Életforma.hu


Ez igen! Bikiniben pózol az új főszerkesztő

Ez igen! Bikiniben pózol az új főszerkesztő 

Hosszú idő után először állt fürdőruhában fényképezőgép elé Béres Alexandra és egyből címlapra is került. Nyolc hónapos babájával a Diéta&Fitnesz legújabb számában láthatjuk, aminek ő lett a főszerkesztője is.
A nyugati étrend rontja a prosztatabetegek esélyeit

A nyugati étrend rontja a prosztatabetegek esélyeit 

Egy új kutatás szerint a nyugati emberre jellemző étrend rontja a prosztatadaganatos betegek esélyeit. Dr. Szűcs László, az Oxygen Medical urológusa szerint az életmód és az idejében történő felfedezés egyaránt fontos.

Törnek a csontok és azt sem tudjuk miért 

Hazánkban minden tizedik embert, azaz közel 1 millió magyart érint a csontritkulás, de még a törést szenvedett betegek fele sincs tisztában az állapotával. Az érintettek csupán 20%-a kap megfelelő kezelést, amely nélkül ötször nagyobb eséllyel következik be a következő törés.
Mozgással a mellrák is megelőzhető

Mozgással a mellrák is megelőzhető 

Bizonyított tény, hogy a rendszeres testmozgás nem csupán a hangulatunkra van pozitív hatással, de számos betegség megelőzésében, illetve kezelésében is nagy szerepet játszik. Nemrégiben megjelent kutatások szerint az inzulinszint csökkentése által az emlőrák kialakulásának kockázatát is lényegesen lecsökkenti.

Így edd ki magadból a stresszt! 

Az életünkből nehezen kiiktatható a stressz, ami a táplálkozásunkra is kihathat és gyakran az energiaegyensúlyunk felbomlásához vezet. Ilyenkor sokan meghíznak, mert túlzott táplálékbevitellel igyekeznek oldani a bennünk lévő feszültséget, mások, épp ellenkezően, nem tudnak enni és nagyon lefogynak.

Szembe kell nézni a ténnyel: kövérek vagyunk 

Magyarországon tavaly a felnőtt lakosság 65 százaléka túlsúlyosnak vagy elhízottnak számított, a nők 62 százalékának, a férfiak 67 százalékának, összesen mintegy 5 millió embernek volt súlytöbblete - derült ki az országos táplálkozási és tápláltsági állapotvizsgálatból.

Cseréld erre az energiaitalt! 

Az energiaitalok több káros anyagot is tartalmaznak, minden szempontból ártanak az egészségünknek. Több egészségtelen összetevőjük mellett rengeteg koffeint tartalmaznak – a túlzásba vitt koffeinfogyasztás miatt rosszul alhatnak a fogyasztóik, aztán másnap még fáradtabbak, ezért újra túl sok koffeint fogyasztanak, így ez egy ördögi körré válik. Megmutatjuk, mit válassz helyettük!

Ez a legolcsóbb immunerősítő 

Próbálkozhatunk multivitaminokkal, étrendkiegészítőkkel, de ha tartósan, természetesen és viszonylag olcsón szeretnénk szervezetünket ellenállóbbá tenni, a legjobb módszer a mozgás. Lóránth Kata, az Oxygen Wellness aerobik szakvezetője szerint a titok az életmódban rejlik.

Négy tojással hetente megelőzhető a cukorbaj 

Heti négy tojás elfogyasztása több mint egyharmadával csökkenti a 2-es típusú diabétesz kialakulásának a kockázatát. A zsíros húsok azonban növelik a betegség kockázatát - figyelmeztettek a szakemberek.

Így kerüljük el a húsvéti gyomorrontást 

Legyünk mértékletesek húsvétkor is! A vendégjárás és a locsolkodás során nem kell mindenhol az összes fogást végig enni, ugyanúgy a vendéglátóknak sem muszáj minden vendéggel együtt enni, vagy akár még az étkezések között is falatozni. Egy ilyen pár napos bőséges lakmározást követően epepanaszok, valamint gyomorrontás léphet fel.

Támogasd a veséd, védd a szíved! 

A vese működésének támogatásával a szívünknek is segíthetünk, ugyanis a beszűkült vesefunkciók több, mint tízszeresére növelik az idő előtt bekövetkező szív- és érrendszeri eredetű halálozás kockázatát. Dr. Szűcs László, az Oxygen Medical urológusa vesevédő tanácsokkal szolgált.

Itt a fekélybetegségek „szezonja” 

A tavasszal kiújuló gyomorfekély sok kellemetlenség és fájdalom forrása. Dr. Mármarosi István, az Oxygen Medical gasztroenterológusa a betegség kialakulásáról és a kezelési lehetőségekről beszélt.

