizsgálják az összefüggéseket
Életünk során számtalan alkalommal fertőződhetünk meg olyan koronavírussal, melynek a következménye csupán egy könnyen kiheverhető, egyszerűbb megfázás lesz. Most angol kutatók azt vizsgálják, hogy azok, akik ilyen betegségen korábban átestek, vajon kellő immunitást szereztek-e a COVID-19 ellen is.

Fújd ki rendesen!
Igenis el lehet kapni a náthát, és ha nem figyelünk oda, akár középfülgyulladást is okozhat. Ezért is nagyon fontos, hogy ne vegyük félvállról a betegséget, és ha megtehetjük, maradjunk otthon pár napig. Dr. Tóth Eszter, a Duna Medical Center fül-orr-gégész szakorvosa elmondja, hogyan keveredjünk ki minél előbb a náthából, hogyan fújjunk helyesen orrot, és mikor használjunk orrcseppet.

Front söpri el a szürkeséget!
Egy szombaton érkező hidegfront vet véget a ködös napoknak. A légköri változás erős széllel, némi csapadékkal és intenzív panaszokkal érkezik…

Szokásaink rabjai vagyunk
Vagy a saját tapasztalat vagy a gyógyszerész véleménye az első, amikor megfázásra, influenzára veszünk valamilyn gyógyszert. Ez derült ki egy friss kutatásból, amit egy több mint 100 esztendős cég végzett, mely éppen e két betegség leküzdéséért dolgozik. Egy hét alatt 400, 20-55 év közötti vásárlót kérdezett meg, akik az elmúlt 12 hónapban megfázás vagy influenza tüneteit enyhítő készítményt vásároltak.

Berobbant a tél, de a java csak most jön!
December első napjain megérkezett az igazi tél, havazással, és fagyokkal. A folytatásban ugyan jelentős csapadék már nem várható, de igen kemény hajnali fagyok, azok igen!

Így kerüljük el a betegségeket az ünnepek előtt
Hamarosan lehull az első hó, közelednek az ünnepek, azonban a kisgyermekes családokban a csodavárást gyakran betegségek rontják el. Óvodás korú gyermekeknél kezdődik az az időszak, amikor a betegségek, és az orrfújás szinte mindennapossá válnak. Hogyan óvjuk meg a kicsiket, hogyan pallérozzuk immunrendszerüket a közösségbe kerülés után? Dr. Sebő Zsuzsanna homeopata gyermekorvos most néhány jó tanáccsal igyekszik ellátni az aggódó anyukákat és apukákat.

5 fontos tipp az őszi egészségért
Az őszi hirtelen lehűléssel a megfázásos megbetegedések is gyakoribbá válnak, melyek évente több százezer embert érintenek. Odafigyeléssel azonban sokat tehetünk annak érdekében, hogy elkerüljük a komolyabb szövődményeket. A K&H gyógyvarázs mesedoktorok program segít felvenni a harcot a náthával, hogy akár mesedoktorként is helyt tudj állni, hiszen a kórházak most új időpontokkal várják az önkénteseket!

Legyen a slágered az idénygyümölcs!
Bár mostanában sokat játszadozik velünk a szeszélyes időjárás, mégis kijelenthetjük: a náthaszezonnal karöltve megérkezett az idei ősz is. Ilyenkor mindig kérdésessé válik, hogyan ússzuk meg a betegségeket?

Lassú hajóhintába ül a vérnyomás
Erős lehűlést hozott a hét eleji hidegfront, az átlag alá csökkent a hőmérséklet. Reggelente előfordulnak már fagyos helyek is, és általában délután is hűvös az idő. A napsütés ugyan legalább javít valamit a helyzeten, és a viharos szél is mérséklődött, de a késő nyárias idő egyelőre nem tér vissza. Az előrejelzések szerint vasárnap kezdődik egy rövid melegedés, de hétfőn délután egy újabb hidegfront ennek is véget vet egy időre - tájékoztat Pintér Ferenc, a Meteo Klinika igazgatója.

