Munka cikkek

Mit ne csináljunk az álláskeresés alatt?
Amint belegondolunk, hamar rájövünk, hogy az álláskeresés is egyfajta munka, főleg a munkanélküliek számára. Tudjuk, hogy sok meló van vele és rengeteg mindent kell észben tartani a siker érdekében.

4 újévi fogadalom, avagy tippek, hogy kiegyensúlyozottan induljon az év
Ha újévi fogadalmakról van szó, elsőre szinte senkinek nem a munkája jut az eszébe. Ahhoz azonban, hogy kiegyensúlyozottak tudjunk maradni, jó, ha az újévi fogadalmak közé bekerül néhány olyan terv, amely segít összeegyeztetni a munkát és a magánéletet.

Itt a tökéletes megoldás, ha karrierváltáson gondolkozol
Gondoltál már úgy egy utazásra, hogy az megváltoztathatja az életedet?

Ajándékboltban és piacon is dolgozott Kajdi Csaba
A modellügynökség vezetője arról beszélt, hogy milyen munkái voltak annak idején.

Robot pincérnőt alkalmaz egy étterem a munkaerőhiány miatt
A koronavírus miatt nagyon sok vendéglátós mondott fel, egy cég egy intelligens robotokkal próbálja áthidalni a pincérhiányt.

„Megérte a szabadsághoz vezető rögös út!”
Kevés ember mondhatja el magáról, hogy a munkája a szenvedélye. Észre sem veszi, hogy dolgozik, mert minden perc, amit ezzel tölt, örömöt jelent számra. Íme egy élettörténet, amely azt bizonyítja, hogy megéri bátran belevágni az új dolgokba. Gurics Krisztinának ez sikerült.

Sose add fel – vagy mégis?
Kocsis-M. Brigitta műsorvezető, újságíró. Vagy ahogy ő mondja: „hivatásos mesélő”. Mert bármit csinál, valahogy mindig ott köt ki, hogy történeteket mesél: a televíziós és újságírói munkája során, a BorPortré interjúk alatt, az általa tartott képzéseken vagy éppen akkor, amikor verseket, novellákat ír. Vallja, hogy az élet történetek szövevényes hálója. Hétről-hétre megosztja velünk a gondolatait, egy pohár bor mellett. Ma arról, hogy feladni néha nem csak ér, de hasznos is.

5 tipp, hogy a nyaralás és munka se szenvedjen csorbát
Sokunk számára okoz fejtörést, hogyan tudnánk anélkül élvezni a nyaralást, hogy közben a munkánkon töprengünk? Megéri-e egy-két hétre elengedni a gyeplőt, hogy a tengerparton hátradőlve átadjuk magunkat az élménynek? Vagy inkább érdemes ilyenkor is rápillantani az e-mailekre? Soós Dávid sorozatvállalkozót és üzleti mentort kérdeztük, milyen az ideális időbeosztás a nyaralás alatt, ha közben néha dolgozni is kell.

Pilóták, figyelem! Ez nem leszállópálya!
Bármilyen bámulatos is a XXI. század, erre jobb megoldást még nem sikerült találni. A szeszélyes áprilisban mindig előfordultak fagyok, de a klímaváltozás miatt egyre szélsőségesebb időjárás köszönt a természetre, így a gyümölcsfákra is. Amikor pici voltam, a Kovács nagypapa sem csinálta másként a kertben...

