ÉLET-MÓD

A táncoló rendőrös videó mosolyt csal a te arcodra is
Ma van Sárkányölő Szent György napja, azaz a Rendőrség napja. Ebből a különleges alkalomból a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztályának tagjai megmutatták, hogy mennyire jól táncolnak.

Táplálkozási szokásaink megváltoztatásával a környezetünkért is tehetünk
A meteorológiai tavasz középső hónapját táplálkozás szempontjából két rendkívül fontos világnap foglalja keretbe: április 7-én az Egészségügyi Világnapot, míg április 22-én a Föld napját ünnepeljük. Bár elsőre a két esemény távolinak tűnhet egymástól, valójában egyáltalán nem az: az egészséges táplálkozás mára összefonódott az ökológiai fenntarthatósággal és annak értékrendszerével.

6 csodanövény, ami megtisztítja a levegőt a lakásban
A légszennyezettség civilizációnk már-már megszokott részévé vált, az autók, a gyárak által kibocsátott, a légkörben keringő apró részecskék gyerekeknél, és felnőtteknél egyaránt asztmát, allergiás náthát, és más légúti rendellenességeket válthatnak ki. Létezik néhány természetes módszer arra, hogy otthonunk levegőjét drága légtisztító berendezések nélkül is tisztává és egészségessé varázsoljuk. Kezdő lépésként szerezzük be ezt a 6 szobanövényt.

Miért vagyunk feledékenyebbek és szétszórtabbak a járvány alatt?
Már a tudomány is vizsgálja azt az állapotot, amit a mindennapi nyelv valahogy úgy igyekszik leírni, mint a tudat "ködös" állapota. Az okok szerteágazók, de kialakulásukban minden bizonnyal szerepet játszik az egy éve tartó helyzet, miben a Covid miatt élni kényszerülünk.

5 budapesti teraszos hely, ahol szívesen lazítunk idén tavasszal
Hosszú hónapok óta nem ücsöröghettünk a vendéglátó helyek teraszain, mert a járvány elleni védekezés egyik részeként bezártak az éttermek és a kávézók teraszai. Csak elvitelre volt lehetőségünk ételt, italt vásárolni. Most végre a szakaszos újranyitás újabb lépéseként ismét használatba vehetjük a teraszokat. A kiülős helyeken újra felpezsdül az élet.

Meddő férfiak, avagy mi lesz veled emberiség?
A férfiak nemzőképességének csökkenésével egyre többet foglalkozik a tudomány. A folyamatosan romló tendencia szakemberek szerint azt mutatja, hogy 2100-ra több lesz a Földön a meddő férfi, mint a termékeny.

Hogyan törj ki az elhízás útvesztőjéből
Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a túlsúly oka a sok evés, ám ez korántsem ilyen egyszerű. Erre figyelmeztet az Aranyfonál az elhízás labirintusából című, nemrégiben megjelent könyv is. A pszichológus szerzők úgy vélik, nem elég különböző módszereket alkalmazva lefogyni, ugyanis nem a karcsúság hozza el a boldogságot az ember életében, hanem inkább fordítva, a boldogság tehet karcsúvá.

5 jó ügy, amikkel te is támogadhatod bolygónk jövőjét
Évente egyszer, a Föld Napja alkalmából nagyon sok helyen beszélnek arról, hogy mit kellene, lehetne, szabadna és nem szabadna tenni azért, hogy megőrizzük a természeti értéket, amiket kölcsönkaptunk. Ilyenkor akár lendületet is kaphat a bennünk megbúvó környezetvédő, de ez nem feltétlenül tart ki egész évben

Alapítvány segíti majd a hazai Covid-árvákat
Ugyan még csak pár napja jelentette be a köztársasági elnök, hogy magánvagyonából feleségével - 5 millió forintos induló összeggel - alapítványt hoz létre a koronavírus-járvány miatt szüleiket elvesztett gyerekek megsegítésére, a kezdeményezéshez már azóta is számos önkormányzat és híresség csatlakozott.

