Életforma.hu


Egy hamburger elfogyasztásával 4000 liter vizet „rágunk meg”

Egy hamburger elfogyasztásával 4000 liter vizet „rágunk meg” 

Összeállt a Red Bull Basement University világdöntőjének a csapata, ahol hazánkat az IWI projektje, vagyis Guthy Máté és Popovics Kinga képviselik majd. Az idén online zajló, inkluzív ötletbörze a jövő innovátorait és gondolkodóit tereli egy mederbe, a legnagyobb fiatal koponyák gyűlnek össze decemberben, hogy megreformálják a diákéletet és pozitív hatást gyakoroljanak a világra.
Gardróbfrissítés fenntartható módon

Gardróbfrissítés fenntartható módon 

Gardróbfrissítés ősszel? Gyakran előfordul, hogy a ruhásszekrényben található darabok csak egy egészen kis hányadát használjuk rendszeresen, miközben a hátsó sarokba szorult kincsekről megfeledkezünk. A következő tippek segíthetnek a ruhatár fenntartható módon való frissítésében.
Ezekkel gyógyítják a COVID-ot a kórházakban

Ezekkel gyógyítják a COVID-ot a kórházakban 

Kezdetben úgy tűnt, csak légzőszervi problémákat okoz a Vuhanból vándorútra kelt koronavírus. Ma már azt is tudjuk, hogy olyan szervi elváltozásokat, maradandó szövődményeket generál egyeseknél, ami ellen az orvostudomány minden erejével próbálja felvenni a harcot. Laikusok számára is érhető lista, hogy jelenleg mely gyógyszerekkel és egyéb módszerekkel kezelik a betegeket a kórházakban. 
Itt az anti-aging új dobása

Itt az anti-aging új dobása 

Az anti-aging orvoslás módszere a külső-belső szépség és az egészség összefonódó egyensúlyára helyezi a hangsúlyt. A kulcs az egyénre szabott és az életkornak megfelelő terápiákban rejlik.
Virtuális térbe költözik a Vállalkozók Hete

Virtuális térbe költözik a Vállalkozók Hete 

Online és televíziós közvetítéssel kerül megrendezésre az idei Fiatal Vállalkozók Hete november 19-én és 20-án. Az ingyenes üzleti show előadói lesznek mások mellett Dr. Birkner Zoltán, az Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, Gerendai Károly üzletember, valamint a Netpincér, a Ravak, a Panyolai Pálinka és az Oázis Kertészet első emberei is. A műsorvezető Gundel Takács Gábor.
Eldobhatjuk lassan az összes plasztikkártyánkat?

Eldobhatjuk lassan az összes plasztikkártyánkat? 

20 évvel ezelőtt menőnek számított, ha valakinek tucatnyi plasztikkártya volt a zsebében, de ez most már a múlté. Az okostelefonok hiánytalanul tudják adathordozóként helyettesíteni a kártyáinkat, ráadásul a technológia fejlődésével egyre több előnyt is tudnak biztosítani. Egy alkalmazásban lehető vált, hogy végtelen számú kártyát lehet egyszerre megjeleníteni, az elfogadóhelyeket szűrten is meg lehet tekinteni, de a platform megmutatja azt is, mennyit spóroltunk meg a kedvezmények kihasználásával.
Menstruációra ezek a leghatékonyabb görcsoldók

Menstruációra ezek a leghatékonyabb görcsoldók 

Szakértők szerint tízből négy nő napjait keseríti meg minden hónapban a menstruáció, melyet a szakma a 'csalódott méh könnyeként' is nevez. Igaz, hogy sokan nyúlnak egyből gyógyszer után a fájdalmak enyhítésére, holott rajtunk is múlik, mennyire viseljük könnyen a „nehéz” napokat?
Elkészült az ország poloskatérképe

Elkészült az ország poloskatérképe 

Az elmúlt öt évben vált tömegessé a jelenléte Magyarországon az invazív címeres poloskáknak – derül ki a 14 ezer kérdőívkitöltő válaszait összesítő felmérésből, amely alapján kirajzolódott az országos poloskatérkép. Nincs már olyan térsége az országnak, ahol ne jelentek volna meg ezek a rovarok, amelyeket lakosságarányosan a legnagyobb számban a déli megyékben észlelnek.
Az első találkozás a nőgyógyásszal

Az első találkozás a nőgyógyásszal 

Egyszer minden kislányból tinédzser lesz, ezért olyan bizalommal teli kapcsolatot kell addig kialakítanunk vele, hogy bármilyen témában tanácsot kérhessen tőlünk. A fogamzásgátlás kérdésköre pont ilyen, és nagyon fontos, hogyan készítjük őket fel a nőgyógyásszal való első találkozásra. Október a női egészség hónapja.
A cukor története

A cukor története 

A napjainkban sokszor „ellenségnek” kikiáltott cukor valójában évszázadok óta jelen van az emberiség életében, melynek eredményeképpen jól ismerjük már hatásait a főzésben-sütésben, és az emberi szervezetre gyakorolt hosszútávú hatásával is tisztában vagyunk. De valójában milyen múlttal bír a napjainkat megédesítő cukor?

