Gyász cikkek

54 éves korában meghalt Lisa Marie Presley, Elvis Presley lánya
54 éves korában meghalt Lisa Marie Presley énekes, dalszerző, Elvis Presley legendás amerikai énekes egyetlen lánya.

Elhunyt Zoltán Péter, a Petőfi Rádió legendás DJ-je
53 éves volt. Részvétünk a családnak és a gyászolóknak.

Elvesztette szeretett nagymamáját Lábas Viki
Az énekesnő szívében őrzi nagymamája emlékét, akit nagyon nehéz elengednie.

Meghalt Berki Krisztián
Az egykori kapusból lett médiasztár 41 éves volt.

Németh Kristóf még mindig gyászolja elhunyt édesapját
A mai napig úgy érzi, édesapja az élete része

Tíz megindító idézet az elmúlásról és a gyászról
Mindenszentek. Halottak napja. November első napjai, amikor mindenki többet gondol egykori szeretteire. Kilátogatunk hozzájuk a temetőbe, és emlékezünk a közös pillanatokra. A jókra, és a rosszakra is. Gyújts te is egy gyertyát és olvasd el ezeket a szívhez szóló idézeteket.

Gyászol Sharon Stone - elhunyt 11 hónapos keresztfia, River William Stone
Elhunyt River William Stone, Sharon Stone testvérének gyermeke. A kisfiú szervezete néhány nappal ezelőtt omlott össze, és bár Sharon és rajongói imádkoztak a kisfiúért, sajnos ez nem volt elég.

A járvány miatt elvesztették édesapjukat a gyerekek, most az ő ruháiból készült macikkal vigasztalódnak
Bár sokan már hallani sem akarnak a covid-járványról, mégis vannak, akiket még mindig mélyen érintenek a járvány okozta veszteségek. Egy Csepelen élő édesanya férjét, három gyermekük édesapját vesztette el a vírus miatt. Az anyuka azóta mindent megtesz, hogy valahogy enyhítse a kicsik fájdalmát.

Szeretett Lajosa után ment Pécsi Ildikó
A Kossuth- és Jászai-díjas színésznő, Gödöllő város díszpolgára otthonában hunyt el.

