Víz cikkek

Miért hatékonyak a vízszűrők?
A vízszűrők esetében fontos szempont, hogy milyen káros anyagot szeretnénk megszűrni a kancsóval, vagy berendezéssel. A legtöbb kancsó el tudja távolítani az alapvető szennyeződéseket: ólmot, klórt és egyéb anyagokat, amelyek befolyásolják a víz minőségét. Ha ez minden, amit keres egy szűrőrendszerben, akkor már jó úton jár a megfelelő kiválasztásához.

Ne csak a Föld napján óvjuk a bolygónkat!
Változtassuk meg a világot! Kortyról kortyra.

A tiszta víz szabadsága
A környezettudatos életmód jelentőségével lépten-nyomon találkozhatunk, így az, hogy felelősséggel gazdálkodjunk az ivóvízzel, mindannyiunk közös érdeke. Nem véletlenül missziója az osztrák, vízkezelő berendezéseket gyártó BWT cégnek sem, hogy évről évre minél kevesebb hulladékkal járó, minél kisebb ökológiai lábnyomú vízkezelési megoldásokat fejlesszen.

Így őrizd meg a fittségedet a téli hónapokban
A rendszeres sportolásra télen se találhatunk kifogást, ugyanakkor érdemes kiemelt figyelmet szentelni a megfelelő regenerációra, hiszen a betegségeknek és a hideg időjárásnak kitett szervezetnek minőségi tápanyagokra van szüksége az egyensúlyban maradáshoz és a fejlődéshez.

Kevés vizet iszol? Itt a megoldás, hogy növeld a vízbeviteledet!
Pontosan tudod, mennyi vizet kellene innod naponta, mégsem teszed? Nincs rá időd, megfeledkezel róla, vagy esetleg nem is kívánod? Itt a segítség!

Megnyílt Anglia első vízboltja
A boltot vezető vízsommelier képes mindenféle vizet megkülönböztetni egymástól.

Az éltető víz világnapja van
Számunkra olyan természetes, hogy kinyitjuk a csapot és folyik a víz, hogy bizony sokan meg sem becsülik ezt, mi több, felelőtlenül pazarolják a vizet. Ma, a víz világnapján ismét felhívjuk arra a figyelmet, hogy minden cseppje kincs.

Iszol te eleget?
A kérdés persze úgy helyes: iszol te elég vizet? Mert bizony legtöbbünknek eleve a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele is gondot okoz, de hogy az ráadásul víz legyen, az már tényleg komoly kihívás.

Csapvíz, ásványvíz vagy szűrt víz?
Szervezetünk egészséges működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű víz fogyasztása. Közeledik a nyár, növelnünk kell a folyadékbevitelt. Mennyit igyunk? És főleg mit?