Legjobb céges ajándékok COVID idején 

Az idei év sok szempontból rendhagyónak bizonyult, és mostanra borítékolható, hogy a karácsonyi időszak sem a megszokott módon alakul. Ám a home office sem lehet akadálya annak, hogy a cégek méltóképp köszönjék meg az alkalmazottaiknak és a partnereiknek az együttműködésüket. Ehhez pedig olyan céges ajándékok dukálnak, amikre korábban gondolni sem mertünk.

Egy 135 éves márka megújul 

Az AVON idén ősszel egy teljesen új oldaláról mutatkozik be. A márka ugyanis sokkal több erőt és értéket foglal magában, mint azt hinnénk. Ugyanúgy, mint ahogy egy rúzs sem csupán smink, hanem a nőiesség és önbizalom jelképe.

Ők lettek idén a Kutyabarát-hely díjazottjai 

A koronavírus-járvány okozta nehézségek ellenére, a turizmusban és vendéglátásban működő kutyabarát szolgáltatók legelhivatottabbjai 2020-ban is megmutatták kutyabarátságukat. A kiírók pedig idén eltörölték a nevezési díjakat.

Ezeket soha ne öntsd a lefolyóba! 

Sajnos még mindig jellemző ránk, hogy olyan háztartási hulladékokat öntünk a lefolyóba, amik nem oda valók – derül ki egy nemrég végzett társadalmi kutatásból. Pedig mi is felelősek vagyunk, és sokat tehetünk azért, hogy megóvjuk a víz- és szennyvízvezetékhálózatot, ezzel együtt pedig a természetes vizeinket is.

Ezt mondja a fiatalokról a magyar TikTok kutatás 

Átfogó kutatás készült a TikTok közösségi platform hazai felhasználói szokásairól. Az idén szeptemberben elkészített online kérdőíves kutatást több mint tízezren töltötték ki, az eredmények elemzéséből pedig kiderült, hogy a TikTok hazai felhasználói bázisának közel kétharmada 18 év alatti fiatal, és a kitöltők 63 százaléka naponta többször is használja az alkalmazást.

Tűzvész után: újjáépíteni Paradise-t 

A National Geographic Documentary Films bejelentette, hogy az Oscar-díjas Ron Howard által rendezett Tűzvész után: Újjáépíteni Paradise-t című filmet a premier alkalmával világszerte megszakítás és reklámszünet nélkül vetíti a National Geographic. Az alkotás magyarországi bemutatója a kaliforniai Paradise település leégésének és teljes pusztulásának második évfordulóján, 2020. november 8-án 21.00 órakor lesz.

3 szakma, ami tönkreteheti az életünket 

Énektanár, aki hangszálgyulladásig énekeltet, sminktetováló, akinek az eszközeitől egy életre allergiásak leszünk és jógaoktató, akinek combizom-szakadással távozunk az órájáról. Bizonyára mindenki tudna mesélni az életéből olyan eseteket, amikor rossz kezekbe került.

Ez vár ránk, ha visszatér a digitális oktatás 

A koronavírus-járvány rendkívüli kihívások elé állította a családokat, tavasszal az online oktatásra való áttérés olykor szürreális helyzeteket teremtett. Bár valós probléma, hogy 100 éve gyakorlatilag ugyanazokkal a módszerekkel tanítottak a pedagógusok Magyarországon, mint napjainkban, és az online platformok úttörők lehetnek a változások felé, mégsem kitörő lelkesedés övezi a digitális oktatást. A legnagyobb kihívás a természettudományok területén és a matematika terén jelentkezett. Öröm az ürömben, hogy az önsegítő csoportok és az online felületek nagy segítséget adnak a gyerekeknek és a szülőknek is a újra megtalálni a lelki egyensúlyt és feldolgozni a tananyagot.

TOP-5: a világ legszennyezettebb levegőjű nagyvárosai 

Az ENSZ nemrég kiadott jelentéséből kiderül: percenként nagyjából 13-an vesztik életüket olyan betegségben, amely közvetlenül vagy közvetve, de kapcsolatban áll a levegő károsanyag-tartalmának emelkedő mértékével.