4 létfontosságú nyomelem cukorbetegeknek 

A cukorbetegeknek a diéta összeállítása során nem csak arra kell figyelni, hogy az egyes étkezések időzítése, szénhidráttartalma és glikémiás indexe megfelelő legyen, hanem bizonyos nyomelemek bevitele is fontos lehet. Íme, a legfontosabb tudnivalók!

A szívnek is jót tesz a szauna 

A szauna száraz melege meghosszabbíthatja a középkorú férfiak életét, mivel jelentősen csökkenti náluk a szívroham kockázatát - állapította meg egy hosszú távú finn tanulmány.

Akkor most kidobhatjuk a mosogatógépet? 

A gyermekkorban kialakuló allergia lehetőségét csökkenti, ha a családban nem géppel, hanem hagyományosan, vagyis kézzel mosogatják az edényeket - derült ki egy svéd kutatásból.

Mondj le a TV előtti nassolásról! 

A tévé előtti nassolás emberek millióit érinti, hiszen mi sem tűnik kényelmesebbnek annál, hogy leüljünk este a kanapéra, és nekiessünk a konyhánkban talált egészségtelen nassolnivalóknak.

Eleget iszik a gyerek? 

Nem isznak eleget a magyar gyerekek  – derül ki egy friss reprezentatív kutatásból. A dehidratáció súlyos következményekkel járhat gyerekre és felnőttre egyaránt. Koncentrációs problémák, rossz közérzet: csak néhány kellemetlen következmény azok közül, amelyek azokat sújthatják, akik nem gondoskodnak a folyamatos folyadékpótlásról.

Önmagában a szintetikus vitamin nagyon kevés 

A vitaminok esetében azzal szinte mindenki tisztában van, hogy azok a szervezet számára nélkülözhetetlenek. De sajnos ezek az anyagok egyre kisebb mennyiségben találhatóak meg manapság a táplálékokban, így a megnövekedett szükségletet máshonnan is kell pótolni.

A napsütés sokkal fontosabb nekünk, mint képzelnénk 

A D-vitamin sokak számára a napfény vitaminjaként ismert, ami többek között a jó hangulatért felelős. Ám az elmúlt években a kutatók rávilágítottak arra, hogy sokkal fontosabb a szervezet működése szempontjából, mint azt korábban gondolták.

Az 5 legjobb sport fogyókúrázóknak! 

Fogyni és a karcsúságot megtartani nem elegendő csak a táplálkozás megreformálásával, kell hozzá a rendszeres mozgás is. Összegyűjtöttük azokat a sportokat, amelyek önállóan, edzőterem nélkül is segítenek megszabadulni a felesleges kilóktól. Még élvezni is fogod!

Mennyi életerő van még benned? Teszteld! 

Fáradtság, kedvetlenség, ingerlékenység, alvászavarok, gyomor – és bélpanaszok, csak néhány jel, ami arra utal, hogy fogytán az életerőd. Ez a teszt segít felmérni mennyi tartalékod van még a végső „kiégésig”. Az alacsony értékek azonnali életmódváltásra figyelmeztetnek!

Így pihen a magyar: csak kávé és semmi mozgás! 

A magyarok 67 százaléka kávézással kapcsolódik ki, ha csak tíz perc szabadideje van, ha azonban több órát is pihenéssel tölt, inkább tévézik vagy zenét hallgat. Mozgással vagy kulturális tevékenységgel az emberek kevesebb, mint 30 százaléka töltődik fel – derült ki a Nespresso kutatásából.

Lusták és kövérek vagyunk!? 

A magyarok több mint fele túlsúlyos, harmada nem mozog eleget, és dobogósok vagyunk a sófogyasztásban is. Ezt a lesújtó kritikát Európa többi országa is megkapta, a WHO senkit nem kímélt.

Egy hollywoodi trend, amivel érdemes azonosulni 

Egy ital, amely nem csupán trendi, hanem finom és egészséges is? Sokan gondolják, hogy egyszerű a „recept”, de hogyan lehet egy ízletes, látszólag egészséges ital egyben valódi vitaminbomba is? A napjainkban igencsak közkedvelt smoothie-k világában kapunk most eligazítást!

Az egészség a reggelivel kezdődik! 

Mozgásszegény életmód, egészségtelen táplálkozás, stresszes életvitel, genetika és még hosszan sorolhatnánk azokat a tényezőket, amelyek hozzájárulhatnak a cukorbetegség kialakulásához.