5 tipp az anyagcsere fokozására
Ahogy idősödünk, egyre lassul az emésztésünk. Viszont a vágy, hogy megőrizzük ifjúkori alakunkat, cseppet sem lankad. A szakértők szerint fontos, hogy a mindennapi szénhidrát egy részét jó minőségű fehérjével helyettesítsük. Van még ezen felül is néhány trükk, hogyan pörgessük fel anyagcserénket, hogy mire beköszönt a tavasz, újra kirobbanó formában köszöntsük a napsugarakat.
5 ok, amiért elmarad a gyönyör
Bár az együttléteknek a felszabadultságról és boldogságról kellene szólnia, néha a mámoros érzések helyett a frusztráltság uralkodhat el az együttléteken...
Biztos, hogy tudsz mosogatni?
Európában csupán az élővizek 40 százaléka egészséges! A környezetszennyezés miatt folyamatosan pusztulnak el a vizes élőhelyek. A Sansin 5 tippet ad ahhoz, hogy védhessük, óvhassuk élővizeinket. Nem mindegy, mit és mivel mosunk, és hogy milyen élelmiszert eszünk!
Mártózz, szaunázz, lazíts és mozogj az egészségedért!
Segítségért kiált immunrendszerünk ebben a télben! Tartalékainkat feléltük, a nyári szabadság emlékei szinte elhalványultak, így igazán itt az ideje egy kényeztető programnak. A testi-lelki feltöltődésnek sajnos nem tulajdonítunk elég jelentőséget, pedig lemerült akkumulátorral a napi teljesítményünk, kedélyállapotunk is romlik. A jó hír azonban, hogy van megoldás, nem muszáj alvajáró üzemmódban élni mindennapjainkat télen sem.
Így ne hízz nyaralás alatt!
Nyaralás alatt szeretünk jókat enni, és sokat pihenni, ez sajnos könnyen vezet plusz egy-két kilóhoz. Somogyi Krisztina dietetikus nem teszi sem a lángost, sem a sült kolbászt tiltólistára, de mértékletességre int, ha nem akarjuk a nehéz ételek miatt fáradtan és emésztési gondokkal tölteni a szabadságunkat.
Luxusvillák saját gáttal a Rómain
Nemsokára elkészül Budapest első minimál stílusú prémium villa-parkja a Római-parton, csupán pár méterre a Dunától! A különleges villapark a belvárosi pezsgés és a vidéki élet elemeit ötvözi és a The Village nevet kapta. A minimál stílust és a letisztult eleganciát kedvelő igényes közönség nemsokára a Rómaira költözik, ugyanis hamarosan átadják a rekord idő alatt értékesített luxusvillákat.
Füstbe ment citromos víz
Számos sztárdiéta javasolja, hogy kezdjük a napot egy pohár langyos, citromos vízzel, hiszen attól majd felgyorsul az emésztésünk, és rohamtempóban olvadnak majd le rólunk a kilók. Horváth Kata, a Duna Medical Center dietetikusa lerántja a leplet a citromos víz mítoszról, és elmondja, hogyan árthat többet ez a reggeli rutin, mint amennyit használ, ha használ egyáltalán.
Magyar kutatók felfedezése: átalakul a Duna
Drasztikusan megnőtt a lebegő alga mennyisége a Dunában. A klímaváltozás és az emberi hatások együttesen az élővilág átrendeződéséhez vezetnek. Egy különlegesen hosszú időre visszanyúló adatsor alapján azt vizsgálták az MTA Ökológiai Kutatóközpont munkatársai, hogy egy nagy folyóban az éghajlatváltozás, a közvetlen emberi hatások és a tápanyagban szegényebbé váló víz hogyan befolyásolja a vízi táplálékhálózat alapját, a fitoplankton fejlődését?
Tedd el a nyári barnaságod télire
Nem titok, hogy mindenki szebbnek és kipihentebbnek tűnik, amikor lebarnultan visszatér a nyaralásból. A barnuláskor a napsugárzás aktiválja a bőr legfelsőbb rétegében található pigmenteket, ez azonban csak 6-10 napig tartható fenn a sejtek újratermelődése miatt. Most szakértő segítségével mutatunk néhány tippet, hogy minél tovább maradhasson meg a szép bőrszíned!
7 óriási fröcsögős
Játszani a világ legjobb dolga! Barátokkal, gyerekekkel kikapcsolódni a tökéletes boldogás! Vizes programokkal a nyári melegben meg pláne hosszú órákra le tudod kötni a kisebbeket, hát még a nagyobbakat, hiszen nincs gyerek, aki ne szeretne valamilyen formában a vízzel játszani. A következőkben ehhez adunk ötleteket.