Kisokos munkavállalóknak a kijárási korlátozáshoz
Kijárási korlátozást vezetett be a kormány Magyarország egész területére március 28. és április 12. között. Az ismert HR-szolgáltató és munkaerő-kölcsönző vállalata összegyűjtötte a munkavállalókat érintő legfontosabb tudnivalókat.
20 szakma, amit jövőre már nem tanulhatsz
Jelentősen lecsökkent a választható szakmák száma, a korábbi 760 OKJ-sből kevesebb, mint 200 maradt! Több népszerű foglalkozási ág teljesen kikerült a jegyzékből, több pedig csak iskolarendszerű képzésben lesz majd megszerezhető. Az érettségire épülő szakképzéseket mostantól csak iskolai rendszerben lehet majd tanulni.
Hoppá! Tanulni, tanulni, tanulni – mondják a mai középiskolások is!
Folyamatos önfejlesztés a “titok” nyitja – állítják a mostani gimisek. A problémamegoldó képességet, az idegen nyelvek ismeretét és a folyamatos önfejlesztést tartja a jövő zálogának. A Logiscool programozóiskola kutatásából az is kiderül, hogy a fiatalok 40%-a tudja, hogy milyen munkát szeretne vállalni felnőttként, és arról is van elképzelésük, hogy hol. Sokuk külföldön.
3 meglepő tény a karrier-újratervezésről
Hány éves korban érhet utol a kiégés? Elég a munka vagy hivatást keresel? Hogyan motivál középkorú nőként a pénz? Ezekre a kérdésekre keresik a választ immár negyedszer a január 21-ei Millenáris Startup Campuson rendezendő konferencia szervezői, előadói.
Nem leszel sikeres nő férfi nadrágban
Világszerte folyamatosan növekszik a női döntéshozók száma, ezért a vállalatok számára kiemelt jelentőséggel bír, hogy helyesen értelmezzék a döntések női létből fakadó sajátosságait. Fontos azonban, hogy a nők ne férfias tulajdonságok felmutatásával akarjanak érvényesülni, hanem tudatosan alkalmazzák az üzleti környezet, a munka világának íratlan szabályait, és női mivoltukat megőrizve, e játékszabályok szerint „játsszanak”.
A százéves fodrász története
A 102 éves Shitsui Hakoishi nyolcvanöt éve dolgozik fodrászként, és egyelőre nem tervezi, hogy nyugdíjba menne. A japán Idősek napja ünnepe alkalmából a kameráknak mesélte el élettörténetét.
Hová szedjük a sátorfánkat?
Budapest környékén számos apró, vagy nem is olyan apró település várja a fővároshoz kötődőket, akik valamilyen oknál fogva Budapest határán kívül jobban megtalálnák otthonukat. Most megmutatjuk, hova költözz, hogy legyél nem-budapesti budapesti!
Már ketyeg a karácsonyi vekker
Ki ne ismerné az érzést, amikor az ünnepi készületek alatt minden egyszerre a nyakunkba szakad? Takarítás, sütés-főzés, ajándékok beszerzése, és ha ez még mind nem lenne elég, ott az év végi hajtás a munkahelyen. Ha nem figyelünk oda, a rengeteg elvégzendő feladat felemészt bennünket, és mire eljönne az ünnep, az el nem végzett teendők miatt stresszesen állunk majd a fa alatt. Ennek azonban nem kell törvényszerűen így történnie. Az alábbiakban a Perfekt szakértője segít abban, hogyan érdemes 3 lépésben letenni a munkát, és nyugalomban eltölteni az ünnepeket.
Ki szeret itt biciklizni?
A felnőttek 70%-a kerékpározik valamilyen gyakorisággal nálunk - derült ki egy friss kutatásból. 17%-nak ez az elsődleges közlekedési eszköze, 38 % legalább hetente biciklire ül. A Dél-Alföld a legbringásabb régió, a budapestiek 16%-a hetente többször közlekedik biciklivel - adta közre a Magyar Kerékpárosklub és az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
Tégy mérlegre mindent!