Romlik a munkavállalók mentális állapota
Több mint egy éve tart már a koronavírus-járvány, és még mindig nem tudjuk pontosan, mikor kaphatjuk vissza a régi életünket. A bezártsághoz egyik napról a másikra kellett alkalmazkodnunk, a feltöltődést szolgáló utazások, szabadidős programok teljesen kiestek a hétköznapjainkból, a hosszú ideje tartó bizonytalan időszak pedig már nemcsak a magánéletünkre, hanem a munkánkra is erősen rányomja a bélyegét.
"Amikor festek szerelmes vagyok"
Gurics Krisztina hosszú évekig hazánk legelismertebb divatmagazinjainak dolgozott, és bár érezte, hogy ideje lenne változtatni mégsem tette meg. Aztán a sors és a kialakult járványhelyzet megtette helyette. Kezdetben csak hobbi szinten festett, ma már ez az egyik bevételi forrása és műveit egyre többen keresik. Nyilván a váltás nem zajlott gond nélkül, de erről inkább meséljen ő maga.
Fuss, tekerj, és szedd össze
Hallottátok már a plogging kifejezést? Svédül a 'szedd fel' és a 'kocogás' szavak keresztezése. Arra találták ki, hogy az emberek futás, vagy kocogás közben zsákokba gyűjtik a szabadban levő szemetet. A plogging ötlete Svédországból származik, de mára már az egész világon népszerű lett, olyannyira, hogy egy magyar, egy svájcival Kínában alapított ilyen futóklubot. Kocogás közben pedig úgy ismerik meg az országot, ahogy egy turistacsoporttal sosem lehet. Sógor Katival két futás közben beszélgettem Sanghajban.
Ide utaznak legszívesebben a magyarok idén nyáron
Reprezentatív kutatás készült a felnőtt magyar lakosság utazási szokásairól. Az Everguest turisztikai tanácsadó cég megbízásából, a TÁRKI által készített felmérésben olyan magyar állampolgárokat kérdeztek, akik az elmúlt 2 évben legalább egy alkalommal többnapos belföldi, vagy külföldi turisztikai célú utazáson vettek részt. Nézzük az eredményeket.
A középiskolások a zárás legnagyobb kárvallottjai
A járvány miatt bevezetett lezárás sokunkat hozott nehéz helyzetbe, de talán a korlátozó intézkedések leginkább azokat a fiatalokat viselték meg, akik most élik tinédzser éveiket. Számukra mindaz, ami éppen van, teljes mértékben ellentmond mindannak, ami az életkoruk alapján "kijárna" nekik. A szülők felelőssége ebben a helyzetben is óriási.
Az immunrendszerünk támadói
Mi a legfontosabb különbség a két kórokozó között? Melyikük felelős a gyomorrontásért, a mandulagyulladásért vagy éppen a pattanásokért? A Semmelweis Egyetem új animációs filmjéből ez is kiderül.
Így ragyogsz az életben, a csillagjegyed szerint
Minden csillagjegy másként néz ki, ha boldog és elégedett az életével. Tudd meg, hogy te, hogyan lehetsz elégedett, és ragyogó!
Ezek a legdivatosabb szakmák a 40 év feletti újrakezdő nők körében
A Közgázon szereztél diplomát, vagy óvónőként végeztél, ám valami mást szeretnél csinálni, vagy éppenséggel a járvány miatt muszáj állást változtatnod? Sajnos egyre többen vagyunk ilyen helyzetben, de vajon érdemes-e új szakmát tanulni, milyen lehet akár 40-50 évesen belevágni az ismeretlenbe?
10 apró napi szokás, ami jót tesz egy párkapcsolatnak
Kutatások igazolják, hogy az olyan egyszerű szokások, mint egy-egy telefonhívás, vagy üzenet és a lefekvés előtti beszélgetés segíthet abban, hogy virágozzon a párkapcsolatunk. Bár ez sokaknak nyilvánvalónak tűnik, terapeuták és pszichológusok egyetértenek abban, milyen fontos figyelni ezekre az apróságokra a közelség, a bizalom megteremtése szempontjából.
Ezt üzeni Al Ghaoui Hesna a jövőnek a Covid idejéből