5+1 praktika a csodálatos kertért
Végre beért az egész éves megfeszített kerti munka: az ágyások színes virágokban pompáznak, a zöldséges kiskertben érnek a fűszernövények, a pázsit pedig talán soha nem volt olyan szép, mint most. Az egyik legismerteb hazai építőanyag-kereskedelmi hálózat szakemberi azonban azt mondják, ez a mostani idilli kép a kánikulában pár nap alatt teljesen elmúlhat, ha nem megfelelő módon gondozzuk kertünket. Íme a tippjeik, amivel megelőzhetjük, hogy csodás kertünk tikkadt tarlóvá változzon.
Anya, belement valami a fülembe
Mindenki álma a vízparti nyaralás, de senki sem vágyik arra, hogy egy fülgyulladás, elrontsa a jól megérdemelt szabadságot. Sajnos a gyerekekkel gyakran előfordul, hogy egy kiadós fürdőzés után este a fülüket fájlalják, ezt könnyen megelőzhetjük, de akár gyorsan kezelhetjük is. Dr. Gerlinger Imre, a Duna Medical Center fül-orr-gégésze elmondja nekünk, hogyan.
Strandálló hajszobrászat
Könnyen lehet tartós hajkárosodás egy kiadós strandolás vége, ha nem vagyunk elővigyázatosak. A tűző nap, a klóros medencevíz vagy éppen a sós tengervíz extrém igénybevételt jelent a hajnak, ami ezért különleges törődést igényel. Szakember segítségével mondjuk el, mit kell tenned?
Kutya egy ideje van a szívbetegeknek
A szívbetegeknek fokozottan érdemes vigyázniuk magukra a kánikulában és az időjárási frontok idején. Különösen igaz ez, ha 50 év felettiek, társbetegségeik vannak és/vagy túlsúlyosak. Dr. Vaskó Péter, a KardioKözpont szakorvosa hasznos tanácsokkal szolgál.
8 tipp, hogy baleset nélkül megússzátok a strandolást
El nem tudod képzelni, mennyire találékonyak a gyerekeink, ha strandolásról, játékról van szó. Csak egy óvatlan pillanat, és kész a baleset. A legismertebb hazai játékbolthálózat fogyasztóvédelmi referense összegyűjtötte, hogy mire kell legjobban odafigyelni, hogy a nyár valóban felhőtlen szórakozás legyen, ne pedig rémálom!
Segítség! Pánikrohamom van!
Egyre nehezebb a szervezetnek, hogy nincs átmenet a tél és a nyár között, ezáltal nem tud kellemes ritmusban átállni a meleg évszakra. Drenovits Zsuzsanna egészségnevelő szerint ez nemcsak testi, hanem lelki tüneteket is előidézhet, a félelmek és szorongások könnyebben a felszínre kerülhetnek.
Ezért fontos a kardiológiai kivizsgálás vesebetegeknek
Minden vesebetegnek tisztában kell lennie azzal, hogy a beszűkült vesefunkciók több mint tízszeresére növelik az idő előtt bekövetkező szív- és érrendszeri eredetű halálozás kockázatát. Dr. Sztancsik Ilona, a Budai Kardioközpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta a rendszeres vizsgálatok jelentőségére hívta fel a figyelmet.
Vizet prédikálok, és nem hiába!
Viszonylag fiatal tudományág a balneológia, a gyógyvizek szervezetre gyakorolt hatásával foglalkozik. Mindenki tapasztalta már, hogy egy fárasztó nap után elmerülni egy kád meleg vízben már önmagában is stresszoldó, lazító erejű. Ám még komplexebb hatás érhető el a gyógyvizes fürdők, kezelések által, hisz nemcsak a görcsös izomzatot lazítják el, hanem az ásványi anyagok bőrön keresztüli felszívódása révén gyógyítanak is.
Hajó, szabadság, szerelem
Navigare nevesse est, vivere non est necesse - hajózni muszáj, meghalni nem - mondta állítólag Pompeius, amikor a tengerészek Szicíliában nem akartak útnak indulni a viharos időben Rómába a gabonával megrakott hajókkal. Kései utódaik új utat választottak, megalkották az úgynevezett portolán térképet, amivel már pontosabban tudtak navigálni. Feltehetőleg minket is így navigál majd a Bujdosó Pincészet új Matróz címkesorozata az áruházak polcai között.