Megéri! Már csak azért is, mert a világ legkiszámíthatóbb embere - legyen férfi vagy nő! Igen, barátaim, egy igazi mérleg maga a tökéletes biztonság. Nem hangos, nem kiabál, bölcs mosollyal, teljes nyugalommal oldja meg a dolgokat! De, ha Te vagányságra vágysz, abban is biztosan benne van, hátul biztosan fogja a kezedet, és engedi, hogy szárnyalj!
Otthon nem idegesít a főnök
A magyar munkavállalók 5 százaléka dolgozik túlnyomórészt otthonról, ugyanakkor 34 százalékuk próbálta már valaha a home office-t. Ők a legfontosabb pozitívumként az időspórolást és a kevesebb stresszt említették – derül ki az ismert lakáskassza országos, reprezentatív kutatásából. Az eredmények alapján a többség szeretne a jelenleginél többször távmunkában dolgozni, amelyhez a szükséges lakásfeltételek közül a külön dolgozószobát és az elkülönített dolgozósarkot említették kiemelten. A szakértő szerint annak, aki önálló dolgozósarok vagy dolgozószoba kialakításában gondolkodik, érdemes előre tervezni, hogy átgondolt, a családi élet harmóniáját is megőrző megoldás születhessen.
Robbabás előtt a szüzek
Óriási lendülettel vágsz neki az év hátralevő részének, és ehhez csak gratulálni lehet! Pörgésed másoknak is feltűnik majd, és szívesen csatlakoznának hozzád, ezért érzelmi kapcsolataidban némi gondok keletkezhetnek. Míg a magánéleted igen változatosan alakul, a munkádban nyugalom honol. Mélyreható változásokra nem kell számítanod, csedben, nyugodtan, precízen végezheted a dolgodat, ahogy eddig is.
3+3 tipp a tuti munkahelyért
Biztonságos és egészséges munkahelyre van szükség ahhoz, hogy a munkatársak nyugodtan, kreatívan tudjanak dolgozni. Az egyik ismert ingatlanfejlesztő- és az építőipari világcég például az egészségügyi wokrshopoktól az irodai jógáig mindent bevetettek.
Mire képesek a divatdiktátorok, ha kicsik?
Ezt sem lehet elég korán kezdeni! Egyre több gyerek érzi magáénak a kifutót Magyarországon is, több ezren jelentkeznek, hogy modellek lehessenek - mondja Bartalovics Ildikó, a Fashion Kids Hungary Modellügynökség vezetője.
Így betegedsz bele az ülőmunkába
Túl sokat ülünk, keveset mozgunk, táplálkozásunk is gyakran egysíkú. A szakorvos szerint testünk nem bírja ezt az életmódot, és egyre több a mozgásszervi megbetegedés, a szív- és keringési rendellenesség, az anyagcserezavar. Az átlag magyar majdnem hat órát ül egy nap, és vannak, akik akár 10-12 órát is eltöltenek ugyanabban a testtartásban. De vajon mit okozhat az ülő életmód? Dr. Moravcsik Bence Balázs, a Budapesti Mozgásszervi Magánrendelő ortopéd-traumatológusa árulta el, milyen betegségek állhatnak a mozgásszegény élet mögött.
Nyári diákmunka: pánikolnak a balatoni vállalkozók
Nagy a stressz, mert kevés a szakképzett munkaerő, diákokkal próbálják megoldani a problémát, ezért már most idegesek a balatoni vállalkozók. Sok étteremben már most sokat kiabálnak a szezonális munkára szerződött alkalmazottakkal. Pedig a nyár még el sem kezdődött...
Anyának lenni jó!
Ebben a két perces videóban közismert anyukák mesélnek arról, miként élik meg az anyaság örömeit, hogyan osztják be az idejüket, hogy saját magukra és a hobbijukra is maradjon. Mert ugye, anyának lenni jó!
Visszamenne dolgozni a nyugdíjasok majd kétharmada
Az állandósuló munkaerőhiány kapcsán az utóbbi időben többször előkerült egy lehetséges megoldásként a nyugdíjasok újbóli foglalkoztatása. Mit szólnak ehhez az érintettek? Visszamennének-e dolgozni? Ha igen, hova, és hogyan? Mit gondol egy mai nyugdíjas a megbecsültségről, a nyugdíjról a munkáról? A Work Force munkaerőkölcsönző- és közvetítő ezekre a kérdésekre kereste a választ több mint 2000 nyugdíjas megkérdezésével.
