5 étel az agyműködés felturbózására
Tudtad, hogy vannak olyan ételek amik nagyban befolyásolják az agyunk egészségét? Íme öt étel, ami segít abban, hogy az agyműködésünk egy kicsit fellendítsük.
A korunk előrehaladtával az agyműködés lelassulhat. Ugyanúgy ahogy a testünket, úgy az agyunkat is edzhetjük, és fontos, hogy a megfelelő táplálkozással is karban tartsuk. Vannak olyan ételek, amelyek optimalizálják az agyi funkciókat. A következő listában szereplő ételek segítenek megelőzni különféle problémákat és betegségeket, amelyek ezt a létfontosságú szervünket, azaz az agyunkat érhetik.
Olajos halak
Az olajos halak tele vannak omega-3 zsírsavakkal. Ezek az esszenciális zsírsavak rendkívül fontosak az agyműködés szabályozásához, plusz javítják a kommunikációt az agysejtek között, ezzel pedig növelik az agy általános egészségét is.
Csonthéjas gyümölcsök
Az omega-3 és omega-6 zsírsavakkal, folsavval, E- és B6-vitaminnal ellátott csonthéjasok – a dió, a mandula, a földi- és a bokormogyoró – jót tesznek az idegsejteknek és az őket tápláló glia sejteknek is. Az E-vitamin késlelteti az időskori memóriazavarokat, az esszenciális zsírsavak jelenléte javítja a vérkeringést, ezzel segítve az agy megfelelő működését is.
Chili
100 g chilipaprika 144 mg C-vitamint tartalmaz; ez több mint a guava vagy a narancs C-vitamintartalma. Ez a vitamin nagy szerepet játszik az agy helyes működésében.
Tökmag
A tökmag sok cinket tartalmaz, ez az ásvány pedig javítja a memóriát. Amellett, hogy megfelelő energiával látja el az agyat, a cink az agy általános egészségéhez is hozzájárul. Napi egy marék tökmag, és az agyi károsodás távol marad!
Brokkoli
A C- és K-vitaminban, valamint kolinban gazdag brokkoli kétségkívül remek hatással van az agyra. Míg a kolin egészségesen tartja a neurotranszmittereket és javítja a memóriát, a K-vitaminok (mind a nyolc féle) fellendíti a kognitív funkciókat, ezzel késleltetve az öregedéssel járó demenciát.
forrás: drtihanyi
Ezt is olvasd el:
- A D-vitamin koronavírus elleni hatását bizonyítja egy kutatás
- Szezonális szemproblémák: így óvjuk meg a szemeink egészségét ősszel és télen
- Melanóma, a legveszélyesebb gyilkos: hogyan figyeljünk az anyajegyekre?
Hozzászólás zárolva.