Mostanában egyre többet gondolkodunk el azon, vajon az utókor hogyan vélekedik majd a jelen helyzetünkről. Milyen jó is lenne üzenni nekik, megmutatni a járvány alatti életünk fontos kellékeit, elmesélni személyes történetünket, érzéseinket, netán jótanácsokkal látni el őket. Ebben a rovatunkban ismert magyar embereket kérdezünk meg arról, mit tennének bele az időkapszulájukba üzenetként a jövő számára. Ezen a héten Al Ghaoui Hesna újságíró, riporter mesél nekünk.
Szokásostól eltérő segítség a matek érettségihez
Vajon szeretjük vagy utáljuk a matekot? Sokak kedvence volt a gimiben, míg mások alig várták, hogy az érettségi után elfelejthessék. Pedig a matematika távolról sem csak a száraz tényekről szól! Pintér Gergő célja megmutatni, hogy a számokban bárki örömöt lelhet, ezért ingyenes online előadássorozatot hirdet.
Nem csak érzelmi veszteség, de súlyos anyagi kár is egy ló elvesztése
A héten súlyos lovasbaleset történt Kamaraerdőn. Egy póráz nélkül sétáltatott kutya rátámadt egy arra járó lóra, a ló az ijedségtől ledobta a lovasát és egy betonkeverő elé szaladt. Petra Nikoletti lovas polgárőr arról írt Facebook oldalán, hogy a gazdát ért érzelmi megrázkódtatáson túl, milyen anyagi kár éri ilyen esetben az állat tulajdonosát.
Tudhatja-e a munkáltató, hogy be vagyok oltva?
A járványhelyzet szükségessé teheti a cégek számára, hogy tisztában legyenek azzal, védettek-e már kollégáik a koronavírussal szemben. Az ehhez kapcsolódó személyes adatokat különös körültekintéssel kell kezelni, a jogellenes eljárás több millió forint bírsággal is járhat.
" Én már ilyen vagyok, nem változom." Miért is nem?
„Nehezen lépek ki a komfortzónámból.” Biztosan te is használtad már ezt a kifejezést. De vajon mit is jelent pontosan, és ki kell-e egyáltalán lépni belőle? Dr. Darida Ágnes életvezetési tréner néhány hasznos gondolattal, megszívlelendő tanáccsal segít tisztázni ezt a helyzetet.
Sikeres vállalkozás pandémia idején
Gáncsos Nikolett tíz évig dolgozott spa-menedzserként, amikor úgy érezte, nincs már hová fejlődnie az amúgy sikeres, elegáns cégnél. Egyre erősödött benne az elhatározás, hogy saját lábára áll. 2020 januárjában alapította egyéni vállalkozását, The Planner néven. Aztán beütött a Covid, de Niki nem bizonytalanodott el. Sőt! Az első év tapasztalatairól, sikereiről mesél.
A depresszió nem csak a felnőttek betegsége - erre is figyelmeztet a koronavírus-járvány
A mostani pandémia alatt felfigyeltek arra a mentális egészséggel foglalkozó szakemberek, hogy a kisgyerekeknél is előfordulhatnak komoly depressziós tünetek. Érdemes a szokatlan viselkedést komolyan venni, mert a gyerekek nem tudják szavakba önteni mi a bajuk, ők máshogy jeleznek: nyugtalanok, agresszívek, vagy éppen hihetetlenül élénkek.
Tankolj fel percek alatt energiával!
Egész nap ülsz a számítógéped előtt? Fáj a nyakad, hasogat a derekad és az esős, rossz időtől a hangulatod is mélyponton van? Itt az idő, hogy felállj az íróasztaltól, és végezz el néhány egyszerű, ámde nagyon hatékony jógagyakorlatot.
A köldökzsinor eredetű őssejtekben van az új remény
A COVID-19 betegekben a problémát elsősorban a túlzott immunrendszeri gyulladásos reakció (citokinvihar), másrészt a kialakuló tüdőszöveti károsodás (ARDS) jelenti. A köldökzsinór eredetű őssejtek gyulladásgátló, valamint a regenerációt, szöveti gyógyulást elősegítő hatásuknak köszönhetően kínálnak ígéretes terápiás opciót
Így tanulhatsz meg szeretni a csillagjegyed szerint
Vannak emberek, akik nehezen fejezik ki a szeretetüket, és vannak, akik több időt és türelmet igényelnek. Lehet, hogy te is rosszul szerettél eddig, de nyugalom, ez tanulható. Olvasd el, hogy megtudd, hogy hogyan tanulhatod meg a szeretet a csillagjegyed szerint.
Vakcinaútlevél kell annak, aki Mekkába kíván elzarándokolni