Meglepő adatok derültek ki a nőkről
Valóban kevesebb kislány születik, mint kisfiú? Hosszabb életre számíthatnak a nők, mint a férfiak? És vajon hogy állnak a magyar nők iskolai végzettség, munkavállalás, kereset és családalapítás tekintetében? Összegyűjtöttünk néhányat a KSH nőkkel kapcsolatos adataiból.
Kossuth Zsuzsa emlékév: köszönet az ápolóknak
Kossuth Zsuzsanna az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején a magyar egészségügyi ellátásban és a sebesültek ápolásában olyan maradandó cselekedetet valósított meg, amellyel jóval megelőzte saját korát. Születésének 200. évfordulója alkalmából a Magyar Ápolási Egyesület Kossuth Zsuzsanna emlékévet hirdetett 2017-ben.
9 elszánt nő, akik valóban aranyat érnek
Észrevétlenül, a háttérben teszik a dolgukat és nem is gondolnak arra, hogy munkájukkal az egész társadalom jólétének megteremtéséhez és fenntartásához járulnak hozzá nap mint nap. Ők 9-en az idei Richter Aranyanyu Díj díjazottjai. Ismerd meg őket!
Lehet, hogy a nők rossz helyen keresik a siker titkát?
A nők nap mint nap kihívásokkal kénytelenek szembenézni, miközben igyekeznek a lehető legtöbbet nyújtani az életük legfontosabb területein, így a munkahelyen, a kapcsolataikban és a mindennapi jólétük tekintetében. Vágyaik és ambícióik ellenére azonban sokan azt érzik, hogy akadályok állnak az útjukban. Egy új, globális kutatás rávilágított arra, hogy a nők valószínűleg rossz helyen keresték a megoldást, amely mindvégig karnyújtásnyira volt tőlük. Ugyanis kiderült, hogy a nőket leginkább a saját magukkal, vagy pontosabban szólva a „belső kritikusukkal” való törékeny kapcsolatuk gátolja a kiteljesedésben.
Nyugdíjat, de miből?
A nyugdíjas években remélt jövedelmük mértékétől, valamint a súlyos betegségektől tartanak leginkább a magyarok a felmérések tanúsága szerint. Nem is alaptalanok az aggályok: az MNB tanulmánya is az mutatja: csak 2030-ig biztosak a hazai nyugdíjak. Ennek tükrében még riasztóbb adat, hogy a 18- 65 év közötti lakosság mindössze 10 százalékának van megtakarítása.
Válsághelyzetek, avagy miért unjuk meg azt, ami van?
Megunjuk a társunkat, elegünk van a munkánkból, egyszerűen azt érezzük, hogy valami másra vágyunk. Változtatni szeretnénk, ám egy darabig toporgunk, halogatunk, mire végre továbblépünk. Miért következik be időről időre, hogy megunjuk azt, ami van?
Hoppá! Világsztárral fog turnézni Bebe?
Bebe komoly tárgyalásban van a ’90-es évek egyik legnagyobb sztáregyüttesének, a Culture Beat-nek a frontemberével, Tania Evans-szel. Vajon mi lesz ebből?
12 tipp az egészséges irodai munkához
Azt gondolhatnánk, hogy egy irodában dolgozni teljesen veszélytelen, ám az ülőmunkának valójában számos egészségkárosító hatása lehet. Védjük ki ezeket! A legjobb tippeket dr. Mármarosi István, az Oxygen Medical foglalkozás-egészségügyi szakorvosa segítségével gyűjtöttük össze.
Ilyen május elsejénk még sosem volt!
A papa munkatársait a közeli presszóban szedtük össze, ahol pár sör és az én egygombócos citrom fagyim után már elég vígan szállt a zeneszó, ének. De nem csak erről szól a nóta. Szóval, mit is ünneplünk ma?
6 tipp a sikeres karrierváltáshoz
Úgy érzed elakadtál, és valami másra vágysz? Nem szereted a munkádat, vagy nem találsz számodra megfelelő munkahelyet? Lehet, hogy egy új szakma a megoldás! Tippjeink segítenek, hogy könnyebb legyen a döntés!