Ne csak gyümölcsleveket igyon kánikulában a gyerek!
Forró nyári napokon több folyadékot fogyasztunk, amire szükség is van, hogy a hőség miatti rosszullétet elkerüljük. Kisgyerekeknél különösen fontos erre ügyelni, ám az is fontos, hogy mivel pótoljuk a folyadékot. Ha túlzásba visszük a gyümölcsök, gyümölcslevek fogyasztását, könnyen átmeneti fruktóz felszívódási zavar alakulhat ki, aminek jellegzetes tünete a vizes hasmenés.
8+1 érdekesség a vízről, rólunk és a vb-ről
Várhatóan 350 ezer néző érkezik, közülük majd 100 ezren külföldről július 14. és 30. között a 17. FINA Világbajnokságra. Minden idők legnagyobb magyarországi sporteseménye a turizmusra is jelentős hatást gyakorol majd, egyben kiváló lehetőséget nyújt arra, hogy az ide érkező turisták és vendégek megismerkedjenek Magyarország talán legértékesebb természeti erőforrásával: a termál- és gyógyvizekkel.
Tökéletes ízélmény nincs minőségi víz nélkül
Magyarországon a vezetékes víz szigorú minőségellenőrzési folyamaton megy keresztül, és biztonsággal fogyasztható. A tisztítási és szűrési eljárások következtében nem, vagy csak rendkívül elenyésző mértékben tartalmazhat nem kívánatos anyagokat.
Hűha! Így mosogatunk mi?
Mosogatógép. Ez a legnagyobb találmány az űrhajó után - mondtam én, amikor több mint 30 éve az elsők között vettem ilyen gépet Magyarországon. Az olasz, hatszemélyes masina jó 20 évig bírta. Második tesója se mai gyerek, de állja a sarat! Nem tudnék meglenni nélküle! Tepsitől a pohárig csak az marad nálunk a háztartásban, amit bele lehet tenni, a többi elbukik! Higiénikus, takarékos, egészséges! Egy főnyeremény!... Csakhogy nem minden házasszony gondolja így!
Aranyat ér, vigyázz rá!
A víz az élet szerves része: mindenhol jelen van, körülvesz minket, és az egyik legtermészetesebb anyagként tekintünk rá. Gondolhatunk akár kedvenc húslevesünk elkészítésére, vagy akár arra, mivel mossuk ruháinkat? Vajon mennyi vizet használunk naponta? Hogyan függ össze a felhasznált mennyiség a minőséggel? Horváth György háztartásigép-szervizvezető és Sass Dani gasztroblogger tanácsaival segítünk a tudatos vízfelhasználásban.
Kanadai vendég érkezett a Balatonra
Soha még nem láttak ilyen madarat Magyarországon - adta hírül az OrientPress Hírügynökség. A Balatonon, Szántód és Földvár között vették észre a Kanada nemzeti szárnyasaként is ismert fehércsőrű búvárt.
Több van a csillag mögött
Bárhová megyünk a világban, a jól ismert zöld üveg, a piros csillag és a mosolygós „e” betű régi barátként kacsint ránk. Mindannyian tudjuk, hogy mire gondoljunk, ha azt halljuk, Heineken, de vajon mennyien vagyunk tisztában azzal, hogy mi van az üvegbe zárva?
Mindennapi ivászatunk
Elképzelte már valaha, hogy milyen lenne az élet víz nélkül? Életünkben nap mint nap rengeteg vizet használunk nemcsak ivásra, mosásra, főzésre, de az élelmiszerek előállítására is, még akkor is, ha ennek a mennyiségnek sokszor nem vagyunk tudatában. A vízlábnyom egy fontos mérőszám, ami megmutatja, hogy az életünkhöz szükséges élelmiszerek, termékek vagy folyamatok mennyit emésztenek fel ebből a nélkülözhetetlen erőforrásból. Lássunk néhány elgondolkodtató adatot!
Így szabadulhatsz meg a fülbe jutott víztől!
Strandolások alkalmával, de akár egy hajmosás során is megeshet, hogy víz kerül a fülbe. Szerencsés esetben gyorsan távozik is, ám előfordulhat, hogy bent reked a fülben, a hallójáratot feláztatva pedig szövődményeket okozhat. Nem érdemes sokáig kísérletezni otthoni praktikákkal, fül-orr-gégészeti rendelésen gyorsan kezelhető a probléma.
4 állati jó tipp a nyári kutyatartáshoz