Az idén április 13-tól, május 12-ig tartó Ramadan alkalmával a mekkai zarándoklaton csak azok a muzulmán hívek vehetnek részt, akik igazolni tudják, hogy beoltották őket, vagy azt, hogy átestek már a betegségek. A korábbi évek milliós zarándoktömegei után idén nem számítanak komoly mennyiségű látogatóra.
Turek Miklós VERSSZÍNHÁZA
Turek Miklós 2000-ben diplomázott a Színház és Filmművészeti Egyetem színész szakán. Sikeres színházi előadások, filmek, televíziós sorozatok voltak már a háta mögött, közismert mégis a Budapest Bank Zoltán és Emese reklámsorozatával lett. 2004-ben állította színpadra első, csak versekből összeállított színházi monodrámáját Faludy György életéről. Ezzel új műfajt teremtett. A magyar költészet napján Turek Miklóssal a versek erejéről, a Versszínház sikeréről beszélgetünk.
Többszervi gyulladást is okozhat gyerekeknél a Covid
Egyre többet hallunk a gyerekek helyzetéről a járvány elleni harcban. Nem kell hozzáértőnek lenni, hogy rájöjjünk: a vírus nem válogat a korcsoportok között, csupán a fertőzöttek immunrendszere okozza a fertőzés lefolyásának különbségeit. Nagyon sok gyerek tünetmentesen, vagy enyhe tünetekkel vészeli át a betegséget, de ilyen esetekben is szükséges lehet sajnos a kórházi ellátás.
Harmadik éve keresik az ország legszabadabb emberét
Magyarország legszabadabb embereit keresi a Társaság a Szabadságjogokért. A jogvédő szervezet az úgynevezett SZABAD-díjjal azokat jutalmazza, akik példamutató tettekkel álltak ki azért, hogy mindannyian egy szabadabb és egyenlőbb országban élhessünk. A szervezet honlapján bárki jelölheti a díjra azokat, akik a hétköznapokban a változásért dolgoznak. A SZABAD-díj idei jelöltjeire április 26-ig lehet javaslatot tenni.
Az X generáció bevállalósabban, az Y óvatosabban tervezett karriert a pandémia alatt
A pandémia alapjaiban változtatta meg életünket, és hatással volt annak minden egyes területére, így a munkavállalásra is. A változás persze nem érintett minden egyes generációt egyformán, és még az sem igaz, hogy az életkor előrehaladtával esetleg rugalmatlanabbul viselkednénk. Sőt! A járvány azt is megmutatta, hogy sokat ért az évek során felhalmozott tudás, azaz élettapasztalat.
Mennyi idő múlva alakul ki védettség?
A beoltott emberek száma meghaladta a 2,5 millió főt, kinyitottak az üzletek és a szolgáltatások egy része is újraindult. Mindenkit az érdekel, mennyire vagyunk védve az oltással, mennyi idő alatt épül ki az igazi védettség.
Egy mentős sem maradhat hamburger nélkül
Talán többen is olvasták a hírt, hogy a húsvéti ünnepek alatt ismeretlen bejelentő panaszt tett két mentős ellen, akik megálltak hamburgert venni. A feljelentő tettét sokan tartották igazságtalannak és többen is a mentősök mellé álltak. Például a Zing Burger & Co. étterem hálózat is.
„Elegem van abból, hogy mindent én csinálok!”
Mi nők hajlamosak vagyunk túl sok feladatot magunkra vállalni, és persze emiatt fáradtak, feszültek vagyunk. Milyen önkorlátozó hiedelmek állhatnak a „Mindent egyedül kell megoldanom” gondolkodásmód mögött? Dr. Darida Ágnes életvezetési tréner néhány hasznos gondolattal, megszívlelendő tanáccsal segít változtatni ezen a helyzeten.
A zene, az kell!
Radóczy Jusztina vagy, ahogy mindenki ismeri: Dzsászti, zenepedagógus és jazzénekes. És már író is. Mindig történik vele valami galiba, ezért úgy döntött, kiírja magából a nehézségeket és így lesz úrrá rajtuk. Mulatságos kalandjait saját blogjában osztja meg másokkal, példát mutatva, hogyan lehet jót nevetni azon, amin rosszabb esetben napokig bosszankodnánk.
8+1 tipp, ami segít, hogy 45 éves kor felett is újra tudd kezdeni