Háziállataink elvesztése a halálra készít fel
Ugye az alapvetés, hogy kis kedvenceink egy csomó mindenre tanítanak minket. Az azonban eszünkbe sem jut, hogy sok más mellett veszteségeink feldolgozására is.
"A gyászolóknak fontos a kinyilvánított szolidaritás"- videóinterjú Révész Renáta Liliána gyásztanácsadóval
A koronavírus járvány miatt gyakorlatilag mindennapi tapasztalatunkká vált a halál. Révész Renáta Liliána a vele folytatott beszélgetésben arról beszél, ez a tény mennyiben változtatta meg alapvetően elutasító álláspontunkat az elmúlással szemben, és miféle megküzdési stratégiáink lehetnek a helyzet okozta szorongás kezelésére.
Gabriela Spanic édesanyját gyászolja
A sztár menedzsmentje eddig visszatartotta az információt, hogy Gabriela Spanic háborítatlanul élhesse meg fájdalmát.
Ma 22.50-kor: Benedek Miklós először szólal meg fia elvesztése óta
Először beszél fia halála óta a nyilvánosság előtt Benedek Tibor színművész annai apropóján, hogy bekerült a Halhatatlanok Társulatába. Az ATV Húzós című műsorát ma 22.50-kor vetítik.
Elment a magyar fotográfia egyik nagy alakja
Hosszan tartó súlyos betegség után hetvenötödik életévében vasárnap éjjel elhunyt Szebeni András Balogh Rudolf-díjas fotóművész, érdemes művész - tudatta a család hétfőn az MTI-vel.
Pokorny Lia erről még sosem beszélt
Kilenc évvel ezelőtt egyik nap hajnalban villamos ütötte el színész szerelmét. Pokorny Lia színésznő ritkán nyílik meg annyira, hogy erről beszéljen, most kivételt tett.
"Erősnek kell lennem, de nem tudom, hogyan"
Vadonatúj kísérletbe kezdtünk pszichológusunk, Szendrei Judit segítségével. Judit nem csak azokat a problémákat, kérdéseket várja az olvasóktól, amelyek a gyerek-szülő kapcsolatban felmerülnek, hanem ami csak a felnőtteket, vagy a szülőket érintik.
Gyász, az állandó útitárs
Gyakran tapasztalják a gondviselők a veszteség és a gyász érzését a betegséggel járó változások okán. A beteg állapotának hanyatlása miatt gyászolunk, ami nemcsak nekik, de nekünk is veszteséget jelent.
Elhunyt a Columbia ikonikus nagyasszonya
A hétvégén 95 éves korában elhunyt Gert Boyle, a Columbia Sportswear világhírű vezetője, akit a cég családfőjeként tiszteltek. A hírt fia, Tim Boyle, a Columbia elnöke és ügyvezetője jelentette be.
Küzdelem a gyásszal
Miután Jan Robinson megözvegyült, könyvet írt saját élményeiről, valamint más, partnerüket elveszített özvegyekkel való beszélgetéseinek tanulságairól. Ezzel szeretne segíteni a gyászolókat nehéz élethelyzetükben.
Anya mindig sír, ha a nagypapáról kérdezem…
Nem szeretünk a halálról beszélni. A gyerekkel főleg nem. Pedig fontos lenne az ő nyelvükön, hogy megértsék, és képesek legyenek a gyászt feldolgozni. Mert nekik is fáj. Csak másképpen mutatják ki. Tudjunk róla...
Gyászfilm, avagy temesd magad művészien
Ebben a furcsa előadásban művész-kísértetek érkeznek egy gyászszertartásra, és műsorszámaikkal vesznek végső búcsút múltjuktól. A Katona József Színház és a Tünet Együttes művészei most együtt temetik saját magukat aSaul fiát jegyző Laokoon Filmgroup és a Tünet Együttes közös produkciójában, a Gyászfilmben.
No, és ki fogja eltemetni a nagyit!?
A magyarok harmada gondolja úgy, hogy teljesen saját magának kellene előteremtenie a temetésének költségeit, 44 százalékuk szerint ez mások, az állam, a hozzátartozók vagy az örökösök dolga – derült ki a 4Life Direct biztosításközvetítő megbízásából készült országos reprezentatív kutatásból.
Hogyan dolgozzuk fel a gyászt?
A gyász kortól, nemtől függetlenül az egyik legnagyobb trauma az ember életében. A haláltól való félelem, az élethez való ragaszkodás, a temetés körüli ügyintézés depresszióssá, akár agresszívvá is teheti az embereket. Ha a feldolgozás nehezebben megy ilyenkor célszerű terapeutához fordulni, de egy lelkész, vagy egy spirituális tanácsadó is a segítségünkre lehet a kritikus időszakban.
Mindazokért, kiket nem láttunk már régen...
Van egy nap, amikor kimegy a falu a temetőbe, virággal és fénnyel, ami elmúlik, és békével, szeretettel, ami nem múlik el. Nincs már ezen a napon fájdalom, csak enyhe távoli szomorúság úszik a táj felett, mint maga az ősz bánatos, ködös álomra készülő ragyogása. (Fekete István)
Zsigmond Vilmos előtt tiszteleg a 2. Magyar Filmhét