Évekkel is meghosszabbíthatjuk gyermekeink életét 

Akkor lehet igazán hatásos a harc a szív- és érrendszeri betegségek ellen, ha már a gyermek születése előtt vagy kisgyermekkorban elkezdődik. Az ezredforduló után a világon évente mintegy 17 millió ember halt meg ilyen betegségekben, ami az összes halálozás 29 százalékát jelentette. Azóta romlott a helyzet.

Alzheimer-kór - nem hinnéd, mivel lehet a memóriaromlást visszafordítani! 

Először sikerült visszafordítani az Alzheimer-kórral összefüggésben lévő memóriaromlás folyamatát amerikai kutatóknak. A nagyon összetett program része volt az étrendváltozás, az agy stimulációja, a testmozgás, az alvás mennyisége, de még az elektromos fogkefe használata is.

Segíts magadon! - 16 egyszerű trükk gerincpanaszokra 

Kisebb-nagyobb gerincpanaszai vannak a felnőtt lakosság legalább felének. Mielőtt még komolyabbá vagy elviselhetetlenné válna a fájdalom, magunk is tehetünk sok mindent a gerincünk védelmében.

Jakabos Zsuzsa így figyel az egészségére 

Jakabos Zsuzsanna nemcsak sikeres úszó, de gyönyörű fiatal nő is - van mit tanulnunk tőle. A mindennapjairól, étkezési szokásairól kérdeztük.

Te is teszel engedményeket magadnak, amikor diétázol? 

A nők nyitottabbak a diétára, mint a férfiak, viszont nagyobb arányban igaz rájuk, hogy időnként engedményeket tesznek maguknak. Orvosi tanácsot diétához csak akkor kérünk, ha betegek vagyunk.

Így vigyáz az egészségére az olimpiai bajnok 

Szilágyi Áron már fiatal olimpikonként sokak kedvence lett. A Londonban olimpiai bajnoki címet szerzett világ- és Európa-bajnok magyar kardvívót sportról, egészségről és a terveiről kérdeztük. Sőt, arról is többet tudhattok meg, hogy milyen is ő civilben.

Nem mindegy, mit eszel, iszol, mielőtt napra mész! 

Még tart a nyár, így változatlanul nem mindegy, miként vigyázunk a bőrünkre. Igaz, ma már egyre tudatosabbak vagyunk, tudjuk, hogy a naptej elengedhetetlen a napozáshoz, és a déli órákban sem fekszünk ki a tűző napra. Azt azonban nem mindenki tudja, hogy ennél többet is tehetünk az egészséges, napbarnított bőrért és a napégés megelőzéséért.

Rosszul alszol? Van 6+1 tanácsunk, hogy mit igyál, egyél lefekvés előtt! 

Nagyanyáink egy pohár meleg tejre esküdtek, az orvos a gyümölcsöktől óv, a természetgyógyászok a citromfüvet javasolják. Mit együnk, igyunk lefekvés előtt, hogy nyugodt legyen az éjszakánk? No és mit nem szabad? Erre ad választ szakértőnk.

A zsíros kaja a szaglásunkat is tönkreteszi 

Az elhízás nemcsak több krónikus betegség kockázatát növeli, de a súlygyarapodás a szaglásra is hatással van - állítják floridai kutatók. Kísérletükben a magas zsírtartalmú étrenden élő egereknél, a szaglás csökkenését igazolták.

Ami nélkül el se kezdd az edzést! 

Ha komolyan szeretnél nekiállni az edzésnek, ne azonnal maratoni futással kezdj, és ne tölts el egyszerre két órát az edzőtermi gépek gyűrésével! Ezzel ugyanis alaposan elveheted a kedved attól, hogy csatlakozz a rendszeresen sportolók csoportjához. Elmondjuk, hogyan készülj fel az edzésre!

Nem pihentet a fekve nyaralás 

Ha nyár, akkor kikapcsolódás, pihenés, szabadság. Ez sokaknak egyet jelent a vízparton való tespedéssel és lustálkodással. Ám miközben hisszük, hogy ez idő alatt teljesen feltöltődünk, gyakorta szembesülünk azzal, hogy egy hét munka után megint ugyanolyan vagy még fáradtabbak vagyunk, mint mielőtt üdülni mentünk volna. De hogyan tehetnénk valóban tartóssá a nyaralás jótékony hatását?

Mit tanácsol Katus Attila a nőknek? Megmondjuk! 