5 tipp, hogy hétfőn is öröm legyen a munka
Akár cégtulajdonosként, vállalkozóként vagy alkalmazottként is gyakran szembekerülhetünk a motiválatlansággal, amely jelentős mértékben megnehezítheti a napi munkavégzésünket. Dr. Ivan Misner, a Business Network International (BNI) alapítója és számos, üzleti témájú bestseller szerzője 5 olyan tippet árul el, amellyel ismét örömteli lehet a munka!
Éjszakai műszak az irodában
A nappali takarítás egyre népszerűbb Nyugat-Európában, ebből kifolyólag a takarítók szerepe megváltozott: már nem láthatatlan, éjszakai műszakosok, hanem a nappali munkamenet szerves részei. Az irodai takarítások több mint fele kora reggel, vagy munkaidőben zajlik, szemben a magyarországi gyakorlattal - állapította meg egy felmérés.
Minden a külsőségekről szól
Mennyire vagyunk elégedettek magunkkal? Mennyiben befolyásolnak minket az ideálok? Mi fér bele és mi nem, a szépségért folytatott harcba? Egy nemrég készített, 1000 fős felmérés kereste ezekre a kérdésekre a válaszokat. Dr. László Zsolt plasztikai sebész és Dr. Hevesi Kriszta pszichológus értékelik az eredményeket.
A szép emberek tényleg sikeresebbek?
Mennyire segít a vonzó, igényes külső a munkavállalásban és párkeresésben? Mennyiben járul hozzá az önbizalom és a magabiztosság a magánélet és karrierépítés sikeréhez? Mit tehetünk természetes szépségünk és lelki egyensúlyunk megőrzése érdekében? Ezeket a kérdéseket járjuk körül Soltész Krisztina pszichológus és Illés Fanni paralimpikon-szépségkirálynő segítségével.
Betegen is dolgozunk! Ez nooormááális?
Világviszonylatban nézve évente 2-3 alkalommal esünk át megfázásos, influenzás megbetegedéseken az őszi-téli szezonban, és átlagosan 5 napig tart a felépülés. Sokszor azonban nem pihenéssel, hanem munkával töltjük a gyógyulás napjait is. Miért nem maradunk otthon?
Ez igen! Ilyen ruhákban járnak majd a MÁV-dolgozók!
A Máv nettó majd egymilliárdot költött az új egyenruhákra, melyekből az első kollekció hamarosan látható lesz a dolgozókon. Már éppen ideje volt a változtatásnak.
6 módszer a harmónia megtalálására
A boldogság és a harmónia a leggyakoribb életcélok közé tartoznak. Azonban nem mindig könnyű feladat elérni, hogy harmóniában élhessünk önmagunkkal és a világgal. Az alábbi 6 módszer segíthet.
Hajón dolgoznál? Ezek nélkül el se indulj!
Ezer és kétezer euró körüli összeget keres havonta egy folyami vagy óceánjáró hajón dolgozó magyar. Hiába támasztanak szigorú követelményeket a munkáltatók, sokan képzettség nélkül és alacsony nyelvtudással vágnak neki a nagy kalandnak.
Erre egy többgyerekes anyának esélye sincs!
Bár alkalmas lenne rá, sok nő az anyaság miatt nem juthat feljebb a munkahelyi ranglétrán. A jogász-pszichológus konkrét megoldást javasol, mert szerinte létezik az üvegplafon elmélet.
5 dolog, amit még ma másképp kell tenned!
Sokan csak a haláluk előtt , vagy nagy betegen döbbennek rá, mennyi minden másképp kellett volna tenniük az életük során. Amíg mindennapjainkat éljük, megfeledkezünk arról, sorsunkról elsősorban mi döntünk. Változtassunk tehát, amíg nem késő, amíg lehet!
Ráérünk még vagy most vágjunk bele?
Sokan hajlamosak halogatni a rájuk váró feladatokat, és csak akkor kezdenek bele, ha már szorítja őket a határidő. Remek kifogásokat találnak ki önmaguk számára, melyek segítségével hatékonyan megelőzik a bűntudatot, és a végén már ők is elhiszik, nem is tehettek volna másképp.