Varnus Xavér házi templomába bekerült az új orgona 

Varnus Xavér sohasem volt átlagos művész. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy új otthona egy 135 éves templom az Atlanti-óceán partján, ahová bekerült végre a régóta vágyott orgona is.

Gyermekcoaching tanfolyam tudatos szülőknek 

Az ösztönös és a tudatos szülők aránya nagyjából egyenlően oszlik meg Magyarországon - ez derül ki egy most elvégzett, közel 300 fő megkérdezésével készült közvélemény-kutatásból. A felmérés szerint a tudatosan nevelő szülőknek azért fontos az önképzés, mert szeretnének egészséges lelkivilágú gyermeket nevelni, hogy később kiegyensúlyozott felnőtt legyen belőlük.

Aki Kínából rendelne karácsonyi ajándékot, most tegye meg! 

A koronavírus-járvány miatt jelentősen drágultak a nemzetközi szállítmányozási díjak, az Európai Unión kívülről érkező termékek esetében akár több hetes csúszások is fennállhatnak. Ezért aki külföldről rendelne, igyekezzen!

Magyar siker is az Angliában díjazott mammográfiai szoftver 

Magyar radiológusok és mesterséges intelligencia szakemberek is dolgoznak abban a csapatban, amely ez év szeptemberében elnyerte a brit nemzeti egészségügyi szolgálat, az NHS most első alkalommal átadott Artificial Intelligence in Health and Care (Mesterséges Intelligencia az Egészségügyi Gondozásban) díját. A pályázat eredményét Matt Hancock egészségügyi miniszter jelentette be

Ezek a házikedvencek a legfogékonyabbak a koronavírusra 

Sok a bizonytalanság a tekintetben, hogy képesek-e elkapni a koronavírust házikedvenceink, s jelenleg úgy tűnik, hogy a kutyák alig, de a macska- és nyestfélék, valamint a hörcsögök fogékonynak bizonyulnak.

Medence helyett kötélpályán az olimpiai bajnok vizilabdázó 

A háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó figyelme a Bátor Tábor kedvéért terelődött a magasba. Az alapítvány Lépd meg! – égig érő bátorság kampányának nagyköveteként támogatja a súlyosan beteg gyerekeknek sok éve erőt és önbizalmat adó Bátorkodópálya újjáépítését.

Tilla és Lovas Rozi közös Podcastje 

Közös podcaston dolgozik együtt Tilla Attila és Lovas Rozi színésznő. Míg Tilla a Kortárs Felbeszélések műsorvezetője, a fiatal színésznő a Radnóti Színház társulati tagjaként, kollégáival közösen olvassa fel 18 kortárs magyar író 27 novelláját.

Így használd a kedvenc krémeidet! 

Gondolkodtál már azon, hogy mennyi szérum és hidratáló krém jut ténylegesen a bőrödbe egy használat alatt? Valószínűleg gyanítod, hogy a termékek nem 100 százaléka szívódik fel… A bőröd annyit bír és dolgoz fel, amennyire képes. Ismerd meg a trükköket a kedvenc krémeid ránctalanító, tápláló, simító, vagy épp hidratáló tulajdonságait a maximális fokozatra pörgetheted!

Falásrohamok és elhízás: tehetünk ellene 

A falásrohamokkal járó evészavarok egyre gyakoribbak a stresszesebbé váló mindennapok következtében, hiszen ilyenkor hajlamosak vagyunk dominóhatást kiváltó ételekhez nyúlni. De mit tehetünk akkor, ha mi is érintettek vagyunk?

Óriási magyar hangszerfejlesztés 

A tuba feltalálása óta nem történt akkora előrelépés a hangszer fejlődésében, mint amekkorát Szentpáli Roland és Juhász Zoltán hangszerinnovációja jelenthet. A kifejlesztett mechanika ugyanis lehetővé teszi, hogy a muzsikusok állva játszanak a hangszeren, és szabadon mozogjanak a színpadon. A hagyományos és az új játékpozíció közötti átszerelés pedig csupán két és fél percet vesz igénybe.

Hogy kerül a skorpió a gin-tonicba? 