Hatszoros sportaerobik-világbajnok, kétszeres Európa-bajnok, Világjátékok-győztes – mára sportolóból és személyi edzőből sikeres üzletemberré és életmód-tanácsadóvá vált. Katus Attilát sikereiről, új könyvéről és önmagáról kérdeztük, valamint arról, mit tanácsol a nőknek önmagukkal kapcsolatban.

Mást mondunk, mint amit teszünk 

Saját bevallásuk szerint tízből kilencen tesznek az egészségükért egészségesebb táplálkozással, a káros szenvedélyek kerülésével. Szűrővizsgálatokra azonban a lakosság jelentős része egyáltalán nem jár. Pedig sok esetben egy-egy preventív vizsgálat során kifejezetten komoly betegségek mutathatók ki, és így orvosolhatók időben.

8 tipp, hogy hogyan erősítsük a gyerek immunrendszerét 

Használjuk ki ezt a néhány hónapot, és töltsük fel a gyerekek és saját magunk vitaminraktárait, hiszen ez az erős immunrendszer egyik alapja. Szerencsére ebben nemcsak a gyümölcsök segítenek, hanem a napfény is. Az Első 1000 nap szakértői összeszedték azokat a jó tanácsokat, amelyek betartásával egészségesen telhet a nyár, és megerősíthetjük gyermekeink immunrendszerét is.

6 meglepő dolog, ami miatt megéri kertészkedni 

A városi mindennapokban egyre inkább elveszítjük azt az elementáris erőt kínáló természeti kapcsolatot, amit a kerttulajdonosok többsége vagy a hobbikertészek tapasztalnak meg, amikor szabadidejüket saját kis színpompás birodalmukban töltik. Nincs is finomabb egy általunk gondosan ápolt és vegyszermentesen nevelt paradicsomnál vagy paprikánál, amire - akár saját csemetéinkre - még büszkék is vagyunk, s nem is gondolnánk, mennyi jót teszünk általános egészségi állapotunk érdekében, míg a finom eledel az asztalunkra kerül.  

6 fontos dolog, amivel csökkentheted a frontérzékenységedet 

Az időjárás nagymértékű ingadozásait minden korosztály megérzi. Bár a frontokat az idősebbek viselik nehezebben, ma már a fiatalok is megsínylik ezeket az időszakokat. Mit tehetünk, hogy átvészeljük ezeket az időszakokat? Szakemberünk elmondja, mi lehet a megoldás.

Még mindig imádjuk a parizert 

Hiába az egészséges életmód egyre nagyobb divatja, a párizsi még mindig a magyar háztartások kedvence. Egy friss felmérés szerint pedig nem is elsősorban az ár alapján választunk.

Nem csak a szívroham öl… 

A felnőtt népesség mintegy 2-3 százaléka szenved szívelégtelenségben, a betegek fele belehal a betegségbe nemzetközi adatok szerint. Ezért is fontos lenne, hogy az emberek egész életük során kellő figyelmet fordítsanak szívük egészségére.

Inkább csak hízunk a wellness alatt 

Hiába szól a wellness az egészségtudatos életmódról, az ilyen szolgáltatást nyújtó szállodák vendégeinek harmada többletsúllyal érkezik haza. A teljes, illetve félpanziós ellátás gyakran készteti arra a wellnessezőket, hogy az étkezőben erejükön felül teljesítsenek, sőt az étellopás sem ritka, miközben a sportolási lehetőségeket csak minden tizedik vendég veszi igénybe.

Ettől fáj a hátad! 

Az emberek 62–92 százaléka szenved élete során legalább egy hétig tartó derékfájástól. A mozgásszervi problémák nemcsak az életminőséget befolyásolják negatívan, de a kereső- és munkaképtelenség okai között is a második helyen állnak a betegségtípusok között.

Végre itthon is hódít a sport! 

Egyre többen ismerik fel, hogy a rendszeres testmozgás nemcsak fitté tesz, de a hétköznapokban is lendületet adhat. A magyarok többsége edzőterembe vagy aerobikra jár, de népszerű az úszás is – derült ki egy felmérésből.

A cukorral egyszerűen lefárasztod magadat! 

Állandóan fáradt vagy? Úgy érzed, hogy sohasem tudod kipihenni magad? Fáj minden tagod? Lehet, hogy túl sok cukrot eszel, és még csak nem is tudsz róla! Merthogy a feldolgozott élelmiszerek mindössze 10 százalékában nincs cukor.

Búzafűlé, a zöld vér 

A búzafüvet a világ egyik legtáplálóbb és leginkább gyógyító élelmiszerének tartják. Aktív ásványi anyagok, fehérjék, vitaminok és nyomelemek is megtalálhatók benne a klorofill mellett. Kipréselt levét „zöld vérnek” is hívják.