Facebook hozzászólás
233

Hogyan tegyünk szert gyönyörű hajra?

Fodrászunk keze által három órán át méregdrága hatóanyagokkal kényeztetett, frissen mosott és nagy gonddal megszárított frizuránkat világítsuk meg ezer wattos reflektorral – és máris kezd hasonlítani a reklámokban lobogtatott, tükörfényű hajkölteményekhez.

Viccen kívül- felejtsük el a reklámokat, és hajunk egészsége, ereje és természetes fénye  érdekében szívleljük meg az alábbiakat:

Megfelelő táplálkozás

Hajunk tükrözi mindazt, amit elfogyasztunk. Ha nem kapja meg a szükséges tápanyagokat, növekedése lelassul, a hajhullás felerősödik. Gyakori oka a hajhullásnak a szervezetben kialakult vashiány és a következtében kialakult vérszegénység. Ha fogyókúrás étrendünk túl kevés húst, tojást, gabonát vagy borsót és babot tartalmaz, könnyen kiürülnek a vasraktáraink. Friss gyümölcs és zöldség fogyasztása is szükséges, mert csak elegendő C-vitamin bevitele mellett képes a vas felszívódni.

Rendszeres hajvágás

Bár a hajvágás nem serkenti a növekedést és nem is válnak tőle erősebbé a hajszálak, az elvékonyodott, hajformázástól sérült hajvégek eltávolítása egészségesebb benyomást kelt és sűrűbbnek láttatja a hajat. A profi vágás a hosszú frizurán is rengeteget dob – feltéve, hogy a fodrász megérti: tényleg csupán néhány centitől kívánunk megszabadulni…

Ne rongáljuk!

Bár a haj eredendően rendkívül ellenálló és sokmindent kibír, a hozzá nem értő bánásmód megrongálhatja. A túl gyakori dauer, festés, szőkítés valamint a hajformázó szerek használata gyakran visszafordíthatatlan károkat okoz.

A halványító hatású hidrogén peroxid következménye lehet a száraz, törékeny szalmahaj, a kettévált hajvégek.

Vannak, akiknél a hajfesték allergiás reakciót idéz elő, ami a fejbőr viszketésével, duzzadtságával és gyulladásával jár. Ezt megelőzendő a hajfestéket felvitel előtt ki kellene próbálni egy apró bőrfelületen, például a felkar belsején.

A házi használatra szánt hajformázókat lehetőleg ne használjuk minden nap, és minden használat után alaposan mossuk ki a hajból illetve fejbőrünkről.

A nyári hónapokban minél gyakrabban hagyjuk hajunkat magától megszáradni, így kímélhetjük a hajszárító forró levegőjének szárító hatásától.

Adjuk vissza a hajnak, amit elveszünk tőle – használjunk heti rendszerességgel tápláló hajpakolást!

Fodor-Kassai Mónika





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!