Thaiföldről rendelik a szárított skorpiókat hazánk alighanem legkülönlegesebb gin tonic variációjához. A Neverland szabadulószobák bárjaiban kóstolható polgárpukkasztó ínyencségnek a bartenderek egy vad, csípős, fűszeres világot kölcsönöztek, és aki elég bátor, a végén el is fogyaszthatja a pohár fenekén fekvő ízeltlábút. A budapesti szórakoztatóhelyen található meg egyébként az ország legnagyobb gin tonic választékja, melyek elkészítéséhez a skorpiók mellett olyan speciális alapanyagokat kínálnak, mint a japán málnalevél, a gyöngyhagyma vagy a dzsungelbors.

Csak hat nő űzi ezt a sportot Magyarországon 

Vajon milyen sport lehet az, amit Magyarországon mindössze hat nő űz profi szinten? Eláruljuk: a hölgyek hőlégballon-pilóták, ám alacsony létszámuk nem jelenti azt, hogy ne lehetne csatlakozni hozzájuk.

Erdélyi ízek az új gourmet étteremben 

Hiánypótló étteremmel bővült Budapest gasztro-térképe. Az Andrássy út 41. alatt frissen megnyitott SZÉK-ben a hagyományos székely ízek a legmodernebb konyhatechnológiával találkoznak. Az új étteremben kóstolhatunk csorbalevest, böjtös töltött káposztát, lókodi oldalast, helyben készült zakuszkát és eperfagylalttal tálalt kürtőskalácsot is. Az alapanyagok egy része Erdélyből, székelyföldi kistermelőktől érkezik, csakúgy mint a különleges zöldségpárlatok és minőségi borok.

5 dolog, amiért érdemes társasjátékozni 

Sokan azt gondolják, hogy a társasjáték a gyerekeknek való, az utóbbi években azonban a felnőttek körében is népszerű hobbivá nőtte ki magát ez az aktív, játékos szórakozási forma. Ez pedig nem véletlen: a Budapesti Metropolitan Egyetem saját szervezésű TEDx eseményének két előadója, Győri-Nádai Réka kreatív szakember és Győri Zoltán játéktervező, a Mit játsszunk? vlog alapítói most elárulják nekünk, miért érdemes becsukni a laptopunkat és tévézés helyett is egy jó társasjátékkal tölteni az esténket.

A szexuális felvilágosítás 8 lépése 

Beszélgetni a szexualitásról? Még felnőttek között sem olyan egyszerűen megy, nem csoda hát, ha szülőként, tanárként gondban vagyunk, pontosan miről és hogyan beszéljünk kamaszodó gyermekeinkkel, tanítványainkkal. Viszont mind sürgetőbbé válik a fiatalok mihamarabbi, részletes edukálása e témában.

Kismedence ambulancia nyílt 

Kutatási adatok szerint a 30 év feletti nők közel 30 százalékának volt már úgynevezett inkontinens epizódja, illetve érintett valamilyen mértékben a kismedence problémákban. A vizelet- és széklettartási problémák szinte népbetegségnek számítanak az idős nők mellett azoknál, akik természetes úton szülték meg a gyermeküket.

Ez lett az Ország Salátája 

A saláta szerető közönség álmodta meg az Eisberg új termékét: Az Ország Salátáját. A három héten át tartó szavazáson a jégsaláta, a római saláta, a sárgarépa, a kukorica és az édes frisée győzedelmeskedett. A frissen összeállított gasztro különlegesség már a boltok polcain is megtalálható.

"Szatócsboltot akartam nyitni" - mondja Tomán Szabina 

Nagy ötlete bárkinek lehet, de megvalósítani már kevesen képesek. Vagy azért, mert sokan nem mernek belevágni, vagy mert nem adottak hozzá a lehetőségeik. A Red Bull Basement kezdeményezés most a jövő innovátorait és gondolkodóit tereli egy mederbe, hogy a legizgalmasabb ötletek ne az asztalfiókban végezzék. A projekt magyar zsűritagja, az ország egyik legismertebb vállalkozója, Tomán Szabina már kisgyerekként bátor volt az üzleti életben, igaz, akkor még a nagymama udvara jelentette ehhez a piacot.

A magyarok eszik a legkevesebb halat Európában 

A magyarok több mint 40 százaléka nem eszik elég halat. Még heti rendszerességgel sem, pedig a hazai táplálkozási ajánlás, az OKOSTÁNYÉR® éppen ezt javasolja. A megkérdezettek háromnegyede az íz alapján választ élelmiszert, és az, hogy mennyire egészséges az, ami a tányérunkra kerül, csak az emberek 16 százalékát érdekli.