A 86 éves korában elhunyt Oscar-, BAFTA- és Emmy-díjas operatőr, Zsigmond Vilmos előtt tiszteleg majd a 2. Magyar Filmhét. A Magyar Nemzeti Filmalap és az NMHH Médiatanácsa támogatásával a Magyar Filmakadémia által 2016. március 1. és 6. között szervezendő filmes eseményen a 2015-ben bemutatott hazai filmes alkotások mellett a közönség válogatást láthat majd a neves operatőr munkáiból, fényképeiből, illetve az őt bemutató dokumentumfilmekből.
Így vagy úgy, de egy kicsit ebbe is belehalunk
Egy partnerkapcsolat megszakadása, vagy a költözködés, munkanélküliség, nyugdíjba vonulás, esetleg amputáció, mind-mind olyan veszteség, amelyek gyászreakciót váltanak ki. Képesek vagyunk-e ezt a javunkra fordítani?
Hogyan beszéljünk a kisgyermeknek a halálról?
A halálról beszélni még mindig kényelmetlen téma, és ha kisgyermek kérdez erről, mindig bajban vagyunk. Ám minél nagyobb a titkolózás, a feszültség, annál inkább érzi ezt a gyermek is, és annál nagyobb lesz benne is a szorongás ezzel kapcsolatban. Hogyan fogjunk hozzá, mit mondjunk neki?
Hogyan engedjem el azt, akit nem tudok?
Sokan úgy gondolják, hogy ha elengednek valamit, vagy valakit, akkor örökre elvesztik, vagy azzal megszűnik a kapcsolat azzal, akit elengednek. Pedig épp fordítva van, az elengedéssel a kapcsolat megmarad...
Megjelent a Gyógyulás a gyászból c. nagy sikerű könyv!
„Hogyan dolgozzuk fel szeretteink halálát, a válást és más fájdalmas veszteségeket?" - ...mert az megtanultuk, hogyan szerezzünk meg valamit, de azt nem, vajon mit tegyünk, ha elveszítjük azt..."
Vészhelyzetben, krízisben mit tehetünk?
Életünk állandóan tálcán kínálja a megoldandó feladatokat. Biztos vagyok benne, hogy valamennyien átestünk már kisebb-nagyobb krízisen, ami megdolgoztatta személyiségünket: párkapcsolati nehézségek, gyász, válás illetve betegségek formájában.
Távozott a guru, a spirituális anya
Távozott a guru, a spirituális anya, 2011. Február 23-án, Genovában érte utol a halál, a nagyszerű Spirituális Vezetőt, Shri Mataji Nirmala Devit, a sahaja jóga meditáció alapítóját.
Fekete könnyek
A halállal nem sok mindent tudunk kezdeni. Ha közelünkben csap le a kaszás, megbénulunk. Sírunk és nem tudjuk felfogni a történteket. Csak annyit tudunk kérdezni, hogy miért épp ő, és sírunk, és sírunk...
Angyalok táncolnak a mécsesek körül
Mindenki másképp emlékezik meg halottairól. Többnyire megtelnek a temetők, a sírokat körbelengi az őszi rózsa és krizantém illata, mécsesek és gyertyák világítják meg a szellemek és az angyalok útját - akik sokak hite szerint - ilyenkor eljönnek, hogy legalább lélekben együtt legyenek szeretteikkel.
Bujtor Istvánra emlékezem!
"Én úgy képzelem el, hogy a halál egy óriási nász, legszentebb, legemberibb ölelés. Nem fájdalom: fájdalom-felejtő. Nem rém: rémeket elűző. Több mint a Szépség. több mint a Szerelem, a Jóságnál is több: Kegyelem."
Elhagytak? Gyűlöld, mert ez jobban segít elviselni!
Ha elhagytak, megbántottak vagy fájdalmas dolgot tettek veled, akkor bizonyára jobban esik, ha a sebnyalogatás közben azt hajtogatod: a másik tehet róla.
"Haragszom a világra, mert elmentél!"
Egy haláleset megrázó élmény, a fájdalom, a gyász feldolgozása eleinte lehetetlennek tűnik. Érzelmileg és fizikailag is megterhelő velejárója ez az életnek, amibe akár bele is lehet betegedni.
Tudta? A "megtört szív" - létező betegség!
A világirodalom, a film és zenevilág állandóan visszatérő témája a megtört szív fájdalma. Bármennyire is furcsán hangzik, de létezik ilyen betegség.
Tisztelet a holt lelkeknek
Nagyon nehéz felfogni valakinek az elvesztését, iszonyatosan szenvedünk, de ha arra gondolunk, hogy nem vagyunk egyedül ezzel a problémával, akkor talán könnyebb elfogadni - erről szól a Dalai Láma szenvedésről szóló tanítása.
Az elmúlás fájdalma
Az élet és a halál a bot két vége: egyik nincs a másik nélkül. Azt elfogadjuk, hogy élet nélkül nincs halál, de a fordítottját már nehezebben. Pedig ha a természet körfogására, a talaj termékenységére gondolunk, máris világosabb a kép.
Szeretnének meghalni !
Jelenleg Európában igen eltérő az eutanázia jogi szabályozása. Van, ahol az eutanázia gyakorlata egyenesen tabu, bizonyos országokban ki nem mondva, de szemet hunynak a rejtett eutanázia "a segített öngyilkosság" gyakorlata fölött, más országok elutasítanak bármiféle törvényt az aktív eutanáziáról. Hollandia és Belgium az a két ország a világon, ahol elsőként legalizálták az eutanáziát.