Ezeket jó tudni a nyári megfázásról
A nátha nem válogatja meg az évszakokat: bárkit utolérhet a legnagyobb kánikulában is, amikor gyanútlanul készülődik a vakációra. A megfázásnak több oka is lehet. Dr. Somogyi Katalin, a hévízi NaturMed Hotel Carbona főorvosa az alábbiakban összefoglalja a legfontosabb tudnivalókat, és arra vonatkozóan is tanácsot ad, hogyan kúráljuk magunkat.
Rászolgál a nevére!
Az áprilisi időjárás „legendásan” szeszélyes szokott lenni, és nincs ez másképp ebben az évben sem. Noha még csak bő egy héten vagyunk túl, volt már részünk nyáriasan meleg napokban és heves helyi zivatarokban is, miközben országszerte inkább a csapadékhiány jellemző. A hőmérséklet a hétvégén az ilyenkor szokásos átlag körül alakul, miközben napos és felhős időszakokban is lesz részünk!
5 hasznos tipp a téli megfázások ellen
Orrfolyás, torokfájás, tüsszögés – ha beköszönt a tél, megjelenik a megfázás, az influenza is. Minden télen sok százezer ember betegszik meg hosszabb-rövidebb időre. Hogyan tehetünk a legtöbbet egészségünk megőrzéséért, immunrendszerünk védelméért? Az Anna Egészségpont orvosa 5 hasznos tanácsot gyűjtött össze.
5 gyógynövényes tipp megfázásra
Egy kis odafigyeléssel és a bükki füvesember javallataival megelőzhetjük a felsőlégúti, megfázásos panaszokat. Szabó Gyuri bácsi most a gyógyteák mellett az illóolajok használatára is tippeket ad.
Titokzatos tünetek és szövődmények...
Megfázás vagy influenza szövődményeként is jelentkezhet az elhúzódó köhögéssel járó hörghurut. Ha a betegség tünetei évente visszatérően, átlagosan három hónapon át jelentkeznek, a tüneti kezelés mellett javasolt a háttérben álló okokat is felderíteni.
Csipke, fürtös menta, kakukkfű – várjuk egészségesen a tavaszt!
Mától gyakorlatilag tavasz van, de ez a hőmérőkön nem nagyon látszik. Tél végére a kellemetlen megfázások, a bedugult orr, a kaparó torok egyre több embernél fordul elő. Szabó Gyuri bácsi, a bükki füvesember gyűjtött össze néhányat azokból a gyógynövényekből, amelyek segítenek gyorsan kilábalni a megfázásos megbetegedésekből. Ha bodza, menta és kakukkfű van otthon, már sokat tettünk a megelőzésért!
Hódoljunk a téli örömöknek - egészségesen
Egyet jelentenek a megfázásos és influenzás megbetegedésekkel a téli hónapok. Az évszaknak nem megfelelő öltözék, a borongós idő és a korai sötétedés miatti rossz hangulat, a kevés napfény, valamint a nyári hónapokhoz képest kevesebb természetes vitaminforrás mind felelősek lehetnek a megbetegedésekért. De valóban elkerülhetetlen, hogy lázas betegen nyomjuk az ágyat? Megúszhatjuk meghűlés vagy influenza nélkül a telet?
5 jel, amiből csecsemőknél felismerhető a fülgyulladás
Kisgyermekek és óvodások már könnyen elpanaszolják, de hogyan deríthetjük ki, ha csecsemőnknek fáj a füle? Az ebben az életkorban előforduló fülgyulladás okairól és tüneteiről dr. Holpert Valéria fül-orr-gégészt, a Fül-orr-gégeközpont orvosát kérdeztük.
Megfázni 40 fokban? Van rá esélyed!
A legtöbb időt a nyári hőségben is a munkahelyünkön töltjük. Hogy a nagy meleg az irodában is elviselhető legyen, klímát kapcsolunk, ám, napokon belül náthásan, torokfájósan fekszünk otthon, míg kint 36 fok felett táncol a hőmérő higanyszála. Hogyan kerülhetők el a kellemetlen panaszok?
Gyömbéres, mézes ital megfázás ellen