Ennyit szánunk az egészségünkre 

A magyarok havonta fejenként átlagosan 15 ezer forintot költöttek az egészséggel kapcsolatos termékek vásárlására, legnagyobbrészt gyógyszerekre. Magánorvoshoz a lakosság négytizede jár legalább évente egyszer, főként fogorvoshoz és nőgyógyászhoz, ám ezt a koronavírus-járvány úgy árnyalta, hogy a magánorvoshoz járók 15 százaléka kevesebbet szánt ilyen szolgáltatásra.

ARC-kiállítás november 1-jéig 

Új helyszínen, a XI. kerületi Bikás Parkban várja a látogatókat a 20. ARC kiállítás. Idén zártkörű díjátadón jutalmazták a legjobb pályaműveket, de az érdeklődők november 1-jéig ismét szabadtéren csodálkozhat rá a magyar kreativitásra.

"Az én hősöm"-kampány a Lánygyermekek Világnapján 

Digitális női egyenjogúsági kampányt indít az amerikai World Woman Foundation, a Geometry és több, a WPP holdinghoz tartozó reklámügynökség. A #ShesMyHero, vagyis „Az én hősöm” elnevezésű kampány 60 rendkívüli nő inspiráló történetét mutatja be. A róluk készült 60 perces filmet október 11-én, a lány gyerekek világnapján online mutatják be a World Woman Hour, vagyis a Nők Órája elnevezésű nagyszabású eseményen.

Depresszió: Spanyolország méretű embert érint Európában 

Mindannyian éreztük már úgy, hogy lehangoltak vagyunk, rossz napunk, hetünk van, vagy reggelente nehezebben kelünk fel az ágyból, és semmi sem sikerül – sokak szerint ez már depresszió. Pedig a depresszió nem egyszerű szomorúság vagy rossz közérzet, hanem komoly, orvosi értelemben vett betegség, mely megfelelő kezelés hiányában az életünk minden területét negatívan érinti, és nagyon súlyos következményekkel járhat.

Pink palacsintával a mellrák elleni küzdelemért 

A mellrák élete során minden nyolcadik-kilencedik nőt érinti, a gyógyulás kulcsa pedig a korai felismerés és az időben elkezdett kezelés, amellyel a rosszindulatú elváltozás nagyon jó eséllyel kezelhető. A Rózsaszín Október mozgalom keretein belül minden évben a felismerés leghatékonyabb módszerére, valamint a szűrővizsgálatok fontosságára hívják fel a figyelmet. A főváros legújabb bisztró pubja, a High Five Budapest a kampányhoz csatlakozva egész hónapban rózsaszín palacsintákat és koktélokat kínál vendégeinek, az ezekből származó bevétel 15 százalékát pedig az Egészség Hídja Összefogás a Mellrák Ellen nevű szervezetnek ajánlják fel.

Elindult az ország első randihely-ajánlója 

A tökéletes randi nemcsak a két félen múlik, hanem azon is, hogy milyen helyszínt választanak randevújukhoz. Jó hírünk van azok számára, akik kifogytak a romantikus vagy a rendhagyó helyszínekből: elindult Magyarország első randihelyszín-ajánló weboldala, a tokeletesrandi.hu.

Kiderült, hány magyar visel minősített szájmaszkot 

Minden második magyar fontosnak tartja, hogy megfelelően védjen a szájmaszk a vírus ellen, mégis a megkérdezettek csupán 8 százaléka hord minősített maszkot - derült ki a SzerszamKell.hu 2436 fő bevonásával készített piackutatásából.

Így kerékpározunk mi 

3000 fő bevonásával elkészült az Aktív Magyarország kormánybiztosság támogatásával a Magyar Kerékpárosklub megbízásából a Medián felmérése, amely igen sok szempontból mérte fel kerékpározási szokásainkat. Mindenesetre tény: ugyanannyi kormányzati és ellenzéki kerékpározik!

Íme a magyarországi cipőtérkép 

Milyen cipőt vásárolnak a magyarok a leggyakrabban? Hol hordják a legmagasabb magassarkút az országban? Mely színek a legnépszerűbbek és melyek azok, amiket kerülünk? Hol élnek a legnagyobb lábon az országban, már ami a cipőméretet illeti? Ezekre, és még sok más kérdésre is megtaláltuk a választ az ecipo.hu adatai alapján.

A szülés utáni komplikációk megelőzhetőek 

2017-ben megjelent egy miniszteri rendelet, mely lehetővé teszi a kismamák számára, hogy szülés után 24 órával elhagyják a kórházat. Pontosabban az orvosoknak teszi lehetővé, hogy a kismamát hazaküldjék a csöppséggel együtt, de ennek óriási veszélyei vannak, amiket nagyon nagy hiba lenne figyelmen kívül hagyni!