Ha már régóta gondolkozol azon, hogy megvalósítod féltve őrzött álmod, ám mindig felülkerekedik, a „de mi lesz, ha...” kérdése, akkor ez a cikk neked szól.
Csak a világ legdrágább gyógyszere segíthet a 11 hónapos Lilikén
Lilike még nincs egy éves, az ilyen korú babák már kúsznak-másznak, gondtalanul játszanak, de ő sajnos nem tud, mert gerinceredetű izomsorvadásban szenved. Annak is a legsúlyosabb típusában, az SMA1-ben. A kislány gyógyulásához a világ legdrágább gyógyszerére, a Zolgensma génterápiára lenne szükség, amelyre már 81 millió forintnyi adomány gyűlt össze a család bankszámlaszámán.
50 éve UNO-zunk
50. évfordulóját ünnepli az UNO, a világ egyik legnépszerűbb kártyajátéka. A gyártó Mattel ez alkalomból különleges jubileumi kiadást készített, a legújabb paklik között pedig már a továbbfejlesztett Uno Showdown és az Uno Flip is megtalálható.
Ingyenes mentálhigiénés tanácsadással segítik a gyermekvédelemben dolgozókat
A vírushelyzet súlyosbodásával ismét bezárultak a gyermekotthonok, az iskolák pedig digitális oktatásra álltak át. A gyermekvédelemben dolgozó szakemberekre, pedagógusokra a pandémia alatt hatalmas nyomás nehezedik, ezért az UNICEF Magyarország ingyenes szaktanácsadással segíti őket.
Fluor Tomival kampányol a Greenpeace
Új videóval jelentkezett a Greenpeace Magyarország, amelynek szövegét Fluor Tomi mondta fel. A kampány a cégvezetőket szólítja meg, hogy vállaljanak ők is szerepet a világszintű műanyagválság megoldásában. A probléma mára akkora, hogy a piac nem háríthatja tovább a fogyasztókra a felelősséget: a cégek feladata, hogy a fogyasztók számára fenntartható megoldásokat tegyenek elérhetővé, és visszaszorítsák az eldobható műanyagokat, méghozzá minél előbb.
Hamarosan már mesterséges anyaméh is kihordhatja az emberi magzatot?
Lehet, hogy már nincs is olyan messze, hogy az emberi embriók mesterséges anyaméhben növekedjenek. A tudomány - az egerek esetében - erre már megtalálta a választ, és már csak idő kérdése, hogy mikor alkalmazzák az eredményeket az emberek esetében is. Persze ott vannak még az etikai és jogi kérdések is, melyek mind megválaszolásra várnak.
Mi történik majd a lockdown feloldása után a háziállatokkal?
Sok négylábú számára a mostani lockdown valóságos mennybéli adomány, hiszen egész nap együtt lehetnek a szeretett gazdival. Mi lesz viszont, ha véget ér a járvány, és a home office helyett ismét bejárnak majd az emberek a munkahelyükre? A háziállatoknak nem lesz sok választásuk, hozzá kell szokniuk a régi-új helyzethez. Ebben sokat segíthet nekik a figyelmes gazdi.
Aranyos filmek húsvéti mozizáshoz
A járvány tönkretette a húsvéti kiruccanásokat, így sokkal inkább elképzelhető, hogy a hosszú hétvége alatt közös filmnézésre kerül sor. Mi ezeket ajánljuk.
Táncolva kívánnak boldog húsvétot a Bethesda kórház dolgozói
Ez a táncos kihívás még a Covid kezdetekor indult el Afrikából. Azóta számtalan kórház követte példájukat világszerte, így adva erőt a többi egészségügyben dolgozónak és nekünk is.
Betegellátás videóhíváson keresztül
Most, amikor kapacitása határain túl jár az egészségügy, kicsit úgy érezhetjük, hogy egyszerűbb kis nyavalyáinkkal magunkra maradtunk. Ezen segít ez az új applikáció, amelynek segítségével pár percen belül konzultálhatunk egy orvossal - virtuálisan.
Így kerüljünk ki a rossz hírek spiráljából!
“Még nem lélegezhetünk fel” - írták a lapok tavaly áprilisban. Aztán novemberben, idén januárban és márciusban is. A koronavírus-járvány kitörése óta mindenhonnan áradnak a negatív hírek, így nem csoda, ha egyre fáradtabbak vagyunk, a kiégés egyre több tünetét tapasztaljuk, amikor olvassuk őket. Pedig a választás a mi kezünkben van.