Nem is mondanám receptnek az alábbi leírást, az viszont igaz, hogy nagyon jó szolgálatot tesz megfázás, meghűlés esetén ez a gyors ital. Átmelegít, a gyömbér fertőtlenít, a méz szintén antibakteriális hatású, és inkább ilyen természetes készítményeket igyunk, mint a gyógyszertári forró, méregdrága italporokat.
Veszélyes a lábon kihordott megfázás!
Több liternyi forró tea, citrom, méz, használt zsebkendők tornya, rosszabb esetben pedig gyógyszerek hada? Ugye ismerős? Vajon csak egy egyszerű megfázásról van szó, vagy egy komolyabb influenzával nyomjuk otthon az ágyat? A tünetek egyformán kellemetlenek, azonban korántsem mindegy, hogy melyik kórokozóval állunk szemben.
Az orrdugulás 3 leggyakoribb oka
Az állandó orrdugulás nemcsak a nappalokat nehezíti meg, de a nyugodt alvást is akadályozza. Vajon mi válthatja ki, és hogyan orvosolhatjuk a problémát? Szakember segít.
6 hasznos tanács a légkondi helyes használatához
A nyári hőséget gyakran csak klímával tudjuk elviselni a lakásban, a munkahelyükön vagy az autóban. Azonban amennyire hasznos, annyira ártalmas is lehet a használata. Adunk pár tippet, mire figyeljünk oda a klímahasználatnál.
Levegőt a kicsinek!
Ha az újszülött, vagy a csecsemő orra eldugul, mindig nagy izgalmat jelent a szülőnek. Mivel a kicsik csak az orrukon át vesznek levegőt, ezért egy nátha is képes jelentősen megnehezíteni a nyugodt alvást és az evést. A megoldási lehetőségekről dr. Hidvégi Edit, a Budai Allergiaközpont gyermekgyógyásza tájékoztatott.
Lelkileg is megviseli az anyákat a megfázás
Gyereknevelés, munka, háztartás…. az anyukák sokszor a legügyesebb zsonglőröket is megszégyenítő módon egyensúlyoznak a teendőik között. Mi történik azonban akkor, amikor az összhang megbomlik és egy kisebb betegség, akár egy megfázás ledönti lábukról a mindent megoldó édesanyákat? A pszichológus szerint ez az egész családra negatív hatással lehet, leginkább mégis az érintettet, vagyis az anyát viseli meg lelkileg.
Tüsszögsz? Így különböztesd meg a tüneteket!
Tüsszögés, orrdugulás, kaparó torok és kínzó köhögés – az allergia és a megfázás tüneteit könnyen össze lehet téveszteni. Egy nagyszabású kutatás szerint az allergiások mindössze 10 százaléka ismeri fel biztosan, ha a panaszait meghűlés okozza, ezért utánajártunk, hogyan lehet megkülönböztetni a két állapotot a megfelelő kezelés kiválasztása érdekében.
Mézpasztillával gyógyítanak a magyar gyógyszerészek
Magyar gyógyszerészek csapata hosszú évek munkájának eredményeként fejlesztette ki a Floney® Mézpasztillát, amely kiváló lehetőséget biztosít a megfázás megelőzésére és kezelésére egyaránt. Maga a technológia innovatív és távlatokba mutató, mert egy új aktív hordozóanyagra, a szilárd mézre épül.
A tüdőgyulladás tünetei
A tíz vezető halálok között van a tüdőgyulladás világszerte, pedig azt gondolhatnánk, hogy manapság egy ilyen betegség könnyen gyógyítható. A gyógyuláshoz az idejében megkezdett kezelés fontos lenne, a betegek többsége azonban nem fordul orvoshoz, amíg nem tapasztal súlyosabb tüneteket. Pedig a betegség nem minden esetben okoz erős köhögést, vagy magas lázat, sokszor csak enyhe, meghűléses panaszok jelentkeznek.
Zöld varázs, folyékony rubin - préselj vitamint!
Újra eljöttek a hűvös, nyirkosak a reggelek. Nagy a hőmérséklet-különbség a nappalok és éjszakák között. Szervezetünket is megviseli az évszakváltás. A baktériumok, vírusok terjedésének kedvez ez az időszak. Ilyenkor gyakoriak a megfázások. Ám ez kivédhető, ha erősítjük immunrendszerünket friss, éltető levekkel.
