Ikertestvérét ölte meg …
Minden bizonnyal Romolus és Remus az első ikerpár, akiknek testvéri küzdelmét pszichológiailag tudjuk értelmezni és a többi iker viselkedésével összehasonlítani.
A vadvilágban, pásztori környezetben nevelkedett ifjak városalapításra adták fejüket, de már az alapítandó város helyében sem tudtak megállapodni. Sorsot húztak, s a Romolus által kijelölt vidéken kezdték a városfalak építését.
Remus bele is kezdett a munkába, árkot ásott, de amit kiásott, testvére azonnal vissza is temette (az ikerpároknál ez tipikus jelenség). Romolus türelmetlenségében erre kijelentette: aki átlépi városfalát, azt megöli. Remus a provokáció hatására birokra kelt vele, s testvére kardjába szaladt.
A fent említett ikerpár már jóval a pszichológiai vizsgálatokat megelőzve bizonyítja, hogy ebben a különleges testvérközösségben, az ikrek helyzetében is van rivalizálás, nem is akármilyen.
Az ikrekről az a képzetünk van, hogy ők tökéletes egységet alkotnak, hiszen az egymáshoz való fizikai közelségük és az, hogy mentálisan is együttfejlődnek, erre enged következtetni.
Már az ikrek születési sorrendje is rivalizálás tárgya: a pár perccel előbb kibújt testvér szereti hangoztatni, hogy ő az idősebb.
Az ikrek különleges figyelmet követelnek mindenkitől, de főleg a szülőktől. Az ikreknél szinte minden szülő belefut abba a hibába, hogy a gyerekek egyformaságát hangsúlyozzák, ugyanolyan ruhában járatják, ugyanabba az óvodába íratják őket, ahelyett, hogy különbözőségüket, egyediség-tudatukat fejlesztenék.
Az ikrekkel kapcsolatban bizonyított tény, hogy a pár valamelyike mindig domináns (az egypetéjűeknél 75%-ban, a kétpetéjűeknél 80%-ban van egy domináns fél). A dominánsabb iker parancsolgat, kezdeményezőbb testvérénél, a másik felett áll.
Ez a párviszony is építi személyiségüket, hiszen a befelé forduló testvér kicsit visszafogja a másik csapongását és fordítva.
Ha a szülők az ikrek rivalizálását rosszul kezelik, könnyen kialakulhat az ügyetlenebb, kisebb félben az állandó kudarcélmény, s úgy érezheti, testvérével ellentétben, ő képtelen szülei igényeinek megfelelni.
Tévhit, hogy a veszekedő, rivalizáló ikrek nem szeretik egymást. Érzelmi kettősség dolgozik bennük: szeretik és egyszerre gyűlölik a másikat. Tudni kell: az ikrek sem egymással, sem egymás nélkül nem bírnak meglenni.
Hozzászólás zárolva.