Az állatvédők gyakran találkoznak rövid láncra kötött, árnyék nélküli helyen, megfelelő mennyiségű, friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. Az így tartott állatok a 30 fokban ugyanúgy hőgutát kaphatnak, mint az emberek. Az Orpheus Állatvédő Egyesület azt tanácsolja, hogy kánikulában inkább csak kora reggel vagy késő este vigyük kedvencünket sétálni, és gondoljunk arra, hogy az aszfalt is felforrósodik, ami könnyen égési sérüléseket okozhat az ebeknek!
Atlantisz gyermekei mi vagyunk!
Hat éve nem látott ilyen produkciót a magyar közönség! Orosz, ukrán, magyar művészek és szakemberek dolgoznak együtt egy órási vízi produkcióban. A magyar szereplők közül Kristóf Krisztián hét év után először lép magyar porondra! Az egész manézs hatalmas medencévé alakult át, ami száraz előadóhellyé is tud változni nyolc hidraulikusan emelkedő, és süllyedő lapnak köszönhetően.
10 ok, amiért érdemes rendszeresen fürdőbe járni
A víz alapvető lételemünk, fogyasztása elengedhetetlen az életben maradáshoz. Azt azonban már kevesebben tudják, hogy abban az esetben is számos pozitív élettani hatással rendelkezik, ha fürdőzünk benne. A március 22-ei víz világnapja alkalmából a termalfurdo.hu összegyűjtötte azt a 10 okot, amiért érdemes legalább egy hónapban egyszer ellátogatni egy fürdőbe.
Stop az élelmiszerpazarlásnak
A világ országai tavaly megállapodtak a következő 15 év fenntartható fejlődési menetrendjében, ahol kiemelt helyen szerepel az a törekvés, hogy 2030-ra teljes mértékben felszámoljuk az éhezést. Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete összegyűjtött 12 érdekes és olykor meglepő tényt az élelmezés helyzetéről, hogy tisztában legyünk azzal, hol állunk jelenleg ebben a folyamatban.
Rád is ráférne egy olajcsere!
Túl macerás, bele se kezdek! – adjuk fel egy kiegyensúlyozottabb életmódra való áttérés nulladik lépésénél. Pedig nem kell drasztikusan megváltoztatni étkezési szokásainkat azért, hogy egészségesebbek lehessünk. A Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének 3 tippje remek kiindulópont lehet az új kezdethez. Itt az újévi fogadalmak ideje, vágjunk bele!
Pécsett maradnak az óvintézkedések!
Jelentősen csökkent a legionella baktérium csíraszáma a PTE Klinikai Központ 400 ágyas tömbjében. A szakemberek gyors intézkedésének köszönhetően lassan helyre áll a rend, de az óvintézkedések még érvényben maradnak, mert néhány mérőpontnál az adatok még mindig az egészségügyi határérték felettiek voltak.
Nem is olyan természetes a víz
Víz, víz, víz. A májusi eső idén olyannyira aranyat ért, hogy kaptunk belőle bőséggel. Hajlamosak is vagyunk elfelejteni, hogy nincs belőle végtelen! De nem csak a pazarlás a gond, hanem a rengeteg hulladék is, amit modern szokásaink hoztak a víziváshoz.
Fantasztikus hírek a Marsról!
Azt eddig is tudtuk, hogy a Marson vízjég található, ám a Curiosity legújabb mérései alapján dán kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy a vörös bolygó talajában, közel az égitest felszínéhez folyékony víz lehet.
Veszélyes az időskori dehidratáció
A 85-99 éves kor közötti idősek hatszor nagyobb valószínűséggel kerülnek kórházba dehidratáció miatt, mint a 65-69 év közöttiek. Az időskori kiszáradás gyakran súlyos, esetenként életveszélyes lehet.
Palackos vagy csapvíz? Nem a minőség a különbség!
Nyugodtan lehet csapvizet inni Magyarországon - nem úgy, mint például tőlünk délebbre –, mivel ugyanolyan jó, mint az ásványvíz. Persze azért vannak különbségek.
Itt a kánikula! De milyen vizet igyunk?
Kevés élelmiszerféle ért el hasonló sikert az utóbbi időben, mint az ásványvíz, amely mára a nyár egyik legfontosabb kelléke lett. Egyelőre a csapvíz vesztésre áll vele szemben, de vajon miért? Felveszi-e vele a verseny a csapvíz? Most itt az iránytű ásványvízhez, csapvízhez, víziváshoz!