5 tipp őszi immunerősítésre - gyógyszerek nélkül
A nyirkos, hideg őszi idő kedvez a megfázásnak, egyre több a köhécselő, szipogó ember körülöttünk. Előzzük meg a bajt, és turbózzuk fel az immunrendszerünket, gyógyszerek nélkül. Van ehhez 5 természetes tippünk!
Hogyan kezeljük az őszi fülkürt hurutot?
Felső légúti hurutot, náthát követően gyakran alakul ki füldugulást, átmeneti halláscsökkenést okozó fülkürt hurut. Az esetek többségében nem súlyos, de gyakran hosszan tartó betegség - ha nem kezeljük megfelelően - akár középfülgyulladáshoz is vezethet.
Miért ne szedj náthára antibiotikumot?
Az ősszel együtt megérkezett a náthaszezon is. A hirtelen jött lehűlés megviseli a szervezetet, ebben az időszakban többen betegszenek meg, gyakoriak a felső légúti betegségek. A mielőbbi gyógyulás reményében sajnos még mindig sokan esnek abba a hibába, hogy a házi patikából, egy korábbi betegségből megmaradt antibiotikummal kezdenek öngyógyításba, vagy nem az orvos utasításainak megfelelő mennyiségben és ideig szedik a felírt gyógyszereket.
Tippek a betegség nélküli tanévkezdéshez
Amint elkezdődik a tanév, néhány napon belül már tüsszög, köhög a gyerek, fáj a torka. Ugye ismerős? Mi ilyenkor a teendő, ha már a szabi is elfogyott? Rögtön orvos, betegállomány, antibiotikum? Segítünk!
Orrcsepp, vagy orrspray?
A jól ismert, régóta bevált orrcseppek mellett ma már a legtöbb gyártó orrspray formában is forgalmazza termékeit. Milyen szempontok alapján érdemes választani, van-e különbség a csepegtetős és a befúvós módszer közt?
Az orvos szava szent
Érkezik a tavasz és az influenzaszezon is a végéhez közeledik, így érdemes számot vetni a hűvös évszakok tapasztalataival. Egy nemrég készült globális kutatás arra kereste a választ, hogy betegség esetén kinek a tanácsaira, milyen jól bevált módszerekre hagyatkoztunk leginkább, hogy mielőbb meggyógyuljunk. Kiderült, hogy az orvos szava szent.
Azt se tudjuk, mit szedünk be...
Télen gyakran küzdünk megfázással, torokfájással. Egy kutatás szerint viszont nem elég, hogy a többség azonnal elkezd bekapkodni valamilyen készítményt, a válaszadók majdnem fele még a leírást sem olvassa el!
Évezredes trükk, de még mindig beválik
Rózsa, ásványi anyagok, sós víz, eukaliptusz és ópium – még ha elsőre furcsán is hangzik, mindegyik az inhaláláshoz kötődik. Az emberiség története során a különböző népcsoportok, más-más gyógynövények és főzetek hatásában hittek. Ezek közül sokat ma már nem szívesen alkalmaznánk, van azonban olyan, ami évezredek elteltével is megállja a helyét.
Lelki támogatásra is szükségünk van, ha itt a nátha
A megfázás és az influenza minden évben milliók ünnepi hangulatát keseríti meg. Ezek a betegségek nemcsak testünkre, de lelkünkre is hatással vannak, és rosszkedvünk rányomja bélyegét közösségi életünkre is. Mennyiben befolyásolják viselkedésünket ezek a változások? A legfrissebb felmérések erre a kérdésre kerestek válaszokat.
Így kezeld a megfázást gyógyszerek nélkül!
Láz, légúti tünetek,izomfájdalmak, herpesz és társai, - kellemetlen tünetei és következményei a megfázásnak, melyekre hajlamosak vagyunk azonnal gyógyszereket bekapkodni. Pedig felesleges, mert nagyon gyorsan képesek homeopátiás szerekre is javulni…
A magyarok forrón szeretik – és bejön nekik!
