Facebook hozzászólás
209

„Tedd, vagy ne tedd, de soha sem – próbáld!”

„Vannak barátaim, akik megtették az utat, csodálatos fejlődésen mentek keresztül. Az emberpróbáló út nyugodtabbá, kiegyensúlyozottabbá, boldogabbá tette őket. Egyszer én is szeretném megjárni Caminot…

Az egyik legfontosabb feladatunk, hogy megtaláljuk az utunkat, írja a http://www.camino2.freeweb.hu/. A bölcs tanítás szerint mindegy, hogy melyik úton indulsz el, csak indulj el valamelyiken! A legrosszabb, amit tehetsz, a tipródás, a gyötrődés, a döntésképtelenség, hogy melyik úton indulj el. Néha nehéz választani, de néha kell! Yoda mester is azt mondja, hogy tedd, vagy ne tedd, de soha sem próbáld.

Nem lehet kicsit élni, kicsit szeretni, gyakorító képzős -gat/-get tevékenységeket végezni, csak teljes életet érdemes élni! Amit teszel, tedd tiszta szívből, lelkesedve! Dönts, ami nem jó neked, azt ne erőltesd! Járd az utad, menj végig rajta! Néhol rögös, sáros, máshol porzik. Csak menj, ne nézz vissza, mindig előre! Közben beszélgess el az emberekkel, akik az utadba kerülnek, örülj a virágoknak, a fáknak, a madaraknak, vedd észre őket és boldogítsanak. Néha állj meg, pihenj meg, gyűjts újra erőt. Soha ne bolyongj, hanem legyen célja az utadnak! Mindig hallgass a szívedre, az mutatja az utat. Hidd el, a dolgoknak megvan a maguk rendje, a „folyó tudja, merre folyik”. Látják, az életünk maga az út!

A legfontosabb, hogy harmóniában tudjunk élni magunkkal és a környezetünkkel, ha ez nem megy, akkor nem jól csinálunk valamit. Ilyenkor tegyük fel a nagy kérdéseket, keressük a válaszokat, a helyzeteket, a megoldásukat, s ne törődjünk bele a nem jóba.

Ha nem jó, akkor indulj el, keresd meg a jót! Míg az ember keres, úton van, fejlődik, tapasztalatokkal gazdagodik. Nem véletlenül indultak el már a középkorban világot látni! Van egy zarándokút, melyet nagyon sokan azért tesznek meg, hogy megtalálják magukat, válaszokat kapjanak a kérdéseikre. Nem túlzás azt mondani, hogy megtalálják életük értelmét. Mert az út végén ott a cél, de nem csak a cél a fontos, hanem maga az út, a szellemi fejlődés, a próbatétel, melyet a 800 km hosszú úton megél a vándor. Ez az út Camino, a zarándokút Santiago de Compostelába, Szent Jakab sírjához.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!