Így november táján egyre nagyobb az esélye annak, hogy elkapunk valamilyen szezonális betegséget. A nátha és az influenza kellemetlen tünetei sajnos igencsak ismerősek legtöbbünk számára. Hogy ez az időszak mégse csak a betegségekről szóljon, érdemes tisztában lenni a megelőzés és gyógyítás legfontosabb lépéseivel.
Víz a légkondiban – életveszélyes is lehet!
A hőség ellen egyre több lakásban, irodában védekeznek klímaberendezésekkel, amelyeknek ára és a szervizköltsége is jelentősen csökkent az utóbbi években. Ám a nem szakszerű karbantartás komoly veszélyforrás lehet!
Miért fázunk meg a légkonditól?
A klímaberendezések beltéri egységein állítható a helyiségben kívánt hőmérséklet, a befúvási hőmérséklet viszont nem. Hogy miért érdekes ez? Mert ha valaki a légkondi közelében, három-négy méteren belül ül - ami gyakran előfordul –, csúnyán megbetegedhet.
Megfáztál? Meggyógyulsz a takaró alatt!
A húszfokos verőfényes tavaszi időben gyorsan lekerül rólunk a kabát és a pulóver. Ám a csalóka időjárás könnyen megtréfálhat minket, pillanatok alatt megfázhatunk, és hamar szobafogságra kényszerülhetünk. De ne csüggedj! Van néhány tippünk, hogyan gyógyulhatsz meg takaró alatt…
Veszélyt jelent a száraz orr!
A száraz orrnyálkahártya minden lélegzetvételnél feszítő érzése nemcsak kellemetlen, de számos egészségügyi problémához is vezethet: gyakori orrvérzés jelentkezhet, a betegek fogékonyabbá válhatnak a fertőzésekre.
Egy megfázás is végzetes lehet a kezeletlen cukorbetegeknél
A cukorbetegek mindennapjai eleve bonyolultak, hát még akkor, ha valamilyen betegség ledönti őket a lábukról. Kezeletlen esetben számukra egy egyszerű megfázás is komoly problémákat okozhat, hiszen a vírus vagy baktérium okozta fertőzés jelentős vércukorszint-emelkedést idézhet elő.
Mi tegyünk, hogy télen is egészségesek maradjunk?
A tél hallatán sokaknak rögtön a hideg, a megfázás, orrfújás és az influenza jut eszébe. Pedig ez az évszak sokkal többet tartogat mindenki számára: a hófödte táj gyönyörű látványa, szánkózás és séta a szabadban, síelés kedvenc síterepünkön, vagy korcsolyázás a befagyott tavon. A betegeskedés nem szerves része a télnek, ezért ha szem előtt tartunk néhány olyan apróságot, mint az antibakteriális szappannal történő rendszeres kézmosás, akkor nem kell lemondanunk az értékes élményekről.
Támadnak a téli betegségek!
Bőrbetegség, fel- és megfázás, depresszió, ízületi fájdalmak - csupa olyan probléma, ami akkor jelentkezik, amikor hideg van.Nem is csoda, hiszen ilyenkor legyengül az immunrendszer, és a test nehezen tudja legyőzni a fertőzéseket, baktériumokat, vírusokat.
Megfázásra nagymama gyógymód?
Generációk óta hiedelmeket hordozunk magunkkal arról, hogyan úszhatjuk meg a megfázást. Ha pedig már beütött a baj, igyekszünk házi praktikákhoz nyúlni – ám tudni kell, a jótanácsok közül valójában melyik hasznos. Mivel Kelet- és Közép-Európában a tél különösen hosszú és hideg, nem meglepő, hogy a legtöbb tévhit nálunk és szomszédainknál alakult ki. Nézzük is, melyek ezek, némelyik egészen kacagtató…
Gyógynövényekkel gyógyítsd a torkod!
Ősszel az iskolával, óvodával együtt beindul a felsőlégúti fertőzések szezonja is. Legtöbbször a gyógynövények segítségével megelőzhetjük az orvosi segítség kérést, a gyógyszerek használatát. Nagy választékban állnak rendelkezésünkre gyógynövények, amelyek csodát tesznek!